לופטגי הוצג

"אתמול היה היום העצוב בחיי מאז שאמי נפטרה - והיום זה היום השמח ביותר". לופטגי חווה עכשיו מאניה-דיפרסיה, אבל הפיטורים מספרד מאחוריו. עם דמעה קלה בעיניו והרבה התרגשות - המאמן הוצג כמאמן ריאל מדריד ויודע מה המטרה - "לזכות בכל התארים"


כתב: דור רומנו | תאריך: 14/06/2018

הצטרפו לשידור הישיר מהמארקה: https://www.youtube.com/watch?v=LE71LtlYfyU

על הפיאסקו ב-48 השעות האחרונות בנבחרת ספרד מיותר להרחיב. אחרי שהופתע מהפיטורים, נפרד באופן בהול מהשחקנים ואמר - "אני עצוב אך הלוואי שהנבחרת תזכה במונדיאל" - לופטגי עלה מייד על המטוס מרוסיה לספרד. הוא נחת לפנות בוקר בשדה התעופה בראחאס ו'נלכד' ע"י הפפארצי, וכמו שפורסם אתמול בערב - ריאל מדריד ניצלה את המצב כדי להקדים את הצגתו לתקשורת. מה שהיה בנבחרת ספרד זה היסטוריה, וכעת, כשנבחרת ספרד שלו מתכוננת לקראת משחק פתיחת המונדיאל נגד פורטוגל[והקפטן ראמוס אמר - "היינו חייבים להילחם עבורו, הוא חשוב וכל מה שנעשה במונדיאל זה גם בזכותו"] מגיע היום הגדול בקריירה של המאמן בן ה-51.

המאמן הצטלם יפה מאוד ליד כל גביעי אירופה של המועדון יחד עם הצעצוע החדש בארון - הגביע ה-13, והציג את החולצה החדשה של הקבוצה לקראת העונה הבאה. הוא הגיע עם משפחתו ועכשיו הנשיא פלורנטינו פרס נושא דברים..."רצינו לעשות את זה אחרי המונדיאל אבל הנסיבות הובילו אותנו להציג את המאמן כאן ועכשיו. יש לנו הרבה התלהבות ואשליה לקראת שלב חדש בקבוצה הזו. יש לנו סיפוק גדול להציג כאן מאמן מוכשר שיודע מהי המשמעות של הבית הזה והקבוצה הזו, ריאל מדריד - בצורה מושלמת". הנשיא פנה למאמן ואמר - "אני יודע שהיום הזה הוא עם רגשות מעורבים עבורך כי חלמת על המונדיאל והייתה לך אשלייה להצליח עם ספרד ואז לאמן את ריאל מדריד. הגענו להסכמה שתאמן את ריאל מדריד אחרי המונדיאל ובסוף השלב שלך מתחיל עכשיו".

ועכשיו הגיע מעט כעס. "אין תקדים בהיסטוריה של הכדורגל על כך שהסכם נתפס כחוסר נאמנות וספג ביקורת כזו. הגענו להסכם בתוך שעות והחלטנו לעשות את העניין רשמי בהקדם האפשרי, להיות שקופים והוגנים עם כולם לפני גביע העולם, כדי למנוע דליפות ועוד אפקט שלילי אולי לגבי הנבחרת הספרדית שאנחנו מעריכים אותה". פרס סיכם - "מה שהיה אמור להיות מעשה לגיטימי ונורמלי הפך ליחסי גאווה מוגזמים ולא מובנים, יש עשרות מקרים כאלה בעבר שנחתמו לפני ובמהלך המונדיאל שאמור להיות חגיגה גדולה כיאה לטורניר גדול. האיחוד של ריאל מדריד הכי חשוב ולא ניתן לאף-אחד להכפיש את הדימוי שלנו". "עדיין לא ברור למה ההסכם הזה הרס את נבחרת ספרד, זה לא היה אמור להשפיע, אין שום טיעון שמצדיק את פיטורי לופטגי".

