כדור הזהב של מודריץ'!

הקשר הקרואטי בן ה-33 זכה בפרס ונישל מהמעמד את כריסטיאנו ומסי שלא זכו בתואר לראשונה מזה עשור, והשלים שנה מהאגדות כשכל המשפחה 'ביציע'. הכל על היום המיוחד שעבר על לוקה שלנו - בהמשך


כתב: דור רומנו | תאריך: 03/12/2018

ערב הענקת כדור הזהב ללוקה מודריץ', אני הייתי מאלה ש-'העזו' לערער על הקביעה. לא שאני ממעיט בערכו של מודריץ' ומורשתו, ועל הצניעות האופיינית שלו, אבל חשבתי שגם השנה כריסטיאנו רונאלדו ראוי לפרס. אלא שעם ההכרזה הרשמית על לוקה - קשה היה שלא להתרגש. הקרואטי הצנוע הוא זה ששובר את המונופול של כריסטיאנו ומסי שחלקו את התואר בעשר השנים האחרון, חמש זכיות לכל אחד. כבר בחמישי, לפי הדיווחים, התקשרו מ-'פראנס-פוטבול' להודיע לזוכה על כך שנבחר, והיה חייב לשמור על דיסקרטיות. אז תהיו בטוחים שמודריץ' ידע, אבל עד לרגע קבלת הפרס הוא לא האמין שזה קורה לו. התלבש יפה, הגיע עם הילדודס וכל המשפחה 'ביציע', וחייך חיוך ענק.

על העונה האחרונה של מודריץ' מיותר להרחיב. 'השנה של מודריץ', כתבו עליו במארקה על רקע תמונה מכל אירועי המפתח שלו. גולת הכותרת היא ההעפלה ההיסטורית לגמר המונדיאל אחרי טורניר ענק שלו(שער נפלא נגד ארגנטינה בשלב הבתים, בין היתר) טורניר עם אינספור הארכות והכרעות מהנקודה הלבנה, בסיומו מדינה שלמה לא הייתה יכולה להתאבל אחרי ההפסד 4:2 לצרפת. כמובן שהוא היה חלק מריאל מדריד שזכתה בפעם השלישית ברציפות בליגת האלופות, גם אם לא היה נפלא כבעבר. מודריץ' הוא הקרואטי הראשון בהיסטוריה שזוכה בפרס המכובד, ושימו לב לזה - השחקן הראשון איי-פעם שנבחר גם לשחקן המצטיין במונדיאל, גם לשחקן השנה של פיפ"א, וגם זוכה בכדור הזהב.

כמובן שהאירוע היה ארוך מאוד, נמשך למעלה מ-5 שעות עם תרצו, מהגעת השחקנים ואנשי האליטה של הכדורגל, ביניהם פלורנטינו פרס, איך לא, ועד חלוקת הפרס האחרון. לאט-לאט פורסמו הדירוגים של השחקנים, הטופ 30, החל מאיסקו שלא זכה לנקודות, מרסלו במקום ה-19, הקפטן ראמוס, דרך בייל ובנזמה שהיו בצוותא במקום ה-19, קורטואה מהמקום ה-14 ורפאל ואראן השביעי - מכובד. כריסטיאנו רונאלדו סיים כסגנו של מודריץ', התהפכו היוצרות, ועל אף שכצפוי נעדר מהטקס - תהיו בטוחים שהוא בירך כמו שצריך. מודריץ' קטף 753 נקודות, הרבה מעל כריסטיאנו השני עם 478 נקודות, כשגריזמן מסיים במקום השלישי עם 414. במארקה פירסמו בהמשך את הבחירות של כל העיתונאים, והישראלי - נוח קליגר, בחר באמבפה במקום הראשון.

פלורנטינו פרס חיכך ידיו בהנאה וכמובן דיבר על 'סיפור האהבה ו-'ההיסטוריה המיוחדת' שיש למועדון הזה עם כדור הזהב. באתר הרישמי ציינו את כל הזוכים, גם אלה שלא זכו בפרס על תקופתם בריאל מדריד כמו פאביו קנבארו, קאקא, מייקל אואן ואחרים. מודריץ' עצמו יישאר קצת לנוח בפאריס ובלי קשר הוא לא היה משחק נגד מליה במשחק הגביע. בריאל מדריד מחכים שיציג את הגירסה הטובה ביותר שלו, מה שטרם קרה העונה. ומה היה למודריץ' עצמו להגיד? 

