ברוך השב, מריאנו

יש חלוץ! מריאנו דיאס חוזר הביתה אחרי גלות קצרה בת 14 חודשים ו-21 שערים בליון, והצרפתים יקבלו עבורו 19.5 מיליון יורו+2 במשתנים החלוץ יחתום על חוזה לחמש עונות ויוצג ביום שישי הקרוב בברנבאו.


כתב: דור רומנו | תאריך: 29/08/2018

מייד אחרי פרסום ידיעה בתקשורת בה מריאנו סירב לחזור לריאל מדריד כי לא רצה להיות כינור שני לקארים בנזמה - מריאנו מיהר להכחיש במארקה - "אתה לא יכול להגיד 'לא' לריאל מדריד", אמר בפשטות, והוכיח איך עושים זאת נכון. בימים האחרונים שמו של החלוץ, שעומד בכל הקריטריונים של לופטגי - צבר תאוצה, וההעברה נסגרה רשמית היום בערב. 14 חודשים אחרי שעזב את ריאל לעונת התחשלות מעולה בליון בה כבש 21 שערים בסה"כ(18 מהם בליגה) - מריאנו חוזר הביתה במעמד אחר לגמריי.

לופטגי כבר שוחח עם החלוץ והבטיח לו שיקבל דקות משחק רבות. אצל זידאן היו אלה צעדיו הראשונים, הוא הפגיז בעיקר בגביע ורשם שלושער ענק וכן ממוצע יפה של גול בקצת יותר מ-50 דקות(בסה"כ 5 שערים ב-14 הופעות). ומעבר לכך הוא גם אחראי לשער השיוויון המרגש נגד דפורטיבו לה-קורוניה בברנבאו, אחרי הרמה של לוקאס ואסקס - מריאנו עלה גבוה בטירוף וכבש עם הכתף! הנה, תתרגשו מחדש. הוא מדרידיסטה שכבר הפגיז בקסטיליה עם 25 שערים ב-2015/16 משחק בהתלהבות ותשוקה עצומה ורץ בלי הפסקה כמו דייגו קוסטה, והוא יודע לתת גולים. אולי לא האיש האידיאלי להתקפה אבל בהתחשב במצב הנוכחי ושחשבנו שלא יהיה רכש הקיץ - זה נפלא. סכום ההעברה נסגר כביכול על 30 מיליון יורו אלא שלריאל מדריד יש 35% ממכירה עתידית, כך שהסכום האמיתי הוא 19.5 מיליון יורו+2 מיליון יורו במשתנים.

*****

מנולו רומר שמכיר את מריאנו עוד מימיו כנער תמיד סיפר שהיה הולך בעקבות אביו שהיה 'מכור' לחדר כושר, ובעצתו פיתח מסת שריר שאיפשרה לו לבלוט משאר בני גילו. בקיץ 2011 שילמה ריאל מדריד 40 אלף יורו עבור החלוץ הצעיר שעזב את באדלונה. הוא כבש 3 שערים בריאל מדרידC בעונת הבכורה, ושנה אחר-כך שיפר את המספרים עד כדי 15 שערים ב-26 הופעות. ב-2015/16 הגיעה הפריצה הגדולה עם 25 שערים בריאל מדריד קסטיליה שסיימה במקום הראשון בליגה השלישית, והוא היה מלך השערים כמובן וכבש כמעט 1/3 מסך שעריה.

זה היה הזמן לקפוץ כיתה לסגל הבוגר של ריאל מדריד. לרוב מריאנו 'בילה' ביציע אך זה לא היה אכפת לו. במחזור השני בליגה הוא נכלל בסגל בזכות הפציעה של קארים בנזמה ובזמן שהקבוצה חיפשה את שער הניצחון(טוני קרוס כבש לבסוף) הוא ערך את הופעת הבכורה שלו במדי ריאל מדריד, בסנטיאגו ברנבאו. ב-26 באוקטובר הגיע השער הראשון שלו בקבוצה, במשחק חוץ נגד קולטורל בגביע המלך. את הדבר האמיתי הוא שמר לגומלין אז פירק את האורחת עם שלושער קליל והראה את כוחו ברחבה. מריאנו הספיק אפילו לשחק בקלאסיקו נגד בארסה כשעלה מהספסל כשזידאן הלך על כל הקופה, והשער הזכור ביותר שלו במדריד מתוך החמישה שכבש ב-14 הופעות, היה נגד דפורטיבו. מריאנו עלה מהספסל כשריאל בפיגור 2:1 וכבש עם כל הלב את שער השיוויון, אחרי בישול של לוקאס ואסקס, כשהוא מנתר לגובה עצום וכובש עם הכתף. הוא כבש 5 שערים ב-302 דקות בכל המסגרות.

מריאנו ידע שהוא חייב לעזוב כדי שהקריירה תמריא, וקיבל בית חם בליון ששילמה עבורו 8 מיליון יורו. עונת הבכורה בצרפת הייתה מעל לכל דימיון. בחצי הראשון של העונה מריאנו הפגיז 13 שערי ליגה. הוא כבש בימין, בשמאל, בנגיחה ובראש, היה מהיר ותכליתי. בחצי השני של העונה חלה ירידה בכושרו אך זה לא חשוב. הוא כבש צמד כבר במשחק הפתיחה שלו בליגה הצרפתית כשליון הביסה 4:0 את שטרסבורג. ליון ההתקפית כבשה 87 שערי ליגה, שנייה רק לפאריס, ורשמה עונה טובה. מריאנו היה המבקיע השני בטיבו בקבוצה יחד עם דפאיי, כשרק פקיר הקדים אותם.
תגובות