הדרבי של הספרדים

הפציעה המצערת של מוראטה אמנם משבשת את התוכניות אבל גם גורמת לזידאן לחשב מסלול מחדש לגבי המערך. ובכל-זאת, דור רומנו רואה בחבר'ה הספרדים את שחקני המפתח לקראת הדרבי בשבת.


כתב: דור רומנו | תאריך: 17/11/2016

דני קרבחאל: אי של יציבות

המשחק הכי גרוע בקריירה של קרבחאל היה התבוסה 4:0 בויסנטה קאלדרון בדרבי לפני שנתיים אבל כמובן שקרבחאל לא היה האשם היחיד אלא יותר מרכז השדה החלשה של ריאל מדריד. חוץ מזה הוא שומר על יציבות ומציג חוסן מנטאלי. מאז קרבחאל סובל מאתלטיקו בצורה אחרת - נאחס הפציעות. רק הפציעות הצליחו לעצור את קרבחאל שעדיין קיבע את מעמדו כמגן הטוב באירופה. דני שנפצע בשני משחקי הדרבי האחרונים(בקאלדרון הוא הספיק לבשל לבנזמה את שער היתרון) וירד מכר הדשא בסאן-סירו עם דמות בעיניו - כשיר, טפו טפו טפו, והוא כוח משמעותי. התזמון שלו בהצטרפות להתקפה הוא פשוט נפלא, הוא מאוד אחראי ומהיר בסגירה בהגנה ואחראי שהדיח את חואנפראן מכל אפשרות להיות סגל מנבחרת ספרד - יכול להיות שובר השיוויון.

במחצית הראשונה בגמר ליגת האלופות קראסקו היה חסר אונים. קרבחאל לא פחות מהיר וזהיר ממנו, בעוד מול דנילו היה לו הרבה יותר קל. ריאל תפתח את המשחק בצורה שקטה ובטוחה כדי להעביר את הדקות הראשונות בשלום כנראה מול אתלטיקו שתרצה להתנפל, ולאט-לאט קרבחאל יוכל לצאת קדימה כפי שהוא יודע. שיתוף הפעולה שלו עם בייל מצוין בדרך-כלל ואולי השותף יהיה הפע לוקאס ואסקס. קרבחאל הוא מסוג השחקנים שילחמו על כדור אבוד גם בדקה ה-89 בפיגור כשרוב השחקנים כבר הרימו ידיים והשלימו עם הפסד. הוא חשוב מאוד למערך של ריאל מדריד

סרחיו ראמוס: המנהיג והאיש למשימות מיוחדות

חמישה שבועות ישב הקפטן הפצוע בחוץ אחרי פגיעה מיותרת במשחקה של נבחרת ספרד הפסימים דיברו על ספק גדול לקלאסיקו, אבל ראמוס הוא פייטר. ראמוס, שעד אז שיחק בכל משחקיה של ריאל מדריד - עשה ככל שביכולתו כדי להגיע מוכן ומזומן לקראת הדרבי הגדול, בטח לאור היעדרותו של פפה. הוא פתח את העונה בהיסוס וגרם למס' פנדלים מיותרים אחרי שהפגין חוסר אחריות, אבל קשה לומר שהיעדרותו לא הורגשה ושבלעדיו ההגנה נראתה טוב יותר. המנהיגות, האגרסיביות, החוזק המנטאלי. 'הסיוט של אתלטיקו מדריד' קרא לו תומאס רונסרו המדרידיסטה ב-AS, והוא לא יכול לתאר זאת בצורה טובה יותר.

ראמוס יודע מה זה דרבי, אולי יותר מכל אחד אחר בסגל גם אם גדל באנדלוסיה ולא בקאנטרה. הוא השחקן ששיחק הכי הרבה דרבים בקבוצה מבין שחקני הסגל הקיים. במצבים הנייחים אתלטיקו לא תוכל להעיז למצמץ, והזכרונות מהדסימה והסאן-סירו יישארו לנצח. ריאל מדריד זקוקה במיוחד לסרחיו ראמוס של חודשים אפריל-מאי. לא 'לבלם עם הנפש של חלוץ' אלא קודם כל שחקן הגנה. לראמוס תהיה המשימה הקשה לשמור על אנטואן גריזמן שמהיר ממנו, וזה אתגר גדול. אבל ראמוס הוא האיש למשימות מיוחדות.

איסקו: מחכים לפריצה

הזימון לסגל נבחרת ספרד לפני חודש החזיר את הצבע לפנים של איסקו שהופתע לטובה. המאמן לופטגי שמר לו אמונים עוד מימי הנבחרת הצעירה. איסקו חזר שחקן אחר לחלוטין וכבש צמד נגד בטיס כשהציג את משחקו הטוב ביותר העונה. יחד עם הפציעה של מודריץ' - הוא החל לקבל יותר הזדמנויות בניגוד לפתיחת העונה בה היה דבוק לספסל. ביום שלישי הוא כבש שער שיוויון דרמטי במדי נבחרת ספרד במשחק בוומבלי, שערו השני במדי הנבחרת. הפציעה של קרוס והאי ההתאוששות של קאסמירו סוללת לילד הפלא של הכדורגל הספרדי עליו אמר איקר 'הוא יהיה הכוכב הבא של ספרד' - את המקום בהרכב, ואיסקו צריך להוכיח את עצמו.

