ריימונד קופה
ריימונד קופזווסקי, בן למהגרים פולנים, נולד בצפון צרפת ב13 באוקטובר 1931. דרכו מילדות צנועה לפסגת הכדורגל מעניינת מאוד. כשהיה נער הוא נפצע בתאונה במכרה פחם באזור מגוריו, בעקבותיה איבד את אחת מאצבעות ידיו והחל לקבל קצבת נכות. זה לא מנע ממנו לשחק כדורגל כמובן, אך גם בתחום הזה הייתה לו בעיה. הוא היה נמוך מידיי ולכן לא נכנס לרשימת השחקנים הראויים למלגה, למרות שהגיע עד השלב הסופי של המבחנים.

זה לא מנע ממנו לפתוח בקריירה המקצוענית בקבוצת אנג''רס המקומית, בה שיחק היטב במשך שנתיים עד שסטאד ריימס העבירה אותו לשורותיה ב1951. מכאן הדרך לטופ הייתה קצרה. בחמשת עונותיו בקבוצה זכתה ריימס בשתי אליפויות צרפת, והדובדבן היה הגעה לגמר ליגת האלופות הראשון איי פעם ב1956. היריבה, לצערו של קופה, הייתה ריאל מדריד של אלפרדו די סטפאנו. ריאל ניצחה 4-3, אבל קופה המצויין הרשים את סנטיאגו ברנבאו שהחליט לצרף אותו בקיץ לנבחרת הכוכבים המתהווה.

"נפוליאון של הכדורגל", כינוי שהודבק לו בעיקר בשל גובהו, שיחק בריאל מדריד בסך הכל שלוש עונות, אך אותן עונות הספיקו כדי להכניסו להיכל התהילה. ראיית המשחק, החכמה והיופי שהכניס למכונה הלבנה היו משמעותיים ביותר. 30 שערים הוא גם כבש בעצמו, עזר לקבוצה לזכות בשלושה גביעים אירופאיים ובשתי אליפויות ספרד. משחקו האחרון במדים הלבנים היה בגמר הגדול של 1958, דווקא נגד האקסית סטאד ריימס וכוכבה פונטיין. לאחר מכן שב קופה לאותה ריימס כדי להצעיד אותה לשתי אליפויות צרפת נוספות (60 ו-62), ופרש ב1967 כשהוא בן 36. בסך הכל כבש קופה 75 שערים ב346 משחקים בליגה הצרפתית.

ב56'' וב57'' הוא נבחר במקום השלישי של המגזין "פראנס פוטבל" לפרס כדור הזהב לשחקן הטוב באירופה. ב1958 קופה כבר היה במקום הראשון וקיבל חותמת רישמית ליכולתו והישגיו (או שפשוט היה מספיק בר מזל כדי להיוולד בצרפת). באותה שנה הוא גם זכה להשתתף במונדיאל היחיד בקריירתו. צרפת שלו, בה ערך את הבכורה כבר בגיל 21, כשלה רק מול ברזיל של פלה בחצי הגמר. הכחולים סיימו את הטורניר במקום השלישי כשריימונד קופה כבש פעמיים בשלב הבתים ופעם אחת ב6-3 נגד מערב גרמניה במשחק על המקום השלישי, ובישל חלק ניכר משעריו של החלוץ ז''אסט פונטיין (מוכר בעיקר בזכות 13 שעריו באותו מונדיאל, הכמות הגבוהה ביותר בטורניר בודד) 45 הופעות רשומות על שמו במדים הלאומיים, בהם כבש 18 שערים.