אודריוסולה הוצג

בזמנם שסימני השאלה סביב הסגל רבים ומגוונים וכולנו מחכים להחתמת גלאקטיקו, כפי שהבטיח הנשיא - אלברו אודריוסולה זכה לרגע הגדול והוצג היום רשמית במדי ריאל מדריד: "זה כמו להגיע לדיסילנד".


כתב: דור רומנו | תאריך: 18/07/2018

את הפורמט אתם מכירים בעל-פה - תפאורה יפה בברנבאו עם הדגל של ריאל מדריד ותמונות גדולות של אודריוסולה מעטרות את הצדדים, הנשיא פרס פותח ונושא דברים, המשפחה צופה 'מהיציע' לצד העיתונאים ואז השחקן עצמו נואם כמה דברים וקלישאות לפני שהוא עולה להקפיץ כדור מול האוהדים שמחכים לו. בזמן שאוהדי ריאל מדריד מחכים בקוצר-רוח להחתמת גלאקטיקו - אלברו אודריוסולה שבהחלט אפשר להכתירו כרכש הראשון של הקיץ, וסביבו אין סימני שאלה - זכה לרגע הגדול שלו כשהוצג במדי ריאל מדריד וכצפוי קיבל את חולצה מס' 19. אלבארו ארבלואה נכח גם כן.

הנשיא פלורנטינו פרס פתח את 'ההצגה' ובהמשך כאמור הבטיח חיזוק - "יש לנו סגל נפלא אבל בהמשך יגיעו שחקנים פנטסטיים". ובחזרה לאודריוזולה - הנה דבריו: 'Bienvenida(ברוך הבא) אודריוסולה', ואז: "בחרת להגיע למועדון התובעני ביותר. לעולם לא תשכח את ריאל מדריד, אנחנו רוצים שתהיה מאושר כאן. תמשיך להילחם ולפלס את הדרך שלך. כאן מתחיל החלום שלך שהתגשם והאתגר הגדול בקריירה שלך. אנחנו מודים לך שבחרת בנו".

התארים האחרונים. "אף-אחד לא האמין שנוכל לזכות שוב בליגת האלופות, ואנחנו המועדון היחיד שזכה שלוש פעמים ברציפות בליגת האלופות ואפילו השלים דאבל, זכייה בגביע אירופה בכדורגל ובכדורסל באותה השנה. אנחנו חיים באחד השלבים הטובים בהיסטוריה של ריאל מדריד. אנחנו בתקופה של אגדה ויש לנו מוצקות ללא דופי. אנחנו חייבים להישאר נאמנים לזהות שלנו בחיפוש אחר ההצלחה". "אנחנו ריאל מדריד ואנחנו תמיד רוצים יותר, כל זכייה בתואר היא צעד בדרך לתואר הבא". הנשיא פרס התייחס שוב למגן ואמר "מועדונים רבים רצו את אודריסוולה אבל הוא בחר בנו, היה לו ברור שהוא ישחק רק כאן. קשה לשפר את הסגל שלנו אבל אודריוסולה יכול לעשות זאת".

וכה אמר אודריוסולה: "תודה רבה לך כבוד הנשיא על מילים חמות. "זה כבוד גדול להיות כאן ולהגשים את החלום של כל שחקן כדורגל - להגיע לריאל מדריד. אני יודע את האחריות שמגיעה עם החולצה הזו ואני יודע איך שחקן ריאל מדריד חייב להתנהג על המגרש. אני הולך לתת את כל כולי, ענווה והקרבה, כדי שהדרך תהיה מוצלחת. אני יודע שהחולצה הזו שווה הכל וחייבים לנצח. אני רוצה להתייחס לריאל סוסיאדד והמשפחה שלי, בזכותם הגעתי לכאן. השנה וחצי האחרונות היו מדהימות עבורי, כמו סרט, מקבוצת המילואים של סוסיאדד, דרך הקבוצה הבוגרת ועד לריאל מדריד, ובאמצע היה המונדיאל. אני לא אתן להזדמנות הזו לברוח ולא אשכח לעולם את היום בו ניתנה לי ההזדמנות לשחק בריאל מדריד. תודה רבה לכולם והאללה מדריד". הראיון לתקשורת:

הרגשות כרגע. "אני מגשים חלום ולא יכול להיות מאושר יותר, אני חתמתי במועדון הגדול בהיסטוריה של הכדורגל. זה דבר שלא יתואר. זה קורה רק פעם בחיים, ורק למעטים. אני שמח להיות כאן ורוצה ליהנות מכל רגע. מוכן להקהל".

הבחירה בריאל מדריד. "ריאל מדריד היא המועדון הכי גדול בעולם ברמה ההיסטורית ולא אני ולא אף אחד יכול להגיד לה 'לא'. זה כמו שאבא שלך שואל אותך בתור ילד אם אתה רוצה ללכת לדיסנילנד. אני מחשיב את עצמי לאדם שאפתן למרות גילי הצעיר והאתגר הגדול ביותר בכדורגל הוא להצליח בריאל מדריד. אני רוצה ליהנות מהרגע ולהמשיך לדרוש את המקסימום. עבודה וענווה".

