הנשיא פרס בטור מיוחד במארקה: זידאן - האגדה שממשיכה


כתב: צוות האתר | תאריך: 13/10/2017

"ההיסטוריה והאגדה של ריאל מדריד נבנו עם קהל שמאז ומעולם היה מאוחד מאחורי הערכים, עם שחקנים גדולים שהפכו לאגדות וכאלה שהגנו בחירוף נפש על הסמל לאורך 115 שנה. זינדין זידאן, שמחר מגיע למאה משחקים כמאמן ריאל מדריד, שייך לקבוצה יוצאת דופן של דמויות שנבחרו להיות הסמלים המזוהים ביותר עם ריאל מדריד וזה כבוד גדול.

ריאל מדריד בוחרת את המיתוסים שלה עבור מה שהיא מייצגת. זוהי החלטה שמתקבלת על פי הראש והלב. אי-אפשר להיות חלק מהקבוצה המצומצמת הזו בלי השקעה גדולה מיום ליום, הישגיות, תשוקה וחתירה לניצחון, להיות נאמן לערכים ולעמוד בדרישות הגבוהות ויש היגידו בלתי-אפשריות של המועדון הטוב והיוקרתי ביותר בעולם.
 

הייתה לי הזכות להביא את זינדין זידאן למועדון חייו, ריאל מדריד, בשנת 2001. אגלה לכם סוד, בעצם זה דבר ידוע - מאז שנבחרתי להיות הנשיא, שנה קודם לכן - הייתי משוכנע שזינדין זידאן חייב להיות איתנו. וכעבור שנים רבות, למרות שפרש ממשחק ממזמן, אנשים עוצרים אותי ברחוב ואומרים לי 'תודה רבה כבוד הנשיא' - על כך שהחתמתי אותו והאוהדים זכו להינות מהקסם והכישרון שלו. השער הבלתי-אפשרי שלו בגלאזגו בגמר ליגת האלופות הוא הביטוי המושלם איך הוא שינה את ההיסטוריה של ריאל מדריד. 

ועכשיו, כמו בשנת 2001, הוא גם משכנע אותנו שהוא ראוי להיות המאמן של הקבוצה הראשונה, תפקיד שלא כל אחד יכול לעמוד בו. הוא ממשיך להוביל אותנו להצלחות ולא יודע שובע. זידאן הוא השחקן המוכשר ביותר אבל הוא תמיד עבד קשה והקריב, רדף אחרי השלמות, הוא אינו יודע שובע ברעב שלו לגבי ניצחונות ותארים אך תמיד מראה כבוד וענווה והדבר לא פחות חשובה לו. הוא נמצא במועדון של חייו, המועדון המתאים לו ביותר, והוא נהנה בכל יום וכך גם אנחנו. את הדינמיקה שלו עם השחקנים אי-אפשר להסביר. הוא משדר את המהות של ריאל מדריד בכל רגע. והקהל מעריץ אותו היום אפילו יותר מאשר הימים כשחקן.

בתור מאמן של ריאל מדריד הוא כבר זכה בכל דבר, כמו שעשה כשחקן. אפילו לא עברו שנתיים מאז הופעת הבכורה שלו כמאמן ב-9 בינואר 2016 וכבר זכה פעמיים בליגת האלופות, באליפות ספרד, פעמיים בסופר-קאפ האירופי, באליפות העולם למועדונים ובסופר-קופה הספרדי. אבל כמו שזידאן יודע, המועדון הזה תמיד שואף ליותר. הוא מכיר את ההיסטוריה ואת הגורל של כולם בריאל מדריד ויש לו את הכישרון והאיכות, האחריות המקסימלית וגם את ההתלהבות. לזידאן יש את המשימה הקשה ביותר בעולם - לשמח מאות מליוני מדרידיסטה ברחבי העולם שלא יודעים שובע. אנחנו יודעים שהמועדון שלנו בידיים הטובות ביותר. הוא הגיע כדי להישאר לנצח איתנו והתשוקה שלו עוזרת לריאל מדריד להמשיך להגשים את החלומות שלנו".

ולסיום: קצת ציטוטים::  כריסטיאנו רונאלדו:"ההצלחה של ריאל מדריד היא בזכות זידאון, מה שהוא עושה זה מדהים"| סרחיו ראמוס:"זידאן היה שחקן עצום ויש לו את הפילוסופיה, הגישה והיכולת להוביל את הקבוצה להצלחות, הוא האיש המתאים ביותר"| אלגרי(יובנטוס) - "ניהול המשחק של זידאן בגמר בקארדיף היה יוצא דופן"| ז'וזה מוריניו:"אני כלל לא מופתע מההצלחה של זידאן בריאל מדריד, הוא עושה הכל נכון"| דייגו סימאונה:"העבודה של זידאן בריאל מדריד מרהיבה, היא קבוצה תחרותית שכמעט בלתי-אפשרי להתמודד מולה".