ילדים זה שמחה

לפני המחצית זה עוד היה בייל שהשווה עם גולאסו מחוץ לרחבה, אבל במחצית השנייה זה היה הזמן של הצעירים - מרקו אסנסיו כבש צמד, אחד קליל אחרי בישול של וינסיניוס והשני אחרי מעבר יפה ברחבה. ריאל מנצחת 3:1 את יובה ומספקת קצת חיוך לאוהדים.


כתב: דור רומנו | תאריך: 05/08/2018

המשחק אתמול לפנות בוקר החזיר אותי לימים העליזים טרום הצבא, רק כשהפעם 'היציאה' הסתיימה מוקדם וחוזרים הביתה לראות טלויזיה. היה מרתק ומסקרן לראות את 'ילדי ריאל מדריד', בערך, במשחק נגד יובנטוס, וטוב שכריסטיאנו לא היה כדי לא למשוך את תשומת הלב. בימי טרום הצבא הייתי צעיר, והצעירים היו אתמול שם המשחק. החשש היה מעוד משחק יפה 'ליד' כמו נגד מנצ'סטר יונייטד, רק שהפעם הגיע הת'אכלס. המאמן לופטגי העלה הרכב מתקרב לחזק ביותר העומד ברשותו, עם איסקו(חלוד) מתחת לבייל ובנזמה כשגם קרוס, השוער קיילור ונאצ'ו ב-11, אך עדיין היו צעירים והיה ניסיון לאזן את המצב. יובה מצידה הגיעה בלי התקפה.

שום דבר מעניין לא באמת קרה בתחילת המשחק. ריאל שלטה בכדור והלכה על בטוח בלי לקחת סיכונים מיותרים, וניסתה להחזיר את הכדור אליה מייד לאחר הטעות. בייל לא הצליח לעצור כדור ארוך של קרוס שהיה מעמיד אותו במצב הבקעה. והגול הגיע בצד השני, חלודה של פגרה - יובה תקפה מצד שמאל, קאנסלו העביר כדור רוחב וקרבחאל עמד לא טוב ופגש את הכדור רע ודחק לשערו של קיילור. 1:0 ליובנטוס. גם איסקו היה חלוד מאוד, וניסיון לחיתוך המפורסם והבעיטה מהבלטה האהובה עליו בכר הדשא - בקושי הגיע לשער של שצ'נזי. סבאיוס שיחק באחריות וחילק את הכדורים ימינה או שמאלה אבל בלי דריבלים שובי עין, ובנזמה שוב לא סיכן את השער. 

בדקה ה-39 בייל נזכר שהוא צריך להוביל ושהעונה הוא ישחק איפה שהוא רוצה. וכדאי שיבעט לשער. הוולשי היה מהיר וחד, השתלט על כדור אחרי אי הבנה בין שני שחקנים של יובה ושלח פצצה בחצי גובה לרשת של שצ'זני, ריאל משווה ל-1:1. שער דומה לזה שכבש בקלאסיקו נגד בארסה. עוד לפני המחצית ריאל הייתה קרובה לבצע מהפך: המגן השמאלי סרחיו רגוילון שיחק ללא רגשי נחיתות, תמך בהתקפה בתנועה חכמה וכמעט כבש בבעיטה יפה ברגל ימין אך שצ'זני הדף. בייל עוד היה יכול לכבוש בכדור חופשי אבל כנראה שהוא קצת שכח איך זה שכריסטיאנו לא בשטח.

בזמן ההפסקה תהינו האם הגיע הזמן לראות, ולו למעט, את הטריו ההתקפי שלנו לקראת העונה שבפתח, הלא-הם אסנסיו-בייל-בנזמה? התשובה הייתה אמנם 'לא', כי בנזמה ובייל הוחלפו, אך לא היה לנו יותר מדי זמן לחשוב. הילדים באו לעבוד, וילדים זה שמחה: אסנסיו חטף כדור ויצא קדימה עם וינסיניוס, שיישר כדור רוחב גדול ברגל ימין ואסנסיו דחק לרשת - 2:1 לריאל מדריד. יובה כמעט הגיבה עם שני מצבים - פאבלי נבלם והכדור יצא לקרן ואז קייליני נגח החוצה, אבל מי שלא כובש - סופג:  וינסיניוס ליהטט באגף ולוקאס וקרוס נבלמו, אבל בדקה ה-55 הגיע השער - לוקאס מסר מצד ימין, אסנסיו ביטל את הבלם בתנועה חדה למרכז ודחק לרשת מתת לשצ'זני שלא הצליח להדוף - 3:1 לריאל מדריד. זה בדיוק מה שאנחנו רוצים לראות מהילד השנה. 'אסנסיו הרים את הדגל', כתבו ב-AS לאחר המשחק, ואם תרצו, הוא היה הכוכב של 'בייבי מדריד' שניצחה את יובה, כפי שכתבו במארקה.

וגם קצת נאצ'ו. בפתיחת המחצית השנייה אחרי שבנזמה הוחלף - נאצ'ו היה זה שקיבל את סרט הקפטן בריאל מדריד. אומרים עליו שהוא 'הבן שכל אמא הייתה רוצה'. כל מדרידיסטאס גאה שהוא משחק בקבוצה שלו, כמה לב, כמה נשמה, ותסמכו עליו שהוא צבר את המעמד שלו בקבוצה בשנים האחרונות. זה היה רגע מרגש, ללא ספק. אבל אפילו מרגש מכך היה הרגע בו הקהל של ריאל מדריד במגרש החל לשיר 'הולה, הולה, הולה' כשיובנטוס לא נגעה בכדור במשך דקות מסוימות. בהמשך היה זה תורו של הילד לונין לעלות לפרמיירה במדי ריאל וגם לרשום מס' הצלות מרהיבות. היה טוב וטוב שהיה.

לופטגי העלה חיוך על הפנים אחרי ניצחון הבכורה בריאל ומיהר להתייחס למודריץ' - "הנשיא פרס היה מאוד ברור - מודריץ' נשאר. הוא שחקן יוצא דופן שאנחנו מחכים שיחזור אלינו". "אני שמח שהפכנו את האיכות שלנו לניצחון, גם נגד מנצ'סטר יונייטד היו דברים טובים אבל היום כבשנו יותר", סיכם המאמן. לופטגי אמר שבהחלט ייתכן שאסנסיו ישחק פה ושם כ-'9' מזויף, זו חלופה. כשנשאל על וינסיניוס אמר - 'אל תשכח את רגוילון, אני לא רוצה לציין את כולם, באמת כולם היו טובים'. המגן אגב אולי יישאר חלק מהקבוצה הבכירה.

במארקה כתבו בשער העיתון 'אשליית מדריד' על רקע תמונת החבר'ה הצעירים חוגגים, ונכתב שאסנסיו ו-וינסיניוס הובילו את המהפכה עם מחצית שנייה גדולה ושריאל נראתה טוב. אסנסיו סיכם - "אנחנו אוהבים את הסגנון שלופטגי מדריך אותנו. יש הרבה דברים ללטש אבל נגיע מוכנים לסופר-קאפ האירופי, יש למה לצפות".
תגובות