ברוך הבא לופטגי!

אחרי סחבת גדולה במציאת היורש של זיזו, ריאל מדריד הודיעה על מינוי מפתיע - לופטגי, מאמן ספרד, יהיה המאמן החדש של הקבוצה לאחר המונדיאל. שיהיה בהצלחה!


כתב: דור רומנו | תאריך: 12/06/2018

בשעת ערב מוקדמת, ככה בלי שום התראה מוקדמת, בשקט-בשקט - פירסמה ריאל מדריד רשמית על מינויו המהיר של ז'ולן לופטגי, המאמן הנוכחי של נבחרת ספרד - כיורש של זינדין זידאן. בעוד על בניטס בזמנו דיברו קיץ שלם וכך גם על אנצ'לוטי ומוריניו - הפעם מדובר בהפתעה ענקית. ריאל מאסה בסחבת בעניין המאמן, פלורנטינו הבטיח מאמן חדש עוד לפני פתיחת המונדיאל ובשעה טובה נסגרה הסאגה. שמו של לופטגי עלה ככה בכתבה-שתיים במארקה וב-AS אבל חשבנו שהתקשורת פשוט יורה לכל הכיוונים ולא לקחנו את זה ברצינות. אלא שכאשר מאמני העל סירבו בזה אחר זה, בין אם קושי להשתחרר מהחוזה ובין אם בשל לויאליות ונאמנות - תוכנית ב' נראתה לא טוב.

אז ריאל מדריד מיהרה ובמהלך מהיר החליטה שתשלם את סעיף השחרור של המאמן לופטגי(2 מיליון יורו), וריאל כבר רגילה לשלם על מאמנים כמו שקרה גם עם מוריניו ואנצ'לוטי ואפילו עם ג'ון טושאק. לופטגי, שמאמן את ספרד כולה שנתיים ולא מזמן האריך את חוזהו עד 2020, לא היה יכול לסרב לאתגר הגדול ביותר בקריירה שלו ועדיין לא התראיין בנושא. הוא יקבל חוזה לשלוש עונות, אם יש לכך משמעות.

לא מעט סימני שאלה מרחפים מעל המאמן שאת סיפור הקריירה הלא מזהירה שלו בין הקורות, גם אצלינו וגם בברצלונה - בטח כבר קראתם. פוטר מראיו אחרי עשרה משחקים ב-03-04, בליגה השלישית. עם קסטיליה ב-08-09 בליגה השלישית - סיים במקום ה6. שיחקו תחתיו אדאן, מרכוס אלונסו וגארי קגלמכר. בפורטו הגיע לרבע גמר הצ’מפיונס בעונה הראשונה עם קאסמירו, ופוטר באמצע העונה השניה למרות תקציב עתק, עונה מאכזבת שהסתיימה ללא תארים. לזכותו עומד ההצלחה בנבחרות הצעירות של ספרד כולל אליפות אירופהU21 בישראל. כמובן שהוא חסר ניסיון בקבוצות גדולות באמת. אבל מדובר בבחירה מעניינת מאוד, כזו שיכולה להתברר כאי של שקט או ככישלון ופרידה בינואר. זו בחירה שנראית לנו טובה יותר ממיצ'ל או לאודרופ שחקני העבר ולא נחזור לימי לושמבורגו כל-כך מהר.

האדם הכי מאושר כרגע הוא בטח איסקו. 'אם הוא יהיה מסוגל להוציא ממנו את הכדורגל שבמדי נבחרת ספרד - בטוח הרווחנו!', כותב כל אוהד ממוצע בערך. לופטגי היה זה שהאמין באיסקו בימיו האפורים על הספסל של זידאן והוא נתן לו את המושכות בנבחרת. האווירה בספרד טובה מאוד, לופטגי דוגל בכדורגל התקפי, משליט סדר וחיוכים. ותמיד עם משקפי שמש ואינספור קלישאות במסיבת העיתונאים - תתכוננו. בנבחרת הוא כבר מדריך שישה - ראמוס, קרבחאל, נאצ'ו, איסקו, לוקאס ואסקס ומרקו אסנסיו.

מנגד, זו בטח לא הכנה אידיאלית לקראת העונה. גם כי המאמן מחויב עד עתה למונדיאל ובתקווה שספרד תגיע רחוק - ההכנות האמיתיות יתחילו מאוחר. כמוכן, לופטגי או כל מאמן נכנס היה מעדיף לקבל את הקבוצה לפני שנה למשל, ולא להיכנס כעת לנעליים הגדולות של זיזו כשלא מעט סוגיות בוערות מרחפות באוויר, למשל עתידם של כריסטיאנו רונאלדו וגארת' בייל, אפילו העמדה בין הקורות לקראת העונה הבאה וכמובן שאלת ניימאר. הקבוצה הזו צריכה מהפיכה, היא זקוקה לריענון ולא בטוח שלופטגי האיש שיכול לקבל החלטות קשות. מצד שני, מי כן?
תגובות