אלופי העולם

גם כשבבית המצב עגום, בזירה האירופית והעולמית יש רק מועדון אחד בשנים האחרונות. ריאל מדריד זכתה באליפות העולם למועדונים בפעם השלישית ברציפות אחרי 4-1 בלי מאמץ מיוחד על אל-עין. לוקה, יורנטה הנהדר, ראמוס ושער עצמי עם עזרה של ויניסיוס סגרו את שנת 2018 כפי שהתרגלנו: בהנפה.


כתב: צוות האתר | תאריך: 22/12/2018

מעשה בשבעה כוכבים - ריאל זוכה בתואר בפעם השביעית בסה"כ. זה גם התואר הראשון של סולארי הנרגש, ונקווה שלא האחרון("זה הישג נפלא ששייך למועדון, לשחקנים האלה וגם למאמנים הקודמים כמו זידאן"). זה התואר הראשון של טיבו קורטואה בלבן, ולמרות שספג הוא שוב הציג משחק טוב. ואפשר להמשיך. מרסלו התחיל לרקוד, מרסלו חייך, גם ואראן יצא מהפוקר-פייס שלו וכמובן שפלורנטינו נהנה מכל רגע עם הגביע. אבל בגדול: ריאל מדריד סימנה V, היא תחזור לשחק בפעם הבאה בתחילת ינואר ואחרי הפגרה היא חייבת להשתפר, הלחם והחמאה זה הליגה. 

יש כבר הרכב מתגבש, לפחות בחלק הקדמי, המשולש הדי מרגיז לוקאס ואסקס-בייל-בנזמה, ונקווה שיהיו ספקות לגביו עם שובו המאוחר של אסנסיו לדוגמא, ומי שחוזר לכשירות מלאה הוא קאסמירו, והשאלה היא כיצד זה ישפיע על מרקוס יורנטה. נראה שאפשר לשחק עם שניהם, ועם מודריץ' מקדימה, בטח כשהוא מתניע לאט-לאט. נייד, מחלק מסירות חכמות, מכדרר, הייתה לו כניסה נפלאה לרחבה שהייתה צריכה להסתיים בבישול, וכמובן שער:

הסיפתח הגיע דווקא מרגלי לוקה מודריץ' אחרי שבנזמה הכין לו והקרואטי שמתניע לאט-לאט - בעט כדור לא פשוט והכניע את השוער - 1:0 לריאל מדריד. השער השלישי הזכיר נשכחות - קרן בצד, ולא קרוס אמנם המגביהה, אלא מודריץ', ומה שעבד בדסימה עבד גם הפעם, מפינה אחרת - ראמוס נוגח מכל הלב לרשת - כמה שהתגעגענו. כמה שהגולים האלה חסרים בת'אכלס, בליגה, בטח בדקות האחרונות. שער שלא מובקע מפנדל אלא כמו שראמוס באמת אוהב. על סיפור האהבה של ראמוס והגמרים תוכלו לראות כאן תמונה שווה אלף מילים. זה היה הגמר ה-25 שלו בקריירה אגב(משחקים על התואר). השער האחרון ייחשב כעצמי אבל ויניסיוס בדקות ספורות(איסקו לא נספר, אבל ראמוס כן רץ אליו וחגג איתו את הגול) שוב הוכיח שיש לו כדורגל. הרגע היפה במשחק היה ניסיון מספרת של בייל בדקה ה-50 אבל האתלט הנפלא הזה שלח את הכדור קצת גבוה. אין דבר, ברגע האמת זה בהחלט נכנס.. היריבה מאיחוד אימרויות שיחקה לא רע לפרקים, אגרסיבית, לחצה, הגיעה למצבים, אבל הבדלי הרמות היו ברורים. מה שלא ברור הוא כמה ניתן לקחת מהמשחק הזה, ובכל-זאת נתמקד באחד:

"הכדורגל יכול להשתנות בין לילה", אמר מרקוס יורנטה, ה-MVP של הגמר הזה. איזה טיימינג הוא מצא לו לכבוש שער בכורה במדי ריאל מדריד הבוגרת. ואגב, לידיעת הפרשן הנפלא והקורא מוטי איווניר - יורנטה באנקר של סולארי כבר ממזמן, לא רק בטורניר הזניח הזה. יורנטה לא הפסיק לרוץ ולו לרגע, גם כשריאל הייתה ביתרון מבטיח. הוא מהיר ויוצא קדימה וחיי את המשחק, מודה לאלוהים על כל רגע עם החולצה הלבנה. בדקה ה-60 זה בהחלט היה הרגע שלו - כדור קרן נהדף אליו ויורנטה שלח פצצה מהאוויר לרשת, גול שגם שחקן התקפה גדול היה מתגאה בו. כמה מגיע לו, לפעמים יש צדק בכדורגל.

ריאל מדריד באה, עשתה את שלה והיא חוזרת הביתה עם עוד גביע. היא כבשה שלישייה תוצרת בייל במשחקר הראשון ורביעייה הערב, ועדיין משהו מפריע לנו. נו, אתם יודעים. יש לנו בעייה ענקית בהתקפה, אין שחקן אחד שיכול לתת גול שני משחקים ברציפות או לשמור על רמה גבוהה באמת. לוקאס ואסקס ממתין לכדורים ברחבה אבל זה לא זה. בנזמה כובש ואז נכנס לתרדמת של חודש פתאום בלי לשים לב, בייל היה היום מאוד מרושל בסיומת, מאוד איטי בפעולה האחרונה. גולים נוספים כמו הערב, מודריץ' וראמוס - מתקבלים בברכה, אבל ריאל מדריד צריכה התקפה. אוטוטו ינואר. בינתיים נחגוג, יש גביע ומתכנת, יש תמונה, יש עוד כוכב.
תגובות