זו השיטה

ריאל נקלעה לפיגור מוקדם בג'ירונה עם הגנה רעה, ואז עלתה על השיטה: אסנסיו סוחט פנדלים ובהמשך הכישרון של בייל יעשה את ההבדל - שער(בישול גדול של איסקו) ובישול(לבנזמה שהשלים צמד) זה נגמר בניצחון 4:1 במקום בו נכשלנו אשתקד, עם מחצית שנייה משופרת. הביקורת תחכה.


כתב: דור רומנו | תאריך: 27/08/2018

שאלת תם: אנחנו אוהבים את המונח 'לילה לבן' שמעלה זכרונות נעימים, אני למשל עשיתי לי מנהג בשנה שעברה - אחרי כל ניצחון גדול בצ'מפיונס הייתי צופה בשידור החוזר וקופץ שוב בגולים, ולמי אכפת שמחר עבודה ב-5 בבוקר. והיום גם ניצחנו. אבל מה יהיה עם השעות האלה? מתי סבא טוני קרוס מרים להם טלפון ומטפל בעניין? 

מתקשר אליהם, טוני?

השיטה החדשה לגולים: ההתקפה מתה ובייל מרגיש בודד בלי שחקן רכש גלאקטי? הרכש החדש: מר פנדל. אסנסיו ברחבה, נקבל פנדל ואז אולי אם הרוטינה תצליח בכל מחזור יהיה אפשר לכסות על 50 הגולים של כריסטיאנו. תמיד אמרנו שאסנסיו צריך לשחק ברחבה :) וברצינות, קצת כדורגל: שתי מחציות שונות מאוד הייתי אומר. אני לא מצפה מהקבוצה לברק אבל כן למזער טעויות בהגנה ולא לחלק מתנות ובמחצית הראשונה זה היה קטסרופה. אני לא מדבר על האובססיה שלנו לא להעיף כדור ולהניע סמוך לקו השער, זה גם מעצבן(כמו גם השטאנץ' הזה שכבר לא מרימים קרנות אלא הולכים על קרן קטנה - למה??), אלא פשוט על קבוצה שלא יודעת להגן וחלק גם לא רוצים להגן. פורטו עשה צרות-צרורות בקו שמאל ומשם הגיע השער של בורחה גארסיה. במחצית הראשונה גם הנוכחות של קאסמירו לא גרמה להרגשה נוחה יותר. קרבחאל(הציל שער מהקו) דווקא כן צדיק בסדום.

ההתקפה=בייל - אפשר לכתוב רק בייל. שער קלאסי(רציתי לכתוב 'איפה איסקו' ושאפילו טריקים ליוטיוב לקליפ העונתי לא היו - ואז איסקו מסר לו), ההשתלטות על המסירה הארוכה של מרסלו והבעיטה הנפלאה, הכל מהר והכל חד, היחיד שמשחק ת'אכלס כדי לכבוש. אבל אסור לו להיות בכנף שמאל כמי שמכניס כדורים לרחבה, זה לא שכריסטיאנו מחכה, אנחנו מפסידים ככה את יכולת הכיבוש שלו. מצד שני הכרטיס הצהוב של פדרו פורו קצת פיתה אותי לחשוב שאפשר לשחק על חוסר הניסיון שלו ושספרינט אחד של בייל יפתח עבורינו את הדרך. אסנסיו החל ליהנות מהחיים במחצית השנייה.

בדקה ה-80 הגיע לו ה-4:1, מניצחון שלנו לממש הבסה. בייל המשיך לעשות כל מה שהוא רוצה והפעם בכנף ימין, בישל עם הפאלש ובנזמה נהנה משער אולי בנבדל, אבל מותר לו :) ה-VAR לא התערב. מתי קארים כבש צמד בליגה בפעם האחרונה? פרס מובטח לפותרים נכונה. בסה"כ אפשר להיות מרוצים מאוד. חצי שעה של גארבץ'-טיים טהור במגרש לא פשוט ומחצית שנייה משופרת במיוחד.

פנדליסט חדש? ראמוס אוהב הפנדלים האלה עם השטויות והפאננקה, לא אשכח איך עשה את זה בחצי גמר היורו במדי ספרד. דווקא חודשיים אחרי שהחמיץ מול נוייר ושבר לנו את הלב בדו-קרב הפנדלים נגד באיירן. מבחינתי עדיין כל פנדל שלו זה חצי התקף לב. עונה 15 ברציפות שראמוס כובש בליגה הספרדית, שיא יפה מאוד. עוד בתחילת המשחק הוא ניסה פעמיים בנגיחות אחרי הרמות מצד שמאל אך לא הצליח. את הפנדל השני כבר בעט קארים בנזמה.

חזרה להתחלה - הפתעות בהרכב:  לופטגי מנסה לשחק עם ההרכבים ושם את כולם בכיס הקטן. התקשורת כתבה בקול תרועה רמה, ממש צרחה 'קורטואה!' והנה, קיילור שוב בהרכב והתמודד לא רע עם ההגבהות אינספור של ג'ירונה. מודריץ' שוב סופסל, בפעם השלישית ברציפות, ויש היאמרו שהוא ו-ואראן עוברים מעין 'קדם עונה' וכניסה איטית לעניינים. בצהריים ויניסיוס ערך את הפרמיירה שלו דווקא במדי קסטיליה, ואם המצב היה מסתבך באמת לריאל היו רק שני כלים התקפיים, קלפים על הספסל - לוקאס ואסקס ובורחה מאיורל. בסוף לא היה צורך בכך.  קורטואה ימתין. בינתיים לופטגי שומר על הטריו ההתקפי שלו. נכון, כרגע אנחנו במקום הראשון.




תגובות