הנשיא פנה למאמן שוב - "ז'ולן הוא המאמן החדש שלנו, החלום שלו התגשם ויש בפניו אתגר יוצא דופן. אנחנו מודים לכך על הנוכחותך שלך ומקבלים אותך בחום ואהבה, ריאל מדריד היא הבית שלך".  לאחר-מכן הגיע תורו של המאמן הנרגש לדבר. ז'ולן לופטגי עלה לאט-לאט לבמה, עצר את הדיבור פה ושם, ראו שהוא מתרגש אך עדיין סוחב איתו את 'טראומת הפיטורים'.

"אתמול היה היום הכי עצוב בחיים שלי מאז שאמא שלי נפטרה", אמר ז'ולן ודמע קלות - "והיום הוא היום המאושר ביותר בחיים שלי". המאמן הנרגש המשיך - "זה היום שלי להודות לך, תודה לך כבוד הנשיא על כך שאתה בחרת בי לאמן את ריאל מדריד. על האמון והאחריות. אני יודע שאני מגיע לריאל מדריד והיא מועדון ענק. אנחנו לא נעשה שינויים גדולים אבל נרצה לשפר. יש המון כוח שמלווה את ריאל מדריד. אנחנו רוצים לזכות בכל התארים וזו השאיפה שלנו". "זה היום המאושר בחיי, כשהגעתי לכאן הייתי בן 18 ולא ידעתי מה יהיה. היה לי המזל שלחק בקסטיליה, בקבוצה הראשונה ולינוק את הערכים של ריאל מדריד".

"מחר אני אעודד את נבחרת ספרד כמו כולם, אני יותר מאוהד, אני בטוח שהם יעשו מונדיאל ענק ואני חלק מהנבחרת הזו ולא חשוב מה אנשים יגידו". המאמן המשיך לספר קצת על מה שקרה - "יו"ר ההתאחדות ידע לפני כולם וככה זה היה צריך להיות. אמרתי גם לשחקנים מייד והייתי כנה איתם. היה צריך להגיד להם לפני תחילת המונדיאל, זה הכי נכון. מה שהנחה אותי היה להיות שקוף, לפניכן לא היה סיכום. אין הרבה מה להוסיף". "אני רגוע מאוד מכל מה שקרה, פעלתי בצורה מקצועית וכנה. השחקנים ידעו את החדשות ונתנו בראש באימון, הרגישו את המונדיאל מתקרב. זה היה אימון טירוף, הטוב ביותר שלנו השבוע. הייתי רוצה שהיו"ר יעשה דברים אחרת".

אבל עזבו את נבחרת ספרד, מספיק, זה מאחורינו. "כריסטיאנו השחקן הטוב ביותר בעולם ואני שמח שהוא יישחק בצד שלי ולא נגדי". המאמן ניסה להתחמק משאלת ההשוואות בין המונדיאל לבין זכייה עם ריאל מדריד בתארים ואמר שהוא יודע כמה הצ'מפיונס חשוב למועדון אבל צריך לעשות עונה טובה בליגה ולזכות באליפות. המאמן סיכם - "אני גאה על מה שהותרתי בנבחרת, לראמוס יהיו עוד הזדמנויות לפעול כקפטן לצידי". "אם זו הייתה קבוצה אחרת ולא ריאל מדריד? שאלה טובה", סיכם לופטגי ורמז שאולי נעשה עליהום, אבל גם שלא היה מוותר מהר כל-כך על החוזה החדש בנבחרת ספרד. "ממחר אגיע לולדבבאס ונתחיל בהכנות לעונה החדשה. תיהיה לנו את הקבוצה הכי טובה".

בהמשך לופטגי יתראיין לערוץ הטלוויזיה של המועדון ושם תיהיו בטוחים שהוא יישאל אך ורק על ריאל מדריד.

 

 
תגובות