טורי דיעה בתקשורת על עזיבת כריסטיאנוכתב: צוות האתר | תאריך: 10/07/2018

כריסטיאנו - תודה, לנצח\ תומאס רונסרו

'הוא עוזב, נעלם, הסיוט הושלם. החדשות שמעולם לא רציתי לקרוא או לשמוע, אלה שגם כאשר ידעתי שהן נכונות וזה עניין של זמן ואיך דרך חזרה - סירבתי לקבלן. זה קרה לי עם ראול בזמנו, וחמש שנים אח"כ עם איקר קסיאס, וכעת עם כריסטיאנו. כריסטיאנו הוא אדון ארבעת גביעי הצ'מפיונס בחמש שנים. ארבעת כדורי הזהב. האיש שהגיע לכמעט 500 שערים במדי ריאל מדריד בתשע שנים בלבד. הבחור שאני יודע שובע, זה שהצליח לסיים את עידן הטיקי-טאקה של ברצלונה של גוארדיולה. אל תשכחו שזה היה אמור להיות העידן של מסי, אבל אז כריסטיאנו התערב.

אנחנו מודים לך לנצח, כל אוהדי ריאל מדריד, כל המדרידיסטאס. על השער שלך בקאמפ-נואו שהיה שווה אליפות ושהשתיק את בארסה, על האליפות השנייה, על השערים נגד באיירן באליאנץ' ארינה, השלושער נגד וולפסבורג ותפקיד המושיע, השלושער נגד קורטואה בקאלדרון, ואובלק ספג ממך אותו הדבר. יובה סבלה ממך לא מעט, ולא רק בקארדיף, כולל הפנדל המצמרר בגומלין העונה, הפנדל המוצלח בסאן-סירו. ונזכור את המספרת בצ'מפיונס, השער המלכותי ביותר בעידן הנוכחי של ליגת האלופות.

אבל כל זה לא יחזור על עצמו. אתה נוסע לטורינו עם הזכרונות שלך והקהל שעכשיו יאהב אותך מאוד, ואנחנו עצובים. אני חושב שמישהו אמר לך שיהיה קר מאוד מחוץ למדריד. זה לא משנה, אתה החלטת, והקהל בטראומה. ריאל מדריד היא גן עדן ולעזוב זה אף פעם לא הימור טוב. אבל אנחנו נמשיך להעריץ אותך גם כשתהיה ביאנקונרי. חוץ מהיום בו ניפגש בדרך, בליגת האלופות. שם כולם ידעו את הכוח של המועדון הזה - ריאל מדריד.

ההיסטוריה מנצחת עבורינו. זוהי הקללה המבורכת שלנו על היתר. אנחנו מנצחים לפי הגנטיקה, זו הדרישה וזה ה-DNA, אין תירוצים. עם כריסטיאנו או בלעדיו, נילחם כדי לזכות בגביע ה-14, בוונדה מטרופוליטאנו, על הפרצוף של אתלטיקו. אתה לא יכול לדמיין את הילדים שבוכים עכשיו. אני מרגיש כמו ילד, מנסה לעצור את הדמעות. חבל שלא שמעת אותי, האושר מושג רק בברנבאו, המקדש של הכדורגל. צ'או חבר, נאהב אותך לנצח, אתה תמיד תהיה הטוב ביותר. ותמיד תהיה שלנו. תודה על הכל. obrigado, כריסטיאנו.

 

העזיבה של כריסטיאנו היא יום עצוב לריאל מדריד\חסוס גמס

כן, ריאל מדריד מעל כל שחקן, אפילו הגדול ביותר. מה שקרה לכריסטיאנו ומעברו ליובנטוס היה צריך לקרות במוקדם או במאוחר, זה חוק בחיים. השחקן עוזב אחרי שהשאיר אחריו מסלול היסטורי במועדון הלבן, כמעט בלתי-חוזרת. המהלך טוב ברמה הכלכלית כיוון שריאל מדריד מרוויח מאה מיליון יורו עבור שחקן שיחגוג 34 בפברואר, והיא גם חוסכת את השכר הכבד שלו למשך שלוש השנים הבאות. גם הנשיא וגם השחקן עצמו העבירו הרבה מסרים על מערכת יחסים שחוקה, ואולי זו תקופה נכונה לעשות זאת, בעידן של פאר, לאחר שזכינו בארבעה מחמשת גביעי אירופה האחרונים, כמעט כמו בתור הזהב של שנות ה-50. שום דבר לא יהיה אותו הדבר, וריאל צריכה שחקן אחר, לא בטוח שניימאר.