מה המטרה שאתה מסמן במועדון? "המטרה הראשונה היא לצמוח כשחקן וכאדם והשאיפה היא להשיג את כל התארים כמו תמיד בריאל מדריד. הצלחה במדריד היא חלום של כל שחקן ואני רוצה שהחלום יתגשם".

התחרות עם קרבחאל. "כשאתה מגיע לריאל מדריד שום דבר לא בטוח, אתה בפנים במאבק גדול ותחרות. אני לא פוחד מאף אתגר. קרבחאל שחקן ענק ויש לי כבוד עצום אליו, הוא תמיד היה מודל עבורי בסגנון המשחק וביכולת שלו, ראיתי הרבה משחקים שלו. כמובן שאנחנו משחקים על אותה עמדה. אני אתן מאה אחוז כדי לקבל הזדמנויות".

חולצה מס' 19. "זו הייתה בחירה קלה, כי שיחקתי עם המספר הזה במדי ריאל סוסיאדד, יש לי כברת דרך איתו והוא היה חופשי בריאל מדריד".

כריסטיאנו. "כולם יודעים שהוא אגדה בריאל מדריד וכולנו מכבדים אותו אבל צריכים להסתכל אל העתיד. מתחיל עידן חדש, אני מסתכל על חדר ההלבשה ורואה את השחקנים הכי טובים. אני נהנה לחשוב שאני אשחק איתם, זו חוויה".

עצות משחקים. "קיבלתי עצות רבות, בסופו של דבר אתה נאמן לעצמל, עובד יום יום, הרכבת עוברת רק פעם אחת ואתה צריך לעלות עליה בזמן. אני אתלהב בכל יום כאילו זה היום הראשון וגם האחרון".

איזה מספרים אתה יכול לתת? "אני לא יודע, המיקום שלי על המגרש הוא קצת אחר ולא ימדדו אותי כמו חלוץ. תמיד התאפיינתי ביכולת התקפית ואני רוצה לבשל שערים כמובן אבל אני לא אנקוב במספרים, אני הולך מאימון לאימון ומיום ליום. הדבר הראשון הוא לתת מאה אחוז כבר באימון הערב היום".

המאמן לופטגי. "הייתי איתו הבוקר והוא אמר לי שיש לי את כל הגב והאמון והביטחון. שאני אתן מאה אחוז והוא משוכנע בכך, שזה מועדון גדול ויהיה בסדר. הוא אמר לי שכולם רוצים לשחק בקבוצה הזו. כל אחד ייתן את המאה אחוז כדי להצליח. הוא מאמן שאני מאוד אוהב ומעריך, הוא מבין כדורגל ובראש ובראשונה הוא נכנס לראש של השחקן וזה חשוב עבור ריאל מדריד. אני אסיר תודה עבורו לנצח על כך שנתן לי הזדמנות בגביע העולם. אני מקווה שנכתוב סיפור ייחודי ביחד".

איך אתה מגדיר את עצמך. "אני לא אוהב להגדיר את עצמי, אחרים צריכים לעשות את זה. אני יכול להבטיח רק מאה אחוז של עבודה, הקרבה וענווה ולא שום דבר אחר. הכי חשוב מה אתה עושה עבור ריאל מדריד ולא מה ריאל מדריד עושה בשבילך. אני רוצה לתת מאה אחוז ואני אעשה זאת".

האם לופטגי אמר לך שהוא ירצה לאמן אותך בריאל מדריד? - "התשובה היא לא, הכל קרה כל-כך מהר. כשהוא היה מאמן ספרד לא חשבנו על שום דבר אחר מלבד המונדיאל".

 

*****

כתבנו כבדיחה באתר לאור ההתפתחויות 'את חולצה מס' 7 אודריוסולה בטח לא ייקבל', ואכן הוא קיבל את חולצה מס' 19 שהייתה שייכת לאשרף. זה הזמן להיזכר במספרי 19 האחרים שלנו. ואראן ומודריץ' מהסגל הנוכחי היו עם המספר לפרק זמן מוגבל. ואראן שיחק בו בעונת הבכורה בלבן, עד שמודריץ' הצטרף בקיץ 2012 והחזיק מעמד במספר הזה עד שבקיץ האחרון לקח את סיפרה מס' 10 של חאמס. אנחנו נאחל לאשרף בהצלחה יותר מהשחקנים הקודמים שלבשו אותו:

חוסה אנטוניו רייס, כובש צמד האליפות נגד מאיורקה ב-2006/07 - הוא השם הבולט. ג'וליו בפטיסטה לבש אותו במשך שנתיים, עונה אחת לפני רייס ועונה אחת אחר-כך, וקלאס יאן-הונטלאר קיבל את מס' 19 כשהגיע בחורף 2009 ונשאר במועדון חצי שנה. עוד אחד שלא ממש הצליח הוא הבלם הארגנטינאי וולטר סמואל ששיחק בקבוצה רק עונה אחת ואז עזב לאינטר(2004/05). לפניו שיחק קמביאסו עם חולצה מס' 19, וברשימה ניתן למצוא גם את ניקולאס אנלקה.

 
תגובות