"זו הרגשה ייחודית שקשה לי כרגע לבטא במילים. אני רוצה להודות לכל חבריי, למשפחה. עזרתם לי להיות שחקן ואדם טוב יותר. ותודה לכל מי שבחר בי". בהמשך הוסיף מודריץ' - "אם זכיתי בכדור הזהב כנראה שעשיתי דבר מיוחד. כילדים יש לנו חלומות. החלום שלי היה לשחק בקבוצה גדולה. כדור הזהב הוא יותר מחלום עבורי. זה כבוד לזכות בתואר ולהקדים את כריסטיאנו ומסי ועוד כשרונות ענק. המפתח? עבודה קשה, התמדה ועקביות, לא להישבר ברגעים קשים. תמיד אמרתי, שום דבר טוב לא בא בקלות". מודריץ', למי שהיה ספק, רוצה לפרוש במדי ריאל מדריד. "נותרו לי עוד שנתיים בחוזה ואני מקווה שאוכל להישאר עוד קצת. בכל-מקרה אני מאוד רוצה לפרוש בריאל מדריד. אני מקבל הרבה חיבה ואהבה מהאוהדים ומכולם. המשפחה שלי נהנית במדינה ואני רוצה להמשיך ליהנות בכל רגע מהמועדון הגדול הזה ולזכות בתארים".

"בהיסטוריה של כדור הזהב ייראו שחקן מקרואטיה, מדינה קטנה וצנועה, וכמה אני מעריך את הבית שלי והמקום ממנו באתי. כריסטיאנו ומסי הם שחקנים היסטוריים, מהגדולים איי-פעם, אי-אפשר להשוות אף אחד לשני אלה. אני עדיין לא מאמין שאני כאן על חשבון אחד מהם, והם חברים שלי".

בהמשך נחשף קטע שאמר מודריץ' בראיון ודיבר על זינדין זידאן.  מודריץ סיפר:"כשזידאן מונה למאמן הוא התקשר אליי למחרת ודרש ממני להיכנס למשרד. הוא הסביר לי מה הוא מצפה ממני ככדורגלן. שמחתי לשמוע מה הוא חושב עליי ויצאתי מהשיחה מרוצה, האמנתי שיום אחד אוכל לזכות בכדור הזהב כמוהו. הוא היה האליל שלי". הוא גילה קצת על העבר - הוא נבחר בדינמו זאגרב בגיל 15 לשחקן המצטיין לאותה קבוצת גיל, וזה היה הגביע הראשון שלו. ארסנל דחתה אותו בגיל 18 וזה רק דירבן אותו להשתפר, ובסופו של דבר מצא את עצמו בקבוצה אחרת בלונדון. בטוטנהאם לדבריו התפתח מאוד כאדם ובזכות הארי רדנאפ עבר הסווה לעמדה אחורית יותר ולמד לקרוא את המשחק בצורה טובה יותר. מודריץ' עצמו הצביע לואראן, כריסטיאנו וגריזמן.

בשער ה-AS כתבו 'מודריץ' - זהב-לבן' על רקע הדירוג של חמשת הראשונים, ובמארקה ציינו שזכה בכל הפרסים האינדיבידואליים האפשריים, על רקע הציטוט שלו שלא העז לחלום על זכייה בכדור הזהב אלא רק על לשחק בקבוצה גדולה. הברכות והאיחולים מהחבר'ה החלו לזרום. החבר הטוב מאתיה קובאצ'יץ', היום בצ'לסי, כתב על שחקן ענק ואדם יוצא דופן. הקפטן ראמוס היה הראשון לברך, בתמונה מביתו על רקע מודריץ' מניף את הגביע. לוקאס ואסקס, וגארת' בייל חברו מטוטנהאם עוד - היו הבאים בתור.

 

 

 

 
תגובות