קורטואה הוצג!

השוער המצטיין של המונדיאל התרגש מהמעמד וקיבל כרגע חולצה ללא מס'. "הגשמתי חלום שהיה לי מאז שהייתי ילד, שיחקתי הרבה פעמים נגד ריאל מדריד ואני יודע מה המשמעות שלה. היום אני מדרידיסטה, מודה לכולם".


כתב: דור רומנו | תאריך: 09/08/2018

אז מה היה לנו ביום הראשון של קורטואה? 'אני עוד מדרידיסטה, כמוכם', חמש נשיקות לסמל, 5,000 אוהדים שבאו לקבל אותו בצהרי היום, חתימה על חוזה, התמונה המשפחתית ויותר חשוב - זו עם הגביעים: אתם אמרתם, הנאום הקבוע של פלורנטינו פרס, כמה שורות מצד קורטואה, וידאו עם מיטב ביצועיו הגדולים ובהמשך ראיון לתקשורת שהיה קצת פחות עמוס בקלישאות ובו התייחס בין היתר לקיילור נאבאס. איחור אופנתי של סביבות הרבע השעה.

הנשיא פרס החל:"אתם רואים את גביעי אירופה האלה? שלושה ברציפות, ארבעה בחמש שנים. ריאל מדריד רוצה להמשיך את הרצף הזה והיום היא גאה להציג את אחד השוערים הגדולים בעולם, טיבו קורטואה, שהגיע למקום בו חלם להיות". פרס פנה לשוער ואמר - "זהו, האתגר הגדול ביותר של הקריירה שלך מתחיל. אתה מכיר את מדריד היטב ומהיום הסנטיאגו ברנבאו הוא הבית שלך. האוהדים יאהבו אותך ויהיו להם כמובן דרישות, ברוך הבא למועדון היוקרתי ביותר בעולם".

קורטואה אמר - "היום אני מגשים חלום גדול מאוד כזה שהיה לי מרגע שהייתי ילד. חלמתי מילדות ללכת על כר הדשא הזה בסנטיאגו ברנבאו כשחקן ריאל מדריד. אני יודע מהי ריאל מדריד ועד כמה היא גדולה, שיחקתי נגדה לא פעם. והיום אני אחד משלכם, אני עוד מדרידיסטה, כמוני. אני אסיר תודה למועדון שהאמין בי ועבד קשה כדי להביא אותי ורוצה להצליח. גאה לעמוד בשער של המועדון".

"קיבלתי הצעות רבות וחלקן טובות יותר מבחינה כלכלית אבל כשהבנתי שריאל מדריד רצינית לגבי לא היה לי ספק שאהיה כאן. אני רוצה גם להיות קרוב למשפחתי וילדיי וזו סיבה חשוב אבל כמובן שאניג אה להיות בריאל מדריד. זה כבוד להגיע למועדון הגדול ביותר בעולם. תמיד הערצתי את ריאל מדריד בגלל איקר קסיאס שהיו לו רפלקסים מעולים שריתקו אותי כילד ונער. הוא סבל את הלחץ והקושי בברנבאו בגיל 18 וזה ראוי להערצה". קורטואה סיפר שכילד קיבל חולצה חתומה מאיקר קסיאס כשריאל פגשה את אנדרלכט בשנת 2002 בליגת האלופות בשלב הבתים. על החלומות - "הלוואי ואזכה עם ריאל מדריד בגביע אירופה. המועדון תמיד רוצה לשמור על הישגיות ולא רעב לרגע".

על כושרו הנוכחי אמר - "אני בכושר מעולה אחרי המונדיאל, התאמנתי לבד בימים האחרונים ומייד אערוך את אימון הבכורה שלי עם הקבוצה, ואם המאמן יבחר בי בסופר-קופה נגד אתלטיקו מדריד - אשמח, זה יהיה משחק מרגש מאוד עבורי". השוער התנצל על שירה בגנותה של ריאל מדריד בעבר ואמר שהיה ילד צעיר ועשה שטויות ושהוא רוכש כבוד לאתלטיקו מדריד אבל כעת הוא כאן. הוא ביקש להודות לאוהדי צ'לסי ולמועדון על ארבע שנים יפות. על אדן האזרד - "הוא שחקן נפלא והלוואי ויגיע לריאל מדריד ביום מן הימים ושוב נשתף פעולה".

קורטואה נשאל לגבי קיילור נאבאס והתחרות ואמר - "אני ביחסים טובים תמיד עם כל חבריי לקבוצה וכך גם השוערים האחרים. כשהגעתי לצ'לסי צ'ך היה השוער הבכיר ואנחנו חברים. קיילור שוער נהדר, היווה משקל חשוב וסייע לריאל מדריד לזכות בתארים האחרונים שלה. אני בא כדי לתרום לקבוצה את האיכויות שלי. אף-אחד לא הבטיח לי מקום בהרכב, גם בצ'לסי התחרתי בצ'ך וכעת זה יהיה שוב". עוד הוסיף - "אני חוזר לליגה הספרדית יותר מנוסה עם יותר שרירים פיזיים ומנטאליים, השתפרתי ויש לי עוד שנים רבות".
 

 

 
תגובות