מרסלו בסימן 300: גם 300 הופעות ליגה וגם 300 שערים


כתב: צוות האתר | תאריך: 06/11/2017

לקראת המשחק מול לאס-פלמאס בתקשורת דיברו על רוטציות רחבות, ולבסוף זיזו בחר באותם 11. אחד מאלה שנהנה על כר הדשא, גם אם לא כבש או בישל, הוא המגן השמאלי מרסלו שרשם ציון דרך יפה. מרסלו הגיע ל-300 משחקי ליגה במדי ריאל מדריד, והוא השחקן הזר השני בלבד שעושה זאת(הקדים אותו: רוברטו קרלוס כמובן), ועל הדרך הגיע ל-300 נצחונות בריאל מדריד ב-422 משחקים בהם כבש 29 שערים. מרסלו השיג 218 נצ' ליגה, 54 בליגת האלופות, 18 בגביע, 4 באליפות העולם למועדונים, 3 בסופר-קאפ האירופי ו-3 בסופר-קופה הספרדיץ מאותם 300 משחקים, 172 היה בברנבאו ו-128 במשחקי החוץ.

אם נתרכז בליגה בלבד, מרסלו ניצח 218 משחקים והבקיע 22 שערים. העונה הפורייה ביותר שלו מבחינת הופעות הייתה 2009/10 אז לעתים שיחק גם כקשר, כשרשם 35 משחקים. בעונה שעברה ב-30 משחקי ליגה כבש פעמיים ובישל עוד עשרה שערים.

"אני מרגיש אושר וגאווה גדולה להיות חלק מההיסטוריה של ריאל מדריד ואני שמח שהשגנו דברים יפים. היינו טובים ויכולנו לכבוש שער מהיר שהיה משנה הכל. אבל אנחנו צריכים לשפר הרבה דברים במשחק שלנו. בכל-מקרה אנחנו רגועים לפני הפגרה בעקבות הניצחון", אמר מרסלו בסיום, שהוסיף שהוא לא נפגע מהתקשורת וכך גם חבריו. "אנחנו משתפרים לאט-לאט, יש פרשנים שלא מבינים בכדורגל ולא מעריכים אותנו". כמובן שהוא התבקש לדבר על בנזמה וכריסטיאנו. "הם עבדו עבור הקבוצה וניצחנו כך שחבל להתעסק בזה. אתם שואלים למה הם לא כובשים? זה בטח מפריע להם אבל הכי חשוב שהקבוצה מנצחת". המגן הוסיף על שריקות הבוז - "אם הקהל שורק לך אתה צריך להמשיך לעבוד קשה ובנזמה עושה את זה".

הקפטן ראמוס אמר שהוא משוכנע שבנזמה וכריסטיאנו שכבשו רק שער אחד - יחזרו לכבוש. והיו גם כאלה שזכו לשבחים כמו חסוס ואייחו שערך בכורה מוצלחת במדי ריאל מדריד בליגה. "המשחק היה מאוד אינטסיבי ואני שמח על הניצחון ושלא ספגנו. זה חשוב לקראת הדרבי". ואייחו אמר מה השתנה במחצית - "לא תמיד קל למצוא את הקצב והדיוק. הזזנו את הכדור טוב לאגפים במחצית השנייה". לגבי הופעת הבכורה שלו - "אני מאוד שמח על ההופעה, ראמוס עזר לי הרבה, הוא דוגמא לכולנו".

בשער המארקה כתבו 'גולאסו כנגד המשבר', ובסיקור עצמו כתבו שריאל מדריד עצרה את הדימום. אסנסיו ואיסקו היו הכוכבים של המשחק - 'חברים ללא הגבלה', בעוד ב-AS קבעו נחרצות 'שער העונה', ובסיקור אמרו - 'הטרפיה של הגולים' ושריאל עושה את הצעדים הראשונים לקראת יציאה מהמשבר. כמובן שאיסקו ואסנסיו קיבלו את הציון הגבוה של 3 כוכבים בסיקור המשחק. 'איסקו ליהטט מול משחק צפוף והיה הבוס, ואסנסיו אחראי על הבונבון של הערב'. באתר הוסיפו לינק לשידורי הגול של אסנסיו ברחבי העולם לקולם של השדרים שהיו בטירוף.