מריאנו הוצג כ-7 החדש

"אתן את כל-כולי על המגרש כדי שהאוהדים יהיו גאים והקבוצה תמשיך לנצח ולעשות היסטוריה", אמר מריאנו שהוצג ביום היסטורי עבורו בו הוא שב הביתה ולוקח את החולצה הקדושה מס' 7.


כתב: דור רומנו | תאריך: 31/08/2018

עד לרגע האחרון חשבנו שמדובר בהלצה של התקשורת, אבל מיום רביעי בערב ואילך - הכל קרה מהר. בערב מריאנו הוכרז רשמית כשחקן החדש של ריאל מדריד, בשעת לילה מאוחרת הוא כבר נצפה נוסע במכוניתו משדה התעופה במדריד, למחרת בבוקר עבר את הבדיקות הרפואיות, והיום הגיע הת'אכלס - מריאנו השתתף באימון הבוקר של הקבוצה ולאחר-מכן נח, עשה מקלחת טובה והגיע לרגע הגדול ביותר שלו. הוא חתם רשמית על חוזה לחמש עונות בריאל מדריד והוצג כשחקן הקבוצה, עם החולצה המחייבת - זו של מס' 7.

את ההיילייטים ממסיבות העיתונאים אתם מכירים - איחור אופנתי בלו"ז - במקום 14:30, העניין מתחיל רק לקראת השעה 15:00, וידאו עם מיטב הביצועים של השחקן, האירוע מקושט היטב בתמונה גדולה של מריאנו - מלפני שנתיים המשפחה 'ביציע', התמונה עם כל גביעי אירופה - משימה לא פשוטה, הנשיקה לסמל ובהמשך הקפצות כדור לעיני מעט אלפי אוהדים בברנבאו. כמובן שכבוד הנשיא פלורנטינו הוא הראשון לנאום:

"תמיד אנחנו נרגשים להודיע על החתמה של שחקן רכש חדש והצגתו במדים של ריאל מדריד, אך הפעם מדובר ביום מיוחד אפילו יותר, זו שמחה גדולה ומיוחדת. מריאנו הוא שחקן שלנו, עם ה-DNA של ריאל מדריד, ששיחק בכל הקבוצות הצעירות וגם בקבוצה הבוגרת - והוא חוזר אלינו. הוא מכיר את הערכים שלנו, הוא מכניס בנו הרבה תקווה. הוא חוזר אלינו שחקן טוב ובשל יותר אחרי עונה גדולה בצרפת. אין דבר שעושה אותנו שמחים יותר מלראות אחד משלנו חוזר אלינו. אתה יודע לסבול עד הסוף ולתת הכל למען הניצחון. אתה חוזר למועדון שלך. כל שחקן צעיר שעולה לקבוצה הבוגרת צריך לצפות בך ולהבין עד כמה חשוב להתאמץ למען החולצה. היית מלך השערים של הקבוצה הצעירה שלנו ועכשיו אתה תכבוש עוד שערים בקבוצה הבוגרת".

בהמשך פלורנטינו דיבר על המסביב ועל הקיץ בכללותו ורמז שהכל בסדר בריאל מדריד - "השביל, הדרך הזו, היא הקו שהנחה תמיד סנטיאגו ברנבאו הגדול. השחקנים הטובים ביותר בעולם, בספרד עצמה ומהמחצבה - הקאנטרה שלנו, אלה השחקנים שאנחנו רוצים". הוא פונה למריאנו - "יש לך את הכישרון, העבודה הקשה וההקרבה והגעת לכאן שוב. אתה יודע עד כמה קשה לחזור לכאן ועד כמה קשה להישאר, ורמת הציפיות והיעדים של המועדון שלנו והקהל - היא הגבוהה ביותר. אנחנו בטוחים שתיתן הכל למען הסמל הזה. ברוך הבא לבית שלך, שוב".

מריאנו עצמו הגיע מחוייט, מחוייך, עם דף כדי לקרוא ממנו מסר קצר אבל התרגש מאוד והתקשה לדבר ולשחרר את המילים הראשונות. "היום הוא יום מיוחד מאוד עבורי, אני חוזר הביתה ונותר לי רק להגיד תודה. תודה למועדון, לנשיא, למאמן, לכל מי שנתן לי הזדמנות ללבוש שוב את החולצה הזו ולהיות חלק מהמועדון הכי טוב בעולם. תודה למשפחה שלי ולכל האנשים שעזרו לי. אני הולך להשאיר את הלב במגרש, אשקיע עד הסוף כדי לעזור לקבוצה. אני מקווה שהקהל יהיה גאה בי ובקבוצה ושנמשיך לעשות היסטוריה". במכתב הפרידה שלו מליון מריאנו הזכיר עד כמה הוא נלחם על כל כדור כאילו זה היה היום האחרון בחייו, וזה מתחבר מאוד לאופי שלו.

