אתלטיקו החדשה?

שוב משחק נגד יריבה חלשה ושוב ריאל מדריד מגרדת 1:0, הפעם ניצחון בקושי על ראיו וייקאנו משער של בנזמה אחרי בישול של לוקאס ואסקס. לפחות מודריץ' הציג את כדור הזהב בפני האוהדים.


כתב: דור רומנו | תאריך: 15/12/2018

זו התמונה לה חיכינו מהערב בברנבאו. לוקה מודריץ' הנרגש מציג בפני הקהל לראווה ובגאווה את כדור הזהב החדש שלו. השאלה הייתה האם יהיו עוד היילייטים. התשובה היא - בקושי. מספיק בקושי. ריאל כבשה את שער הניצחון בדקה ה-13 - התקפה מהירה החלה עם בנזמה שמסר ללוקאס, נע לרחבה נפלא, קיבל מסירה מהספרדי ובעט בנגיעה לרשת, 1:0 לריאל והצרפתי שובר בצורת בת חודש בליגה. בהמשך ריאל הציגה דקות טובות - לחצה על הגז, הקישור הממושמע דחף קדימה אבל השער השני לא הגיע.

בשבוע האחרון שיחקנו נגד שתי הקבוצות הכי גרועות בליגה(ראיו גם שיחקה עם קו הגנה גבוה וכל כדור עומק חכם היה יכול להפוך למצב) והצלחנו להשיג רק פעמיים 1:0, אפילו בברנבאו לא כבשנו יותר משער. זה מתסכל ומראה עד כמה המצב רע, אנחנו בדרך לסיים את הסיבוב עם 30 שערי זכות. העונה במצב הנוכחי נראה שהמטרה היא לשחק בעונה הבאה בליגת האלופות, נשמע נורא אבל זה המצב. סולארי פחד שהיתרון הדחוק יילך לעזאזל ובדקה ה-70 ראינו סבאיוס במקום אסנסיו. חילוף שפעם לא היה מתקבל על הדעת. עם נצחונות כאלה דחוקים הביטחון לא עולה מספיק ובטח שלא מפתחים כוח הרתעה, הברנבאו לא מפחיד כבר ממזמן.

המשחק הזה  לא קיבלנו תמיכה התקפית מספיק טובה מהמגנים שלנו, ומרסלו מאוד חלוד. קרוס מצא את הכדור ברגל שמאל אבל זון הייתה מההתקפות הבודדות המשביעות רצון. אנחנו לא אתלטיקו, אנחנו לא יכולים לנצח כל העונה 1:0. ההמלצה שלי היא זהה - ויניסיוס צריך לשחק יותר. אם לא בהרכב אז כשחקן שעולה מהספסל ויכול להוסיף מהירות והפתעה. זה לא מצב רגיל אבל גם הקבוצה הזו לא במצב רגיל. עם שחקנים בכושר ירוד, כוכב שנע בין בצורת קשה לפציעה. בואו נדבר קצת על שניים - מדד לוקאס-אסנסיו - לוקאס מנצח 1:0 עם בישול(גם שלח וולה טוב מהאוויר וזה כמעט נכנס). אסנסיו היה יכול לעשות 2:0 בשלב מאוד מוקדם ואז גם במצבה המוגבל של ריאל מדריד זה היה יכול להפוך לניצחון גדול וקל, אבל הוא פשוט לא כובש. לא באחד על אחד, ולא אחרי מהלך מחשמל של לוקה מודריץ' שחטף כדור, עבר בעקב והוציא רוחב - אבל אסנסיו הוציא את השוער גדול. אבל הוא פשוט לא כובש. סיימנו את המשחק עם התקפה כזו - סבאיוס-ויניסיוס, לוקאס. אלוהים ישמור. סמוך לסיום חווינו 'התקפת לב' - קורטואה רשם הצלה כפולה יחד עם קרבחאל ומנע שיוויון מראיו.

אגב, 55 אלף אוהדים בברנבאו הערב לפי נתונים שהראו בפתיחת המשחק, ולמרות שראיו לא מעניינת אף אחד - זה בעיקר בגלל ריאל מדריד. קשה לראות בטלויזיה, אז בטח מן היציע…גם עוד מתכת, בהמשך החודש, אם ריאל מדריד תזכה באליפות העולם למועדונים - בטח לא תשנה את התחושה החמוצה העונה.

כדי לא לסיים בטעם מר, אפשר לדבר על שתי נקודות אור. מרקוס יורנטה ממשיך לעבוד יפה. נמרץ, אחראי, שקט, ולא מנסה דברים שהוא לא יודע. הוא משחרר את הכדור למודריץ' או קרוס כדי שינהלו במקומו. מעבר לכך, עושה רושם שתקופת ההתאקלמות של קורטואה בריאל מדריד קרובה לסיום, ולאו דווקא משום ששמר על שער נקי בשלושת משחקי הליגה האחרונים. לא ניסחף עם המארקה שקראו לו 'השוער הטוב בעולם, זה מהמונדיאל', אבל הוא מסתגל לחיים הקשים ולתפקיד הקשה בעולם - להיות השוער של ריאל מדריד.
תגובות