נתקלו בחומה

התמונה של כריסטיאנו על הספסל אומרת הכל - ריאל שיחקה טוב אבל היתרון הנהדר בוולה של כריסטיאנו החזיק מעמד רק 4 דקות ואח"כ אובלק הדף הכל. אין דבר, ברביעי נבטיח את חצי גמר הצ'מפיונס, ואמוס


כתב: דור רומנו | תאריך: 08/04/2018

הקלישאה הידועה אומרת שתמונה=אלף מילים. אז הנה סיכום המשחק בכמה תמונות: תמונה מס' 1| תמונה מס' 2| תמונה מס' 3. האכזבה, הגולאסו, החומה. כריסטיאנו, שהחילוף שלו תוכנן מראש כמובן - רצה לבעוט במשהו על הספסל ולא יכל להאמין איך לא ניצחנו. עוד קלישאה אומרת שלדרבי חוקים משלו, ובשנים האחרונות התחושה היא שלא חשוב מה נעשה נגדם בליגה - זה לא יילך. ובכל-זאת, בכל יום אחר הייתי לוקח יותר ללב, וגם אתם. העונה הזו בליגה גמורה, את החשבון נסגור איתם ביום אחר, אנחנו מבטיחים לך צ'ולו.

השמועות על 4:4:2 בדומה לפאריס החלו כבר ביום חמישי בבוקר, כשהמארקה, שגם פירסמו ראשונים את ההרכב היום עוד לפני הטוויטר של המועדון - קלעו בול. עם בייל, בצ'אנס אחרון אולי במשחק גדול, ע"ח בנזמה, יחד עם לוקאס ואסנסיו הרעבים וכמובן כריסטיאנו הכל-יכול - זה היה נראה מאוד מבטיח. הרכב מהיר ובלתי-צפוי, כולל משחק אגפים, כולל מהירות. הרכב של כדורגל. קובא(מצוין) שיחק לצד קרוס(מאוד אחראי ונחוש במערך של שניים באמצע) ולא קאסמירו אבל המבחן ללא הגרזן שלנו עבר בהצלחה. למעט כמה דקות של איבוד עשתונות אחרי ה-1:1 והחמצה גדולה של סאול - אתלטיקו לא הייתה במשחק, בכלל לא. מבין הקיצוניים שלנו, לוקאס חטף מכות בלי סוף ואסנסיו היה אובר-מפרגן ופחות מידי נועז.

ריאל מדריד תמיד רוצה לנצח, על אחת כמה וכמה בברנבאו, אבל הכדורגל היה טוב יותר ממרבית משחקי הדרבי בליגה. הקבוצה רצה, הציגה הרבה תשוקה, בעיקר צמד המגנים קרבחאל(נהדר) ומרסלו(איזה עקב, ואיזה משקוף!!!), וגם יצרה הזדמנויות. רפאל ואראן איים על השער כמו מדייגו קוסטה, לדוגמא, כשנצער ע"י אובלק, וזה אומר הכל. בעצם, הכל נעצר ע"י אובלק, וכשזה לא הצליח אז היה שם המשקוף. רק מישהו אחד גם הפיזיקה לא מצליחה לנצח, ואף אוטובוס לא מפריע לו - קוראים לו כריסטיאנו רונאלדו:

\

בדקה ה-54 גארת' בייל הלך שמאלה ושלח כדור לרחבה. כריסטיאנו הכין את הגוף נפלא וירה מהאוויר לרשת, 1:0 לריאל מדריד - איזה גולאסו ענק. ככה כובשים את השער ה-40 העונה וה-650 בקריירה בכלל. הוא חם, הוא לוהט. אלא שריאל מדריד של הליגה לא מסוגלת שלא לטעות. אתלטיקו הגיעה די בקלות לאיזור הרחבה וריאל הייתה רכה. ראמוס לא שמר בכלל בכדור העומק של תומאס, שהגיע לויטולו, ההפתעה של צ'ולו בהרכב. הכדור הגיע לגריזמן שגילגל איכשהו לרשת החשופה, והנה ה-1:1. ריאל ניסתה להגיב אך בדקות הספורות הבאות הייתה לא מסודרת ודי בפאניקה. מזל שסאול נהג באנוכיות ולא מסר הצידה. צ'ולו ניסה להפתיע עם הרכב התקפי אבל אתלטיקו לא יודעת להניע כדור, ודייגו קוסטה אפילו היה חסר מצב-רוח לריב עם ראמוס.

בדקה ה-63 הברנבאו קם על הרגליים כדי להריע לכריסטיאנו שהוחלף, במי? בקארים בנזמה. יש כאלה שיגידו שזה החילוף הגרוע בהיסטוריה, אבל זידאן חושב רחוק. לא מעניין אותו שיאים או מספרים חסרי תכלית. הראש עמוק ביובה, ולריאל היה מספיק כישרון כדי לנצח את המשחק בדקות שנותרו, בטח כשמודריץ' ואיסקו החליפו בהתאמה את קובא ואסנסיו, ועכשיו ריאל הייתה אמורה להיות קטלנית גם דרך האמצע. מרסלו המשיך בלהטוטים עם העקב ולמרות שריאל מדריד לא ניצחה - הייתה קבוצה שנהנתה על כר הדשא. אותו מרסלו אגב שלח כדור פסיכי לחיבור ברגל ימין אבל הכדור פגע במשקוף(42').

האוטובוס של אתלטיקו החמיר ככל שנקפו הדקות אבל הברנבאו, כמעט בתפוצה מלאה, המשיך לדחוף את הקבוצה עד הרגע האחרון. מי כמוהם יודע מה זה לנצח משחקים בדקה האחרונה. כמעט ברגע האחרון נפסק כדור חופשי לריאל מדריד. אין מרגש יותר מגול של ראמוס, זכרונות מהדסימה. ראמוס סובב נהדר אבל אובלק הדף לקרן איכשהו. "היינו ראויים ליותר, חבל, הגענו להזדמנויות רבות", סיכם זידאן שמשלים שנה שלישית בלי לנצח את אתלטיקו בדרבי בברנבאו. לא נעים - לא נורא.

ביום רביעי ריאל צפויה להשלים את המשימה ולהעפיל לחצי גמר הצ'מפיונס, ורק המחשבה על כך מחזקת את הפרפרים בבטן. זחיחות? לא אצל זידאן שהוכיח את זה גם בחילופים. 'הוא צריך לנוח, איך הצלחתי לשכנע אותו? הוא חם, הוא מבין', אמר זידאן בפשטות על כריסטיאנו, והוסיף - "אני לא רוצה לשמוע על זה שאנחנו פייבוריטים לזכייה בצ'מפיונס, זה לא נכון". "דווקא בגלל שכולם חושבים כך, אסור לתת לזה לשבת לנו בראש". ראמוס כמובן אמר שריאל מדריד זוהרת בליגת האלופות בצורה שונה, עם 12 גביעי אירופה זה המצב. על המשך העונה - "הליגה אבודה, אבל גמר צ'מפיוניס נגד בארסה? יהיה נחמד".
תגובות