פול ברייטנר
פול ברייטנר הצטרף לריאל מדריד בגיל 23 בלבד, אבל אחרי שהספיק למלא את הארון הפרטי בכל תואר אפשרי. עד 1974 זכה "דר אפרו" בשלוש אליפויות גרמניה ובגביע אירופה לאלופות (74') עם באיירן מינכן הגדולה, ובאליפות אירופה (72') ובמונדיאל (74') עם נבחרת מערב-גרמניה הגדולה לא פחות. דמותו הייתה שונה מזו של השחקן הגרמני הטיפוסי, על המגרש ומחוצה לו, ולא רק בזכות התסרוקת.

ברייטנר החל את דרכו כמגן, עבר בשלב מאוחר יותר לקישור ההגנתי אך לזכותו רשום הישג יוצא דופן דווקא בתחום ההתקפי: כיבוש שער בשני גמרים שונים של הגביע העולמי (74' ו82'), דבר שרק הוא, פלה וזינאדין זידאן זכו לעשות.

לפני המונדיאל שנערך בספרד ב1982 הוא קיבל 150,000 מארקים גרמניים תמורת גילוח זקנו המפורסם בפירסומת לסכיני גילוח. הדבר גרר ביקורות רבות על ברייטנר, שבלאו הכי סבל מתדמית של אאוטסיידר מוזר בנוף הכדורגל הגרמני. לא רק בגלל שיער האפרו והזקן, אלא גם בזכות התבאטויותיו התכופות בנוספים פוליטיים וחברתיים. הדוגמה הטובה ביותר שנוכל כנראה לתת למוזרותו היא דווקא כמאמן הנבחרת הלאומית, תפקיד בו החזיק מעמד 17 שעות בלבד לפני שהתחרט (1998).

בריאל מדריד שיחק ברייטנר שלוש שנים, שתיים מהן בצוותא עם כוכב אחר של אלופת העולם הטרייה ושל בורוסיה מינשנגלאדבך - היריבה הגדולה של באיירן בתחילת שנות השבעים - גינתר נצר. השניים הובילו את הקבוצה לדאבל כבר בעונה הראשונה של ברייטנר, תחת אימונו של מילאן מיליאניץ' הסרבי. "ריאל הגרמנית" זכתה באליפות נוספת גם בעונת 75/76, ולאחר עונה שלישית כושלת התפרקה החבורה וברייטנר חזר למולדתו.

הקריירה שלו נראתה מדושנת וגמורה, אבל ברייטנר המשיך לעשות חיל בבאווריה. אחרי עונה אחת ועשרה שערים באיינטרכט בראונשוויג, חזר ברייטנר לבאיירן מינכן והפעם כקשר מרכזי נטו. הוא הרכיב יחד עם החלוץ רומיניגה את הצמד המכונה "ברייטניגה" והחזיר את ההגמוניה בבונדסליגה לקבוצה מבאוואריה. ברייטנר כבש 66 שערים ב146 משחקים, הוסיף עוד שתי אליפות גרמניה וחזר בו מפרישה בינלאומית כדי להנהיג את גרמניה לגמר מונדיאל 82', בו כבש ברייטנר כאמור אך הפסיד 3-1 לאיטליה.

ב1983 הוא פרש מכדורגל ומונה לנשיא באיירן מינכן, ואחרי שהחליט לעזוב את התפקיד נכנס לעולם התקשורת.