מזל של מתחילים

המשחק התקרב לסיומו והייאוש בברנבאו חצה גבולות, עד שויניסיוס הצעיר עלה מהספסל והיה מעורב בשני השערים של ריאל מדריד. סולארי משיג 2:0 קשה על ויאדוליד בברנבאו. ממשיכים הלאה לפלזן ביום רביעי


כתב: דור רומנו | תאריך: 03/11/2018

"בשביל הסמל הזה אתם צריכים למות היום ולתת הכל - ביציעים ועל המגרש". ככה כתבו האוהדים בברנבאו היום. הקהל הגיע במספרים לא רעים בכלל - כ-68 אלף אוהדים, למרות הקטסטרופה. משחקים כאלה ריאל מדריד תמיד הייתה מנצחת, בכל משבר, והיו משברים, אפילו מגרדת 1:0 קשה ומכוער. אבל היום - זה היה קרוב מאוד שלא להתרחש. ייאוש אפף את הברנבאו מרגע לרגע. עד שהגיע המזל של המתחילים - של ויניסיוס וסולארי הנועז. סולארי, שדיבר על 'אלופים ולוחמים', ידע בתוך-תוכו עד כמה הליגה שונה מהגביע. הוא הימר על הרכב התקפי(הנה ה-11 שלנו) עם טריו של אסנסיו-בנזמה-בייל והחזיר את רוב הוותיקים, כהצעיר היחיד הוא רגילון המגן השמאלי הנפלא - אבל דבר לא קרה.

אחרי 3 דקות בנזמה עשה תנועה טובה לעומק וקיבל מסירה אלכסונית אבל בעט החוצה. התחושה הייתה שאולי הפעם ריאל באמת תפתח חזק ותייצר מכבש על השער של ויאדוליד. אבל זה לא קרה. דריבל יפה של אסנסיו, אינסוף ניסיונות הרמה כושלים של אודריוסולה - ושום דבר מעבר(Nada Mas). מחצית שהיא כדור שינה. האוהדים קיבלו באהבה גדולה את רונאלדו-פנומנו, הבעלים של ויאדוליד. נראה שגם היום בגילו ובמשקל העודף - הוא טוב משחקני ההתקפה שלנו. אם לא יהיה שינוי משמעותי בדינמיקה והקבוצה הזו תתחיל לחבר רצף נצחונות, למרות שהליגה צפופה ואנחנו רק אחרי 1/3 דרך בערך - ליגת האלופות בסכנה.

לריאל מדריד יש בעיות רבות, ואחת מהן היא חוסר איזון בצד שמאל של המגרש. אסנסיו מאוד לא מרגיש בנוח שם, ובייל לא יכול לעשות את החיתוך לאמצע. אבל גם זה לא תירוץ. לא יאומן איך כל שחקני ההתקפה הבכירים שלנו עלובים, אין צדיק בסדום. אחד יותר גרוע מהשני. כשכבר הגענו לחצי מצב מתוך הרחבה - בנזמה בועט על הגוף של השחקן. איסקו שהחליף את קאסמירו לא שינה את קצב המשחק, לא הוסיף קסם. הנה, סולארי נוכח בעצמו לדעת מה שווה גארת’ בייל(השווה את הרצף השלילי הארוך ביותר שלו בריאל - 7 משחקים בלי שער). בייל עצמו הוחלף בדקה ה-71 בלוקאס ואסקס, ו-3 דקות אחר-כך הוחלף אסנסיו בויניסיוס. וככה, במצב של 0:0 כשריאל מדריד חייבת שער - הוא זורק את שניהם לספסל, כי אין ברירה. שתי התקוות הגדולות של ריאל מדריד עם שריקת הפתיחה - במשבר עמוק. זה מראה הכל על היכולת שלהם ועל העונה שלהם. בעצם יש שחקן אחד התקפה שהוא בכושר טוב - והוא פצוע, קוראים לו מרסלו.

תן לי רק טיפת מזל.

במחצית השנייה ריאל מדריד העלתה קצב. היא ניסתה לבעוט מחוץ לרחבה, כפי שעשה קאסמירו שנהדף לקרן, וכמו שעשה מודריץ' ברגל שמאל. הקרואטי האמת הציג מחצית נפלאה עם חטיפות כדור, דריבלים ודחיפה קדימה. הכל חוץ מהפעולה האחרונה. אלא שויאדוליד עצמה, עם שתי בעיטות מחוץ לרחבה - מצאה פעמיים את המשקוף של קורטואה עם שתי פצצות אדירות. הבועטים שלה, לעומת הבועטים שלנו...

הלאה, זמן ויניסיוס. בדקה ה-84 הקשר חדר מצד שמאל ושלח בעיטה רעה מאוד אלא שהיה לו קצת מזל. הכדור פגע בקיקו אוליבאס וחדר לרשת, 1:0 לריאל מדריד. בהמשך, ויניסיוס מסר לבנזמה שהוכשל ברחבה וסחט פנדל. ואז התייצב הקפטן ראמוס. אפשר להגיד שראמוס עושה שגיאות בהגנה והוא גם מפקיר אבל הטירוף שלו לתת גול זה משהו שאין לאף שחקן התקפה שלנו. ראמוס כהרגלו היה חייב לעשות את ה-'פאננקה' וזה שוב נגמר עם כדור ברשת, 2:0. ניצחון מכוער וקשה, והלאה לפלזן.
תגובות