לאן נעלם הקסם של NoventaYRamos?כתב: צוות האתר | תאריך: 13/01/2018

\

השנה ריאל מדריד בקושי מנצחת, ואחת הסיבות לכך היא שהקבוצה מפסיקה לשחק. ואין לה יותר את ערך המוסף של הדקות האחרונות. דקת ה-NoventaYRamos, שהסבה כל-כך הרבה אושר לקבוצה ולקהל אשתקד והייתה קריטית בדרך לזכייה באליפות - כבר איננה, לא נותר ממנה זכר. העלינו כאן את הדיון הזה באתר לא מזמן והפעם במארקה חפרו ובדקו את כל המספרים. במארקה כתבו שמשחק כמו זה בויגו ביום ראשון, שהסתיים בתיקו 2:2 אחרי שגיאה קשה של מרסלו והחמצה גדולה של לוקאס ואסקס מול השוער - היה מסתיים אחרת בשנה שעברה - עם שער ניצחון של ראמוס, למשל.

נתחיל עם המספרים הקשים. העונה ריאל לא כבשה אף שער בליגה מעבר לדקה ה-86. הכי קרוב לכך היה ה-2:1 של כריסטיאנו רונאלדו נגד חטאפה בקולוסיאום, בשער הבכורה שלו בליגה. הרוח של חואניטו ממש לא מנשבת. כמוכן, ריאל ספגה בברנבאו מבטיס ונכנעה 1:0 ברגע האחרון. ריאל מדריד כבשה 23 שערים העונה במחצית הראשונה ורק 9 במחצית השנייה, נתונים איומים. רק שלושה שערים ריאל כבשה בעשר הדקות האחרונות, לעומת 20 בשנה שעברה כמתואר בגרף. בעונה שעברה, ראמוס היה איש המאני-טיים. הוא כבש שער שיוויון מאוחר מול בארסה בקלאסיקו בתוספת הזמן(1:1), ושבוע אחר-כך גם את שער הניצחון נגד דפור בברנבאו(3:2). מעבר לכך, מרסלו כבש שער ניצחון דרמטי נגד ולנסיה בברנבאו ברגל ימין(2:1). מבט על הגרף של העונה שעברה מראה שריאל מדריד כבשה הכי הרבה משעריה בין הדקות 81-90, 20 שערים שהם מהווים 23% מסך שעריה בליגה. והעונה המצב רע.

במארקה בדקו ומצאו מתי בפעם האחרונה ריאל מדריד לא כבשה שער ליגה בחמש הדקות האחרונות במשך סיבוב שלם. תחזיקו חזק, הגענו עד עונת 1997/98, עונה חשוכה בליגה בה ריאל סיימה רק במקום הרביעי. בעונת הדסימה של אנצ'לוטי ריאל כבשה הרבה בדקות האחרונות, הנתון הטוב ביותר בשנים האחרונות, לא פחות מ-13 שערים, בדיוק כמו בעונת 2002/03(אליפות). בעונות 2014/15 ו-2015/16 המספרים גם יפים עם 12 שערים בדקות האלה לעומת 11 בעונה שעברה. העונה ריאל כן כבשה שערים מאוחרים, נגד בארסה בסופר-קופה בקאמפ-נואו ונגד נומנסיה בגביע, אבל בליגה? נאדה.

 
תגובות