ילדים זה אנחנו

סוף סוף קצת כדורגל. סנטיאגו סולארי פתח ברגל ימין את הקדנצייה בריאל מדריד עם 4:0 צעיר במיוחד על מלייה בגביע המלך. כבשו: בנזמה, אסנסיו, אודריוסולה וקריסטו. המטרה הבאה: ניצחון על ויאדוליד בברנבאו בשבת


כתב: דור רומנו | תאריך: 31/10/2018

כבר שכחנו איך זה נראה, איך זה לשחק כדורגל. חדוות משחק, מהירות, מוטיבצייה, תשוקה. החבר'ה הצעירים. סולארי היה מאמן קסטיליה? זו חצי קסטיליה על המגרש הערב, עם הכוכב ויניסיוס(טוב, קצת איבדנו פרופורציות). "הכי חשוב זה להגיע ולנצח", אמר סולארי לפני המשחק, לפני הפרמיירה שלו. גם הוא ידע שמשחק הגביע נגד מלייה הוא לא סתם משחק גביע. הקבוצה הזו חייבת תרופה. אם סולארי ייצא לפגרת הנבחרות עם שלוש נקודות ו-V גדול יותר על ויאדוליד בברנבאו ביום שבת - דיינו. יהיה אפשר לדבר על חזרה למסלול. ועדיין, למרות שזה כולה משחק גביע, נוח ובלי לחץ, וברור שהליגה זו אופורה אחרת, נגד יריבה חצי מקצוענית - היה טוב.

סולארי בחר בהרכב נכון, שילב צעירים אבל לא בצורה מוגזמת. היו שם גם מנוסים כמו ראמוס ובנזמה שהוחלפו במחצית בנאצ'ו(ענד את סרט הקפטן) ו-ואלוורדה, השוער קיילור, ושחקנים שחייבים את הדקות האלה כדי לחזור למסלול - כמו אסנסיו למשל, שכבש בתזמון נכון את השער השני. בשנה שעברה הייתי אומר עליו אחרי משחק כזה שהוא 'לא לקח את ההזדמנות', ואולי אסנסיו עצמו לא חלם שבמשחק גביע העונה הוא יקבל את חולצת ההרכב, מעין תחושה שהוא 'לא התקדם' - אבל ביחס למעט שהוא נותן העונה - זה בסדר. וגם אודריוסולה הנפלא שפתח בהרכב היה שם, עם מהירות, תזמון מעולה ביציאה קדימה ופס אחרון הרבה-הרבה-הרבה יותר טוב ממה שהורגלנו. בישל לבנזמה בקלילות את השער הראשון וגם כבש בעצמו בנחישות את השער השלישי. יורנטה החזיק את האמצע יחד עם סבאיוס, רגיון היה המגן השמאלי והשתולל בכל צידי המגרש.

אבל השחקן המעניין ביותר היה ויניסיוס. כמה דיברו עליו בתקשורת, כמה כתבו עליו, ויש היאמרו שהנשיא פרס לא אהב את שילובו האיטי מדי ע"י לופטגי, ויש היגידו אי-שילובו בכלל. כל נגיעה שלו בכדור סחטה גם סקרנות וגם התלהבות. הוא השאיר את לוקאס ואסקס מול שוער אבל לוקאס החמיץ, סמוך להפסקה בישל לאסנסיו את השער, גם אם לא התכוון למסור ככה 'שפיץ' חלש, ורק היה חסר שהפצצה שלו במחצית השנייה הייתה נכנסת לרשת ולא משפדת את המשקוף, וזו בכלל חגיגה. ביחס למשחק ראשון זה היה טוב. מהירות - יש, דריבל - יש, הוא לא צפוי, הוא משחק קבוצתי. השער הרביעי של קריסטו בהחלט עשה מצב-רוח. רק לוקאס ואסקס התעקש לבעוט על השוער ולמנוע מאיתנו לסיים את המשחק בתוצאה מפוצצת עוד קודם.

בגומלין אולי יהיה אפשר להחזיר את החבר'ה הוותיקים והשבעים והעייפים והאיטיים - קאסמירו, קרוס, מודריץ', איסקו ואחרים, היתרון מספיק מבטיח[בצחוק]. גם גארת' בייל לא היה חסר לאף-אחד. מלייה ניסתה וייתכן שהייתה שווה שער, יצרה הזדמנות אחת קורצת במחצית הראשונה והייתה אף מסוכנת יותר בהמשך, אבל לריאל מדריד הגיע לנצח וגם להביס. חאבי סאנצ'ז הצעיר רשם הופעת בכורה במדי הקבוצה הבוגרת וכך גם הקשר קריסטו שאפילו כבש!

אף אחד לא יגיד רשמית שהעונה הזו גמורה אבל אולי כן לחשב מסלול מחדש מבחינת סגל השחקנים ולהגדיר מטרות. ויניסיוס בהחלט צריך לקבל דקות. ריאל כבר לא 'גומרת משחקים' מהר מאז לגאנס אולי, איי-שם על גבול ספטמבר, אבל הוא שחקן סגל לגיטימי. ורגיון המגן השמאלי אפילו לגיטימי יותר, הוא הרשים כבר במשחקי ההכנה ויכול להיכנס לנעליים של מרסלו הפצוע. מודריץ' עדיין מתאושש במונדיאל ואת מקומו יכול למלא סבאיוס לעת צרה. ואם כבר קוריוס - בנזמה הגיע לשבעה שערים העונה, וחסרים לו רק עוד 33 לפי הספירה של לופטגי["למה שלא יכבוש 40 שערים העונה? הוא מסוגל לזה". בנזמה, אחראי על שער הבכורה בעידן סולארי - עשה זאת גם עם אנצ'לוטי, זידאן ולופטגי. אמנם שבעה שערים זה לא טרגדייה וזה טוב מאשתקד, אבל שימו לב נגד מי קארים כובש - קלאסיקו? דרבי? פיחואן? רומא? - נאדה.

הנה הסיכום של ראמוס לערב הזה - "אנחנו עובדים עם סולארי בהרבה תשוקה כדי לצאת מהתקופה הזו ומבחינתנו הוא המאמן עד לסיום העונה". הבלם\מגן שענד את סרט הקפטן אחרי ההפסקה כשראמוס הוחלף, הוסיף - "היה לנו מזל רע עם לופטגי וזה מאחורינו. הימים אחרי הקלאסיקו היו קשים אבל טוב שהיה משחק כבר עכשיו. רצינו לנצח ובתוצאה גבוהה ועשינו זאת". אודריוסולה ו-ויניסיוס קיבלו את הציון הכי גבוה במארקה - 3 כוכבים. ועכשיו הפנים לשבת. עידן חדש מתחיל...
תגובות