כשהחלוץ שממש רצה לשוב הביתה, מנשק את החולצה - זה נראה הרבה יותר טבעי מאשר המנהג הידוע של כל שחקני הרכש. אחר-כך מריאנו התראיין לכלי התקשורת בקצרה ואמר - "זה היום המאושר בחיי, זה חלום להיות כאן שוב". "לופטגי התקשר אליי ואמר לי שהוא ישמח אם אחזור". על חולצה מס' 7 - "זה מספר מאוד משמעותי, אני יודע, וזו גאווה עצומה שהוא שלי, אגדות לבשו אותו, אבל המס' הוא לא הכי חשוב אלא האתגר להצליח כאן". "לריאל מדריד אתה לא יכול להגיד 'לא'", אמר החלוץ והיום הסביר - "זה מועדון החלומות שלי, היא בנתה אותי, ברור שאחזור", וכשנשאל במה השתפר - "בהכל, גם כאדם בוגר. מקווה לעזור לקבוצה". היו לו מילים חמות לליון 'תמיד בליבי' והוא הודה גם לסביליה שהבינה את הסיטואציה. מחר הוא צפוי להיות בסגל למשחק ויקווה לעלות מהספסל...

 

*****

בתקשורת תהו מה יהיה מס' החולצה של מריאנו, והחלוץ 'העז', ממש לא חשש לבקש את חולצה מס' 7, זו שאולי אסנסיו פחד לבקש. מספרים 15(היה שייך לתיאו הרננדס), 16 וגם 23(קובאצ'יץ', ובעבר בקהאם שיחק בו וגם אוזיל) - פנויים, אבל מריאנו הוא ה-7 החדש. חלק חלוקים בעניין, וזה בסדר. כמובן שחולצה מס' 7 היא קדושה ורק מסקירת השחקנים ההיסטוריים שלבשו אותה - יש צמרמורת:

כריסטיאנו רונאלדו מלך שערי הקבוצה בכל הזמנים כמובן שיחק עם חולצה מס' 7 ב-8 מתוך 9 העונות שלו בקבוצה משום שבעונת הבכורה שלו המספר היה שייך לראול כמובן, וכריסטיאנו שיחק עם חולצה מס' 9. כשראול עזב, כריסטיאנו ירש את החולצה באופן טבעי. 4 זכיות בצ'מפיונס, אינסוף רגעים מדהימים ומאז אוקטובר 2015 נגד מאלמו הוא גם מלך השערים. מיסטר שער בממוצע למשחק, האיש שפשוט עשה הכל ולא התעייף מעולם לנצח ולנצח ולנצח. בקיץ האגדה תמה.

המלך, גם אם לא מלך השערים, הוא ראול גונזאלס, "ראול הוא ריאל מדריד וריאל מדריד היא ראול", אומר משפט אל-מותי חכם של אמיליו בוטראגיניו. מהופעת הבכורה המרגשת בסראגוסה, השער בדרבי בברנבאו, האיש שהיה חלק ענק בקבוצה הגדולה שזכתה בגביע אירופה 3 פעמים תוך 5 עונות, ומלך השערים של ריאל מפברואר 2009 ועד שבא כריסטיאנו.  שיאן ההופעות מאז ומעולם עם 741 משחקים. קפטן הקבוצה במהלך 7 שנים מ-2003 ועד שעזב, 323 שערים וקצרה היריעה מלהכיל.

אמיליו בוטראגיניו היה מס' 7 הקודם, שיחק בקבוצה 12 שנה והגיע לטופ 10 המבקיעים(171 שערים ב-463 משחקים). 'העייט' שסימל את הקינטה דל-בויטרה, קבוצה של ספרדים צעירים תוצרת הקאנטרה של ריאל מדריד שזכתה בחמש אליפויות רצופות מ-1985 ועד 1990. הגאונות והדריבלים על הקו הפכה אותו לסמל ענק של המועדון, והכל התחיל במגרש בקאדיס.

חואניטו הנפלא, ששיחק במועדון עשור, הוא מיתוס בברנבאו ובכל משחק במגרש בדקה השביעית הם שרים לכבוד האיש שידע יותר מרבים אחרים את מהות המדרידיסימו. האיש והרמונטדות - "90 דק' בברנבאו הן הרבה מאוד זמן". נהרג בתאונת דרכים טראגית ועצובה(אפריל 1992). ביצע את אחת העבירות האיומות בגביע אירופה הורחק מהמפעל לשנים אחרי מאבק עם לותר מתיאוס. לא זכה עם הקבוצה בגביע עם האזניים הגדולות אך היה סופר-חשוב בין 1977 ועד 1987.

עוד שחקנים ששווה לספר עליהם - הקטור ריאל שהיה חלק מההתקפה הקטלנית של ריאל בסוף שנות ה-50 וזכתה איתה חמש פעמים ברציפות בגביע אירופה, כולל צמד נגד ריימס בגמר הראשון ב-1956| ריימונד קופה שנחשב 'לגלאקטיקו הראשון', הצרפתי הגיע לריאל מדריד מסטאד ריימס ב-1956 ושיחק בה שלוש עונות וזכה בשלושה גביעי אירופה וגם בתואר שחקן השנה. הוא גם הספיק לנצח את האקסית בגמר| וגם אמאנסיו, הגיע מדפורטיבו ב-1964, שנה קשה בה די-סטפאנו עזב, אבל היה כריזמטי כמעט כמוהו. הכוכב של הזכייה השישית בגביע אירופה ב-1966 וחלק חשוב מקבוצת היא-יא. שיחק גם עם מס' 8 לעתים.


 
תגובות