אבל זה נכון שמדובר ביום עצוב מאוד עבור ריאל מדריד. כי כריסטיאנו משתוקק להישאר בריאל מדריד. אני משוכנע שריאל מדריד תסבול מכך שיהיה בקבוצה אחרת. ראינו עד כמה הוא חשוב דווקא כשישנו - חצי עונה גרועה שלו בחלק הראשון גרמה לכך שריאל מדריד איבדה את האליפות לפני שהעונה התחילה. יש מעט אוהדים ומקבלי החלטות שייאלצו להתרגל לראות אותו גדול במקום אחר, כאלה שמעולם לא העריכו אותו כראוי. ריאל מדריד מתחילה את העונה עם 50 גוליעם פחות. זה לא רק שהקבוצה מאבדת את אחד השחקנים הטובים ביותר בעולם, אחד משניים. היא מאבדת את רוח התחרותיות.

 

ריאל מדריד גדולה מכל שחקן אחר וגם אלפרדו די-סטפאנו לא פרש בריאל מדריד. אבל כאשר 'לה-סאטה' - 'החץ', עזב את ריאל מדריד עם חמישה גביעי אירופה רצופים, בערך. ואחר-כך ריאל מדריד זכתה רק בגביע אירופה אחד ב-34 השנים הבאות.

 

לא כריסטיאנו ולא אף אחד אחר מעל ריאל מדריד\חוסה פליקס דיאס

'הגיע היום. תשע שנים לאחר הגעתו, כריסטיאנו רונאלדו מפסיק להיות שחקן ריאל מדריד ועושה זאת בגיל 33 ומשאיר 105 מיליון יורו בתיבת המועדון, במבצע שנולד מחוסר המנוחה של השחקן והמחלוקת הכלכלית שלו מול המועדון, וייתכן וישנן גם אחרות.

נגמר היטב. כריסטיאנו החליט ללכת ליובנטוס בתמורה ל-105 מיליון יורו והוא ירווח 30 מיליון יורו בשנה. זה היה הרצון שלו ומקבלי ההחלטות בריאל מדריד הבינו והאמינו כי זה הזמן הנכון לשחרר את השחקן שיהיה בן 34 בפברואר. 

ברור שריאל מדריד לא תמצא שחקן דומה בשוק - לא ברמת הכדורגל ולא ברמת המסחר, כי אין חיה ספורטיבית כזו. רמת התחרויות שלו היא מטורפת. אבל כל מועדון ספורט חייב להגדיר גבול וכריסטיאנו עבר אותו. מותר לו לחפש את חייו החדשים בטורינו, שאף היא אימפריה.

אין שחקן שהוא מעל המועדון וזה רלוונטי עוד יותר כשמדובר על ריאל מדריד. ההיסטוריה של ריאל מדריד רווית הצלחות, כיבושים, אוהדים בכל פינה על הגלובוס, שחקנים ענקיים מיום הולדתו של המועדון. הגעתו של כריסטיאנו הפכה את הקבוצה לחזקה יותר, זו שניצחה בארבע מחמש העונות האחרונות במפעל החשוב מכל, וזה אדיר. אבל היו באותה קבוצה גם מודריץ', ראמוס, ואראן, מרסלו. חיילים אשר בלעדיהם CR7 כנראה לא היה זוכה בדבר, כי כדורגל הוא עדיין ספורט קבוצתי.

כמעט עשור לאחר מכן כריסטיאנו עוזב את ריאל מדריד מרצון כי הוא לא חושב שמטפלים ודואגים לו בצורה הראויה. יש לו חילוק דיעות עם הנשיא פרס, זה כבר חצי שעה כך, והפצצה הגיעה בגמר בקייב, עם ליגת האלופות מס' 13. ההחלטה התקבלה ופרס הבין שהמועדון צריך לחפש את טובתו בלבד, ולא חשוב מי השחקן. 

תשע שנים של הצלחה באו לקיצן, הצלחה מטורפת: 16 תארים ו-451 שערים, שחקן שחשוב מאוד, אבל ריאל מדריד התחרתה כקבוצה ולכן גברה על מסי. ריאל מדריד עשתה את מה שנכון לה, ומה שפרס האמין. הזמן, ורק הוא, יקבע אם המועדון צדק או לא. אבל כריסטיאנו הוא זה שרצה. זו מכירה טובה.

 

 
תגובות