הקבוצה שלהם

ריאל פתחה בטירוף נגד רומא ולא הותירה לה סיכוי: בייל בישל לאסנסיו כבר בדקה השנייה ובדקה ה-14 נהנה מבישול של קרבחאל בעצמו. ריאל לא כבשה שערים נוספים אך נראתה טוב מאוד. סטרוטמן צימק לקראת הסיום(2:1). עוד שבוע לסופר-קופה...


כתב: דור רומנו | תאריך: 08/08/2018

אולי החבר'ה הרגישו שהטיסה הביתה מקדימה את זמנה ולא רצו לאחר, אז הם סגרו עניין ברבע שעה? כן יירבו. אולי זו החולצה האדומה? וברצינות: לופטגי העלה את הטריו ההתקפי הכבד שלו במשחק, אסנסיו-בייל-בנזמה והפירות לא איחרו לבוא. מהירות, תנועה חכמה לשטח, ניצול הגנה מסורבלת של רומא שדווקא שיחקה עם הרכב לא רע בכלל, וסיומת קטלנית. סבאיוס ביום הולדתו היה כל-כך שמח ונרגש שאפילו אמר 'לא מרגישים שכריסטיאנו חסר'. דקה שנייה, מי שאיחר להצטרף למשחק פספס: בייל עם כדור עצום עם הפאלש מעל ההגנה, ואסנסיו בשקט נפשי בועט לפינה השנייה של השוער, 1:0 לריאל מדריד ושער שלישי הקיץ לאסנסיו, ה-'9 המזויף' שלנו אם תרצו.

איסקו הישנוני משהו איבד כדור בדקה השמינית קרוב לרחבה אבל קיילור הוכיח שגם הוא כאן, אפילו שיבוא קורטואה, וזינק יפה והדף. ובהמשך זה היה זמן מצוין לשער שני - דני קרבחאל במשחק מעולה מצא את בייל בכדור ארוך, הוולשי חתך לאמצע ושלח בעיטה עדינה לרשת, כמה זה קל. אל תיפצע גארת', בבקשה. בתקשורת עפים על בייל שהוא כבר 'מנהיג הקבוצה'. המאמן לופטגי החמיא לבייל שנבחר למצטיין אתמול אך ציין שהקבוצה ככלל תצליח להשכיח את כריסטיאנו. הוולשי עצמו אמר:"הגיע מאמן חדש עם רעיונות חדשים וברורים ואנחנו משתפרים ומיישמים את מה שהוא מבקש. אני מרגיש טוב. יש עדיין לאן לעלות אבל נגיע מוכנים לעונה".

ריאל המשיכה להניע כדור. בדקה ה-36 אחרי משחק מסירות מהיר ותכליתי עם חילופי מקומות, כמו שהמדרידיסימו אוהב - אפילו בנזמה ניסה לשחרר את הניצרה ובעט כדור חזק אבל שוער רומא הדף לקרן. קרבחאל הוציא כדור רוחב נפלא אבל השוער הרומאי רשם הצלה כפולה, האחרונה שבהן לאסנסיו. גם סבאיוס ניסה את כוחו בבעיטה חזקה מחוץ לרחבה, ואין ספק שעם בועטים כאלה חייבים לנסות!

הוכחה טובה לכך ששלב ההכנה קרוב לקיצו קיבלנו עם החילופים של לופטגי, לא עוד מהפכה במחצית(הקפטן ראמוס וקרוס היו היחידים שהוחלפו במחצית) אלא חילופים שהגיעו בטפטופים, בעיקר בדקה ה-56 אז הוחלף כל הטריו ההתקפי. דקה אחת קודם לכן, נאצ'ו בגליץ' גדול מנע מצב לגול אחרי כדור רוחב מסוכן של פלורנצי. אותו נאצ'ו-סופרמן מצא את עצמו בעמדה קדמית מאוד ומסר לוינסיניוס שניסה לסובב באלגנטיות אך בעט החוצה. יורנטה הפעיל לחץ טוב וחטף כדור אבל בעט לא מספיק חזק(61'). למרות אחוזי החזקת הכדור שהראו 68-32 לטובת ריאל מדריד, רומא התקרבה לשער מצמק, תחילה עם פצצה ממרחק ובהמשך עם נגיחה שחלפה קרוב לעמוד. בסוף זה הגיע עם סטרוטמן שניצל שגיאה בהגנה ובעט מקרוב בין רגליו של קיילור, אך לא יותר.

הקבוצה סיימה את המסע בארה"ב וחוזרת לספרד כמובן כשמצפה לה בקרוב גביע הברנבאו נגד מילאן בעוד שלושה ימים. דני קרבחאל באינסטגרם:"משחק גדול ודרך מעולה להיפרד מארה"ב". גם שאר השחקנים הודו לאוהדים על האווירה במשחקים והקפטן ראמוס בירך על משחק ראשון בקדם העונה. מרסלו וקאסמירו כבר מעבירים הילוך בולדבבאס ואולי אפילו ישותפו בגביע הברנבאו, כשהיעד האמיתי הוא הסופר-קופה נגד אתלטיקו מדריד ב-15 באוגוסט.
תגובות