לטיול יצאנו

רומא רשמה החמצת ענק, בפתיחת המחצית השנייה טעתה בהגנה ובייל כבש וההמשך היה קל הרבה יותר. ריאל מנצחת 2:0 באולימפיקו ומעפילה ל-1/8 הגמר מהמקום הראשון אחרי משחק רע של שתי הקבוצות.


כתב: דור רומנו | תאריך: 28/11/2018

כדורגל לא ממש היה ברומא כך שזו תמונת המשחק שלנו: גם ריאל מדריד משתתפת במחווה האדירה לאגדה פרנצ'סקו טוטי, והעניקה לקפטן הרומאי לשעבר חולצה חתומה. ראול ורוברטו קרלוס כיבדו בנוכחותם ויצרו תמונה גדולה למזכרת, ממש לפודיום. רגעים ספורים אחרי שכתבתי פוסט בדף הפייסבוק שלנו על רקע תמונה של ראול ממורמר ביציע - 'ליד המלך אסור לעשות בושות' - זה השפיע. בייל ניצל טעות ענקית בהגנה של רומא ולמרות שהתמהמה עם הבעיטה - הצליח לכבוש. אפשר לומר שדקה אחת הכריעה את המשחק, ככה זה עם שתי קבוצות עם סף שבירה נמוך. רגע לפני המחצית: הקשר הצעיר אונדר הצליח להחמיץ ממש מתוך השער והקהל באולימפיקו ירד מתוסכל.

זה היה פשוט כדורגל רע מאוד של שתי הקבוצות, כזה שלא מכבד את המעמד. עצוב לראות את רומא וריאל משחקות ככה, לא שהן קלאסיקה של ליגת האלופות אבל המשחקים ביניהן היו לא רעים. שתיהן חיכו ממש שהמשחק ייגמר, וקשה להסיק ממנו משהו. באמת, הרבה פעמים כתבנו העונה ‘משחק שאי-אפשר לקחת ממנו כלום’, והפעם זה עם סימן קריאה. זו לא רומא, זו ממש רומא ב’, ונגד רומא ב’ זו לא חוכמה גם במצב שלנו. לא רק שההעדרות של דז’קו מחלישה אותה משמעותית(ואליו אפשר לצרף בין היתר את פרוטי, פאסטורה וגם דה-רוסי המנהיג), גם בלי אל-שרעאווי ועם ילדודס על המגרש - זה יותר מדי. ולא שראינו כדורגל משוגע מבייל ההססן, קרוס או מודריץ’(לא מסוגל להבקיע).

עוד לפני שריקת הפתיחה הגיעו שתי בשורות. ריאל מדריד הבטיחה את העפלתה לשלב 1/8 הגמר היות וצסק"א הפסיקה. מעבר לכך -  איסקו נופה במפתיע מהסגל וממש לא אהב את זה[חפשו את הסרטון ברשת]. וכמובן שלא מדובר בפציעה אלא מעין 'סדרת חינוך'. מעבר לכך, סולארי החליט לבחור עם לוקאס ואסקס ע"ח אסנסיו, וזה כבש שער קל במחצית השנייה במהלך שהחל בהרמה של בייל, נמשך עם הסטה של בנזמה והסתיים בדחיקה לרשת. בקישור האחורי בלט מרקוס יורנטה הנמרץ עם כמה חטיפות טובות. אם סולארי לא היה חסר ניסיון עם אובר-ריספקט לרומא על הדרך, אפשר לבצע חילופים אפילו בשלב מוקדם יותר ואולי אסנסיו היה צריך יותר דקות נגד קבוצה מתה. גם מריאנו, שלא עשה דבר טוב אחד מאז המשחק הקודם נגדה, ופדה ואלוורדה הצעיר שכמעט הבקיע - שותפו. נגד ולנסיה זה עולם אחר לגמריי.

שואלים אותי מה קרה לקבוצה, שובע ומיצוי, אולי זלזול? זה נראה הכל ביחד וגם כושר גרוע ברמה קיצונית מצד כמה שחקנים, בעיקר אלה מגמר המונדיאל. ואולי זה הזמן סוף סוף להעריך עוד יותר עד כמה כריסטיאנו רונאלדו היה גדול, וגם המאמן זידאן שעם שלוש זכיות רצופות בצ'מפיונס - הוציא מים מהסלע ללא ספק, מסגל שמעבר לשיאו. זה משחק שהקבוצה צריכה לעלות ולטרוף את הדשא וזה לא קורה. התחושה היא שצריך לשרוד עם הסגל הנוכחי עד ינואר, להתחזק בשחקן-שניים גם בתנאי השוק(בסגל הנוכחי - אני לא רואה את ריאל מסיימת במקום הרביעי) ובקיץ - מהפכה! 'ויטמין צ'מפיונס' כתבו ב-AS וסיכמו. הבעיה שהשמינית גמר רק עוד כמה חודשים. דבר במונחים שהמועדון אוהבים(רמז: פיטורי לופטגי) - מעולם לא היה פער כל-כך גדול בקבוצה כלשהי בין ההילה שיש סביב השחקנים שלה והמועמדות לכדור הזהב, הפרסים והפודיום, לבין היכולת בת’אכלס, כושר נוכחי ומה שהם שווים.

סולארי אמר לאחר המשחק: "הצגנו משחק רציני והצלחנו לנצח, לפעמים גם מנצחים ככה. שיחקנו בסבלנות ובאחריות". המאמן זעם על מצב הדשא, היה מבסוט מהתפקוד של לוקאס ומהעבודה הקשה שלו, ולגבי איסקו אמר - "אני מקבל החלטות ספציפיות לרגעים ספציפיים, אני רוצה את כולם ב-100% כל הזמן". המאמן נשאל האם טעה כשלא נתן קרדיט ליורנטה באיפורואה ואמר - "אני כאן כדי לקבל החלטות, לפעמים אצליח ולפעמים אטעה, אחרי המשחק קל להיות חכמים בדיעבד אבל אני מרוצה ממנו, הוא היה מאוד ממושמע, הוא שיחק כמו גבר, אני שמח בשבילו".
תגובות