למה פגרה?

דווקא כשריאל נכנסת לקצב הבקעות ומפגיזה רביעייה שבוע שני ברציפות - מגיעה לה פגרות הנבחרות. במחצית זה עוד היה שקול עם 1:1, ולאחר ההפסקה ריאל נכנסה לקצב. בנזמה כבש, את ה-2:1 ובהמשך השלים צמד. ראמוס קינח עם פנדל, ו-4:1 לריאל בסיום.


כתב: דור רומנו | תאריך: 01/09/2018

בואו נאמר את האמת, אפשר וצריך לקטול את המועדון על ההתנהלות בקיץ, זו הייתה פאסיביות לשמה. אני מאלה שחשבו שגם עם כריסטיאנו הקבוצה הזו חייבת ריענון, אז על אחת כמה וכמה בלעדיו. לפני שנתיים במשחק החוץ בלגאנס שניצחנו בקלילות, חאמס ומוראטה היו שחקני הספסל, אלה של 'ריאל מדרידB', והפעם מבט לספסל מראה את מריאנו(לא שותף), שזה עדיף על בורחה מאיורל אבל זה בהחלט לא מספיק, ואת לוקאס ואסקס. אבל בינתיים לא היינו זקוקים להם.

אחרי שלושה משחקי ליגה, ריאל במאזן מושלם ועם עשרה שערי זכות, משהו שהיינו סקפטים לגביו בעידן שאחרי כריסטיאנו. עוד משחק עם חצי שעה של גארבץ'-טיים טהור והרבה מהלכים שובי עין, בזכות אסנסיו שהרגיש קצת יותר משוחרר, בזכות איסקו שהערב פתח על הספסל(לופטגי לא מוותר בינתיים על הטריו ההתקפי שלנו ומבצע שינויים רק בשלישיית הקישור וזה מבורך) וגם בזכות המוזמן הטרי לנבחרת ספרד - דני סבאיוס. זמנו של מריאנו יגיע כנראה אחרי פגרת הנבחרות וזה בסדר גמור.

'הנשמות הטהורות' יגידו שללא כריסטיאנו - שחקנים אחרים מתחילים לפרוח אבל בואו נסייג, זה בסה"כ המחזור השלישי, וליכולת של בנזמה בעונה שעברה אין תירוצים. וההיעדרות של כריסטיאנו תבוא לידי ביטוי בהמשך, במשחקים הקשים. אבל בינתיים זה נחמד לראות: בייל עם גול בכל מחזור ובנזמה עם צמד שני ברציפות. הנה המספרים מחמש העונות האחרונות. ב-2014/15 לבנזמה ובייל היו 2 שערים יחד בשלושת המחזורים הראשונים וכך גם ב-2016/17, ואשתקד רק שער אחד. העונה? יש להם כבר שבעה. גם אסנסיו היה יכול לכבוש אבל בדקה החמישית בעט החוצה כשניסה להקפיץ מעל השוער.

סביב בנזמה היה מעניין. בדקה ה-48 אסנסיו שלח הרמה מעולה ובנזמה נגח היטב לרשת. אלא שהשופט פסל את השער ואז ניגש ל-VAR שם התברר שבנזמה לא עשה עבירה. בדקה ה-61 בנזמה מסר למודריץ' וקיבל בחזרה, ברח מעט הצידה ובעט נפלא לרשת, ככה אנחנו רוצים לראות את קארים. ראמוס הפנדליסט החדש סימן עוד V ושאר המשחק היה לפרוטוקול. אותם כובשים כמו בשבוע שעבר. בעונה שעברה קארים עם חמישה שערי ליגה בלבד ועכשיו יש לו ארבעה בחלוף שלושה מחזורים בלבד.

ועוד היילייטים: אמנם הברנבאו עדיין מגרד רק את ה-60 אלף אוהדים(ניתן להם קרדיט שזה בגלל החופשה, נניח) אבל מי שלא היה - הפסיד. ראמוס וקיילור הציגו לראווה ובגאווה את הפרסים האישיים מערב הגאלה וכך גם מודריץ' שנבחר לשחקן השנה, כשהברנבאו שואג לו '"¡Lukita Balón de Oro!". מודריץ' פתח בהרכב לראשונה העונה ושיחק טוב. טיבו קורטואה ערך את הופעת הבכורה שלו בין הקורות והבין שחיי השוער בריאל מדריד קשים. אם לא הגנה מרושלת אז פנדל די מיותר של קאסמירו. הוא יקווה לשמור על שער נקי בפעם אחרת("אני וקיילור מסתדרים מצוין, העיתונות מנסה להמציא מחלוקת. במועדון הטוב בעולם יש תחרות בכל עמדה, לופטגי אמר לי אתמול שאני אשחק"). אז יצאנו לפגרת הנבחרות, רק תיהיו בריאים...
תגובות