כותרות העיתונים הבוקר: המבוך של זידאן, וגם על אלה שעזבו


כתב: צוות האתר | תאריך: 03/11/2017

כפי שעיניכם הרואות - בשער העיתון מקבצים את כל הבעיות - 'המבוך של זידאן' ומזכירים נתונים שאנחנו כבר יודעים והיינו מעדיפים לשכוח, וכל זה על רקע תמונת החילוף הכפול של זיזו בוומבלי, אחרי פיגור של 3:0, כשלא נותר עוד זמן לתקן| כריסטיאנו אומר שעם פפה, חאמס ומוראטה הקבוצה הייתה חזקה יותר| ריאל רצה בוומבלי 11.3 קילומטר פחות מהיריבה שלה, ההפרש הכי גדול שלה העונה| מרסלו איבד 45 כדורים בשני המשחקים האחרונים(כולל הרמות לא מדויקות), כאשר קרוס(28 איבודים) ומודריץ'(26 איבודים) חלשים מאוד אף הם| בעונה שעברה ריאל כבשה 20 שערים יותר בשלב הזה. יש לה בסה"כ 36 שערים העונה ב-18 משחקים, כלומר שניים בממוצע למשחק.

במארקה קצת הרחיבו על בעיות הכיבושים והתחילו עם הציטוט של זידאן - "היו לנו הזדמנויות רבות לכבוש אבל כפי שקורה לנו לאחרונה, לא היינו שקטים מול השער". בעונה שעברה לריאל היו 47 שערים אחרי 15 משחקים - ממוצע של 3.13 שערים למשחק. במשחק נגד טוטנהאם כריסטיאנו הבקיע רק באיום התשיעי של ריאל מדריד על השער, בדקה ה-80, במצב של פיגור 3:0. בעונה שעברה ריאל הייתה בועטת למסגרת בממוצע 8.13 פעמים למשחק העונה 7.27. העונה היא זקוקה ל-3.63 בעיטות למסגרת כדי לכבוש לעומת 2.59 בעונה שעברה. מעבר לכך, גם מספר האסיסטים ירד בצורה מדאיגה. העונה היו רק 21 בישולים ב-18 משחקים לעומת 32 בישולים בעונה שעברה ב-15 משחקים. ריאל לא כבשה העונה אף רביעייה, והבקיעה שלישייה רק 4 פעמים - דורטמונד ואפועל בצ'מפיונס ודפור ואייבר בליגה. נגד בטיס ריאל לא כבשה.

בנושא אחר, שוב ב-AS: מתעסקים באלה שעזבו, כל הכוכבים: מוראטה, חאמס, מריאנו, פפה, דנילו, אפילו, תחזיקו חזק. האמת שבאתר ביצעו השוואה קצת לא הוגנת, ובכל-זאת: בשלב הזה של העונה שעברה, כל השישה שהיו, שיחקו 1000 דקות יותר מאלה שהגיעו(אשרף שהוקפץ כיתה, ואייחו, תיאו, יורנטה, סאביוס ומאיורל). התרומה של 'העוזבים' הייתה גבוהה בהרבה - 11 שערים ו-14 אסיסטים לעומת שלושה שערים ובישול ואסיסט אחד העונה. נכתב שריאל הימרה על הצעירים. הגיל הממוצע של העוזבים הוא 26.6 ו-20.1 של אלה שהגיעו, ויש מאזן של +80 מיליון בבנק. מוראטה כבש אז שמונה שערים ולחאמס היו שמונה אסיסטים. דנילו היה המחליף של קרבחאל ופפה החליף את ואראן| והעונה: החיים מחייכים לאלה שעזבו. מוראטה כבש שבעה שערים בצ'לסי - "בפעם הראשונה בקריירה שלי אני מרגיש החלוץ מס' 1 בקבוצה שלי. ופתחתי בהרכב 5 פעמים ברצף". פפה, שהיה פצוע כרוני אשתקד, שיחק 15 משחקים במדי בשיקטאש מוליכת הבית בצ'מפיונס. המנהל התורכי שלהם אמר ל-ASA - "כל משחק ההגנה סביבו והוא אפילו סיכון ליריבה במצבים הנייחים", נותן ביטחון לכולם. אפילו קונטראו רשם 11 משחקים במדי ספורטינג ליסבון, פי שניים מכל העונה שעברה במדריד! "אפילו במדריד בירכו אותו. לפני שנתיים הוא לא היה מסוגל לשחק שלושה משחקים ברציפות", אמר המאמן שלו. חאמס ודנילו קצת פחות רלוונטים אבל מריאנו הרשית שמונה שערים בליון, סגן מלך השערים של הקבוצה. בראיון לתקשורת הוא סיפר "אם זידאן היה מבקש ממני להישאר, הייתי עושה זאת".