גראן ויקטוריה

ריאל של סולארי הגיעה מעט חוששת לפלזן אבל נתנה בראש וסגרה עניין תוך מחצית אחת עם 4:0 תוצרת בנזמה שכבש צמד, קאסמירו שנתן בראש וגם בייל ששבר בצורת. קרוס הוסיף את החמישי בואסילינה יפהפיה - 5:0 בסיום. סולארי עם 3 מ-3


כתב: דור רומנו | תאריך: 08/11/2018

אפילו בצחוק אנחנו לא נכתוב שזו אכן 'ריאל מדריד של הצ'מפיונס'. הביטוי הזה שמור לימים הגדולים של הקבוצה במשחקי הנוק-אאוט, על אחת כמה וכמה תחת זידאן. אבל אמר סולארי במסיבת העיתונאים לפני המשחק, הראשון שלו באירופה כמאמן ריאל, וצדק - שהקבוצה רוצה לתת משחק גדול כמו ההיסטוריה של המועדון במפעל הזה. ריאל לא רק רצתה, היא הייתה חייבת ונואשת להופעה כזו, וכך היה. בימים כאלה אין להקל ראש בחמישייה, גם לא נגד קונוסים, בטח כשבברנבאו ריאל השיגה ניצחון דחוק. משחק על החיים בשלב הבתים בצ'מפיונס יהיה מונח מוגזם אבל כבר שנים שריאל לא הגיעה למשחק בסיטואציה כזו. והדקות הראשונות לא באמת בישרו על מה שעתיד לבוא.

סולארי, עם ביצים של שור, החליט לספסל את מודריץ' - מטעמי מנוחה או לא, תחליטו אתם - ובמקומו שיחק דני סבאיוס, ולא איסקו ולא אסנסיו שיחקו מקדימה, כי אם לוקאס ואסקס שניסה, השתדל, אך גם אם חייו תלויים בזה - כנראה לא ייתן גול. אבל סולארי כן 'מצא את השערים' כמו שאמרו ב-AS. והנה תמונה של המסופסלים אגב. אחרי עשרים דקות עקרות הרשת זזה: קארים בנזמה קיבל את הכדור ברחבה וביצע מבצע סולו ענק. הוא חלף על פני שני שחקנים ובעט לרשת בסטייל - 1:0 לריאל מדריד וציון דרך ענק לקארים עם שערו ה-200 בקבוצה. עדיין במחצית הראשונה, בדקה ה-37, הוא ישלים צמד בנגיחה. הצינקים יגידו - בדיוק מאותו המקום בו החמיץ ברשלנות בקלסאסיקו, וחבר שראה איתנו את המשחק צחק - "הוא ניסה להחטיא - והחטיא את ההחטאה". אנחנו נגיד: זה מה יש.

קאסמירו כבש בדקה ה-23 אחרי כדור קטן של טוני קרוס וחגג בסטייל את משחקו ה-50 בליגת האלופות. זה היה שער בכורה של ריאל מדריד במצב נייח ובהמשך גם בייל שבר בצורת של 523 דקות. המחצית הייתה גארבץ'-טיים טהור והשחקנים נהנו מהחיים. בהמשך זה היה זמן אפילו לתת מנוחה לקפטן ראמוס שהוחלף בחאבי סאנצ'ז הצעיר, וכשטוני קרוס שלח בעיטה ואסילינה נהדרת מעל השוער בהתקפה מתפרצת - ויניסיוס כבר היה על המגרש(במקום בנזמה) - כדי לבשל לו. גארבץ'-טיים טהור. אפילו היה קצת משעמם. "הצגנו משחק טוב עם הרבה רצינות ועבודה קשה, חיפשנו את השער כל הזמן וכבשנו שערים יפים", סיכם סולארי

האם סולארי ימשיך עד סוף העונה ואכן זכה ב-'חוזה קבוע' כפי שהכריזו במארקה? כלל לא בטוח. מה שכן - עם אותם כלים מאוד מוגבלים שעמדו לרשותו של לופטגי - חלוץ שרוב הזמן בבצורת, כוכב שלא יכול לקחת על עצמו ופצוע, צעיר שלא פרץ, שחקני מפתח שחזרו עייפים ומותשים מהמונדיאל -  סולארי מוציא יותר. הקבוצה לא ספגה אף שער והיא נראית קצת יותר טוב, כבר לא חסרת אונים, למשל. אסור היה לעבור בשלום על התוצאות האחרונות שהשיגה ריאל מדריד עם המאמן הראשון. זה מוכיח שזעזוע על הקווים היה חייב להגיע. ביום ראשון בבלאידוס יגיע מבחן אופי אמיתי נגד סלטה ויגו. בינתיים נסתפק בזה..




תגובות