פרידה הולמת

ככה נפרדים מהברנבאו, שסבל לא מעט העונה. הצגה. בעיקר של גארת' בייל עם צמד וגולאסוס ושל איסקו שגם סובב לחיבור והוריד חלודה לקראת קייב. אשרף וקרוס כבשו אף הם וסלטה תרמה שער עצמי - 6:0 בסיום בשבת הבאה - ויאריאל, אבל עזבו אתכם - עוד שבועיים, עוד שבועיים..


כתב: דור רומנו | תאריך: 12/05/2018

החשש הגדול מקרחות בברנבאו הערב, כפי שהעלו ב-AS בכתבה הבוקר  - התבדה לחלוטין. סיבות לא להגיע לא ממש היה חסר, ולא נמנה אותן כאן. האוהדים כבר סבלו מספיק העונה דווקא בבית שאמור להיות מבצר. אין לנו נתונים רשמיים, אבל הכמות הייתה בסדר, והכדורגל הרבה מעבר לזה. וכל אוהד שהגיע הערב למגרש היה יכול ליהנות מריאל מדריד טובה. גם ללא כריסטיאנו, גם ביום שקט של מרסלו. עם גארת' בייל אולי במשחקו האחרון, עם איסקו שמוריד חלודה לקראת הגמר בקייב. עם מודריץ' שמחלץ כדורים, עם אשרף הפעלתן שלפני השער שלו עוד עשה כמה כניסות נהדרות לרחבה אבל פישל רק בפס האחרון. היחיד שהיה שקט הוא קארים, האם הוא שומר את שלו לעוד שבועיים?

השער השישי של קרוס קבע שזה ניצחון הליגה הכי גבוה של ריאל מדריד העונה, 6:0, יותר טוב מהמאניטה על סביליה בדצמבר, שבוע לפני הקלאסיקו. גם אז היה בליץ' מטורף שסגר עניין. כמה ריאל הייתה חסרה את הטירוף הזה לכבוש בלא מעט משחקים העונה, להכריע, לסגור עניין. זידאן נתן לקפטן ראמוס לנוח ונאצ'ו עשה עבודה טובה במרכז. אשרף חרש את הקו. לוקאס ואסנסיו שפתחו בפיחואן - ירדו לספסל ושולבו בהמשך כמיטב המסורת ובעיקר קיבלנו את מרכז השדה בשיאו. בעוד שבועיים הקהל בברנבאו יגיע בהמוניו להקרנת גמר הצ'מפיונס במקדש, ועד אז יש לנו מספיק זמן לנוח. ויאריאל בשבת? עזבו אתכם. בחייכם, עוד שבועיים, עוד שבועיים..

כוכב המשחק היה גארת' בייל. בדקה ה-13 הוא קיבל מסירת אומן ממודריץ' כשהעלים את מלכודת הנבדל ובעט בקלילות לרשת, כל-כך חד ומדויק - 1:0 לריאל מדריד. התחושה היא שריאל מדריד פשוט לא ניצלה את האיכוית האלה של בייל בזמן שלו בקבוצה. ומובן שהעמדה ההתקפית הזו משחררת אותו יותר מאשר האגף - התנועה לעומק, המהירות והסיומת, השילוש הקדוש - תשאלו את כריסטיאנו. בדקה ה-30 בייל קיבל כדור ארוך, השתלט ועבר בהטעייה אחת מחשמלת את הבלם שמולו. הוא שלח בעיטה חזקה ומסובבת, גולאסו כמעט כמו נגד דפור ורץ לחגוג את השני שלו. ואלו היו הדקות של הבליץ'. בדקה ה-42 ריאל ניצלה ירידה מזעזעת של סלטה להגנה, טסה למתפרצת ואיסקו בגול אופייני שלח מסובבת נהדרת לרשת ועשה את החזרה הגנרלית שלו לקייב.

הקבוצה נהנית מהחיים, בקיצור. קיילור עוד הדף בזינוק חתולי ניסיון ראשון אמיתי של סלטה - נגיחה של וואס, וסלטה הרימה ידיים ורק חיכתה שהמשחק ייגמר. אשרף קיבל מסירה בצד ימין בדקה ה-51 ובא על שכרו. במחצית הראשונה הוא נע לעומק נהדר אבל הפס האחרון היה עמוק מדיי או מוקדם מדיי. הפעם הוא ניסה לבד וכבש בעזרתו של השוער. שער שני של המגן שעם הרבה מהירות, תשוקה ואחריות - נתן לזידאן אולי חומר למחשבה לקראת העונה הבאה.

זה היה זמן החילופים. בורחה מאיורל החליף את קארים בנזמה, אסנסיו עלה במקום איסקו ועזר לסלטה לכבוש את השער החמישי - העצמי, עם כדור רוחב נהדר ושיתוף פעולה טוב עם מרסלו שהיה דווקא שקט בהופעתו ה-450 בקבוצה, ביום-הולדתו ה-30, עם סרט הקפטן. בדקה ה-71 גארת' בייל הוחלף ואולי נפרד, לכו תדעו, ולוקאס ואסקס שבוודאות יישאר - עלה במקומו. קו שמאל המשיך להיות משמעותי והרשת המשיכה לזוז. טוני קרוס היה האחרון לתת בראש, בזכותו של בורחה מאיורל. 6:0 לריאל מדריד בסיום, אבל עזבו אתכם. עוד שבועיים...עוד שבועיים..
תגובות