הספסל הלא משכנע | וגם: הקאמבק של בייל, הצמד של מיוראל


כתב: צוות האתר | תאריך: 29/11/2017

משריקות בוז צורמות בכל נגיעה בכדור ועד לתקווה. כך תיארו בתקשורת במדריד את הקאמבק של גארת' בייל אחרי 64 ימים. הוולשי עלה מהספסל ובישל באומנות לבורחה מאיורל עם הפאלש(תמונה שעיטרה את כותרות המארקה וה-AS יחד), והוסיף עוד חצי בישול סמוך לסיום. בייל עלה עם הרבה נחישות ומוטיבציה כדי להוכיח, ואפילו 'מנע את אסון פונלבארזו', כפי שכתבו בתקשורת. הצינים שביניכם יגידו - עד הפציעה הבאה..ובכל-זאת, בייל אף רשם אתמול היסטוריה קטנה. עם משחקו ה-160 בריאל מדריד אמש(70 שערים), גארת' בייל הפך לשחקן הבריטי עם מס’ ההופעות הגבוה ביותר בריאל מדריד. הוא השאיר מאחור שני אנגלים אהובים - דיוויד בקהאם עם 159 משחקים(סופר-קופה ספרדי בעונת הבכורה, אליפות בעונת הפרידה ו-20 שערים בסה"כ), ובמקום השלישי ניצב סטיב מקמנמן עם 158 משחקים(פעמיים צ’מפיונס כולל שער ענק בגמר ה-‘לה-אוקטובה’ נגד ולנסיה, וגם שתי אליפויות ספרד).

בורחה מאיורל רשם אתמול היסטוריה קטנה, וכמה הוא חיכה לרגע הזה. החלוץ כבר כבש את שער הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת במשחק החוץ באנואטה נגד סוסיאדד, אבל אמש כבש לראשונה בברנבאו, ועוד צמד. "להבקיע בברנבאו זה שמחה גדולה מאוד עבורי", אמר החלוץ שהביא את ריאל מדריד לשלב הבא ונהנה משיתוף הפעולה עם בייל(פירגן לו - 'הוא סיפק לי בישול יוצא דופן).. "אלה שני השערים הראשונים שלי בברנבאו, המגרש הטוב בעולם. אני מאוד שמח וגאה לכבוש עם החולצה הזו ובמשחק בית, הלוואי ויגיעו שערים נוספים רבים". החלוץ אמר שבקבוצה ידעו שיהיה לא קל למרות היתרון והיריבה מהליגה הנמוכה והצטער על כך שריאל ספגה שער מאוחר ולא ניצחה. ראש העיר: "סימון בברנבאו הוא שמחה גדולה". החלוץ הוסיף שהוא מקווה לנצל את כל ההזדמנויות ו - "החלום שלי להיות כאן, אמשיך לעבוד קשה. השחקנים המקומיים והצעירים מקסטיליה צריכים לעבוד קשה, והרבה מאלה שעזבו היו מתחלפים איתנו". החלוץ הגיע ל-3 שערים העונה, יותר מאשר בכל העונה שעברה בוולפסבורג.

אוסקר רודריגס, הקשר ההתקפי של קסטיליה, וכן קווזדה("הופעת בכורה בקבוצה הטובה בעולם, הגשמתי חלום מאז שהייתי ילד קטן") וסיאונה ערכו הופעת בכורה בקבוצה הבוגרת. אוסקר שמרשים, פתח בהרכב והוחלף בדקה ה-75 ע"י קווזדה בעוד סיאונה החליף את מאתיה קובאצ'יץ' בדקה ה-81, וגם איבוד כדור מאוחר שהוביל לשיוויון של האורחת - לא פגעו בערב המרגש שלו.

מנגד, בתקשורת מתחו ביקורת על שחקני הרכש שהגיעו הקיץ. הספסל הלא-משכנע: בניגוד לעונה שעברה: זידאן לא יכול להאמין בקבוצת ה-B שלו. 'אף-אחד לא פותח את הדלת', כתבו במארקה. משחק נגד יריבה מליגה נחותה הוא הזדמנות להעניק מנוחה לשחקנים הבכירים ואולי לפתוח דיון על שינויים בהרכב, אך לא הפעם. ריאל התקשתה נגד יריבה מהליגה השלישית ואף אחד מהחבר'ה לא הוכיח את עצמו. בורחה מאיורל וקובא, שחזר מפציעה ארוכה - היו צדיקים בסדום. בשנה שעברה אגב ריאל כבשה 13 שערים בסיבוב הראשון בגביע המלך: ניצחה 7:1 בקולטורל ו-6:1 בגומלין.

דני סאביוס לא עמד בציפיות. הוא ניסה אבל איבד המון כדורים. המשחקים הטובים נגד אלאבס ואייבר נשכחו. תיאו היה אבוד באגף. הציג הרבה מהירות וכוח אבל עם הכדור היה מאוד מתסכל. היה יכול לשחק יותר בעקבות הכושר הרע של מרסלו העונה. יורנטה אינו יוצר ויכוח, כך הגדירו במארקה. הוא פתח בהרכב 4 פעמים, מתוכם פעמיים נגד הירבה הצנועה. נגד מאלגה, כשזידאן החליט לתת לקאסמירו לנוח - קרוס שיחק בקישור האחורי. בנוגע לאשרף נכתב שאיבד מעט מביטחונו. במארקה שאלו בסקר אוהדים מי השחקן שראוי לפתוח בהרכב? 36% מהנשאלים השיבו שאף-אחד, וקובא היה זה שגרף את רוב הקולות אחר-כך עם 26%. אשרף ו-ואייחו קיבלו 2% בלבד כשתיאו ויורנטה עם 3%, בורחה מאיורל עם 5%, לוקאס עם 8% ודני סבאיוס עם 14%.