בכל נגיעה בכדור ניתן לראות את הכישרון הרב שלו. איך שהוא משתלט על הכדור שדבוק לו לרגל, נראה איטי אבל מצליח לעבור שחקן אחד, ועוד אחד. אבל השלישי חוטף לו. איסקו לא מספיק תכליתי בשליש האחרון של המגרש. כן מנסה לשחק לעומק אבל מוותר לעצמו ומאבד יותר מידי כדורים. בשלוש השנים שלו במדריד הוא רשם את עד השנה את מס' ההופעות הרב ביותר בסגל אבל התקשה לשמור על יציבות, לא פעם חשב על עזיבה. שחקן גדול יודע לנצל את הצ'אנסים שהוא מקבל. לאיסקו יש צ'אנס בלתי-חוזר לנצח משחק גדול. הוא בעצמו הודה שאם היה שחקן ספסל אצל כל המאמנים, כולל אנצ'לוטי - אז האחריות עליו. בעקבות המערך החדש שיציב זידאן - ייתכן וישחק בעמדה יותר קדמית מה שיקל עליו משמעותית. ריאל זקוקה ליכולת הכדור והדימיון של איסקו כדי לפצח את ההגנה של אתלטיקו. 

לוקאס ואסקס: האיש הרץ

בצוותא עם טוני קרוס, לוקאס ואסקס הוא מלך הבישולים של ריאל מדריד עם שישה בישולים. נתון מרשים מאוד ביחס לדקות המשחק הלא רבות להן הוא זוכה. לוקאס הוא סופר-סאב חשוב מאוד עבור זידאן והוא שותף ב-15 משחקים. רק אלבארו מוראטה וטוני קרוס שיחקו יותר ממנו. בדרבי הראשון אשתקד בניטס החליט לבצע חילוף שערורייתי שגרם לנו לעקם את האף כאשר בחר בלוקאס ע"ח בנזמה וירד למגננה. היום ההסתכלות על לוקאס היא אחרת. אחד מגיבורי הסאן-סירו ובכלל שחקן שקט עם מלא אמביציה, תשוקה ומוטיבצייה. יכול לעלות מהספסל לשלוש דקות ולעשות את ההבדל. הוא בטוח יילחם. ריאל מדריד לא תוכל לנצח רק עם כדורגל איכותי ויפה, היא תצטרך להשיב מלחמה, ועם לוקאס יוצאים למלחמה.

לוקאס, במידה וישחק - יכול לתרום המון בהגנה בכנף ימין ולהחליף מקומות עם דני. תהיה בטוחים שהוא ירשום את הקילומטראז' הגבוה ביותר. מעבר לכך לוקאס שחקן קו אמיתי. ומשחק האגפים של ריאל מדריד מבוסס כמעט אך ורק על המגנים. הוא נראה גמלוני, איטי ומסורבל, אין לו עבודת רגליים כמו רוביניו. אבל הוא שחקן של תאכלס. שולח כדורי רוחב מסוכנים וגם מרים נהדר, ויעיד על כך ראמוס שנהנה מבישול גדול שלו כדי להשוות בסופר-קופה הספרדי. "לא מפריע לך שאתה לא משחק הרבה?", נשאל בראיון בתקשורת לאחרונה - "חשיבות הקבוצה מעל הכל. אני ויתר השחקנים שמים את ההצלחה האישית בצד. אני זמין מתי שהמאמן קורא לי", אמר לוקאס. שחקן שכל מאמן רוצה בקבוצה שלו. מדרידיסימו.

מרקו אסנסיו: השפן של זידאן?

קשה להאמין שזידאן ישתמש באסנסיו החל משריקת הפתיחה, על אף השינוי המסתמן במערך, אבל אסנסיו יוכל להיות קלף אמיתי, ממש אס מהספסל במהלך המחצית השנייה. למשל מהדקה ה-60 ואילך, עם עייפות השחקנים האחרים, בהתאם להתרחשויות על המגרש ועוד ועוד. אסנסיו כבש העונה שישה שערים בעשרה משחקים, ולא תמיד כשחקן הרכב. כמובן שמאז חזרתו של כריסטיאנו - הקרדיט שלו צומצמם משמעותית. אסנסיו, בהתחשב בכך שזו עונת בכורה שלו בקבוצה גדולה, אפילו לא - רק ארבעה חודשים - הוא הצלחה יוצאת דופן. כבר עם הבעיטה לחיבור נגד סביליה בסופר-קופה בבעיטה השנייה שלו לשער - הוא שבה את הלב שלנו. בהמשך כבש שער נהדר נגד סוסיאדד באנואטה ובסה"כ בכל אחת מהמסגרות בהן שיחק.

נראה שאסנסיו מציג כרגע את החבילה השלמה מבחינת שחקן התקפה. יכול לשחק בכנף ימין ולחתוך לאמצע ולבעוט ברגל שמאל, לספק מסירות נהדרות ממרכז השדה אם כי הגנתית הוא קצת רך - וגם לשחק בכנף שמאל כמו ברוב העונה. אנסניו מהיר, מכדרר נהדר, בלתי-צפוי וגם מתגלה כשחקן לא רע בכלל מול השער.
תגובות