זידאן אישר את הארכת חוזהו; מסיבת העיתונאים לקראת הסופר-קופה


כתב: צוות האתר | תאריך: 12/08/2017

הראשון להתראיין היה השוער קיילור נאבאס, ובהמשך דיבר המאמן זידאן שאישר את הפרסום הבוקר ב-AS ואמר - "אני שמח על חידוש החוזה".

קיילור נאבאס: "ברצלונה לא חלשה יותר ללא ניימאר".

"אנחנו רגועים ומודעים לאחריות ולאתגר שבפנינו. אנחנו רוצים לזכות בעוד תואר. המפתחות - להבקיע שערים(התייחס לכך שהקבוצה כבשה בכל 66 משחקיה האחרונים), יש לנו את התנאים לעשות את זה. לא חשוב אם זה משחק אחד או התמודדות כפולה, אנחנו ניתן הכל".

"אנחנו לעולם לא מתעייפים מלנצח, המנטאליות שלנו היא מנטאליות של אלופים. אתה חייב לדעת מהי המשמעות של להיות שחקן ריאל מדריד".

ניימאר. "הוא היה שחקן נפלא, הכישרון שלו לא זר לאף-אחד, אבל אסור לנו לחשוב שברצלונה היא חלשה ללא ניימאר. יש לה את אותה התשוקה לנצח ואולי אף יותר. הם יימצאו פיתרון".

השחקנים הצעירים. "אנחנו קבוצה טובה, בריאה, מגובשת, כאן מאוד להסתגל כאן. אנחנו כשחקנים וותיקים עוזרים לצעירים להרגיש בנוח, כמו בבית, כבר מהיום הראשון. גם ראמוס ממלא את תפקידו כקפטן לא רק על המגרש אלא גם מחוצה לו. כל שחקן צעיר יודע שנפלה בחלקו הזכות להגיע לריאל מדריד והוא חייב לנצל את הצ'אנס וגם ליהנות מהדרך".

"לברצלונה יש את סגנון הכדורגל שלה וגם לריאל מדריד. אין סודות בין הקבוצות. המשחק הזה כמו כל משחק גדול יוכרע לפי הפרטים הקטנים ונקווה לטעות כמה שפחות. אנחנו מוכנים".

זידאן: "אני שמח על חידוש החוזה"| "כריסטיאנו מוכן לשחק"

"כן, אני שמח מאוד על חידוש החוזה, זה מביע הערכה(זמנית). מצד שני אני לא חדש בעסק הזה, אני יודע שהחוזה לא אומר כלום. אני יכול לחתום לעשר-עשרים שנה והכל תלוי תוצאות. אתה חיי יום-יום כמאמן. יכול להיות שבעוד שנה כבר לא אהיה כאן אם לא אספק תוצאות". זידאן הוסיף - "המטרות הן תמיד אותו הדבר, המועדון הזה רוצה לנצח כל משחק ולזכות בכל תואר אפשרי. אנחנו יודעים שיש לנו קבוצה גדולה ונהנים לעבוד יחד. זו תקופה מעולה ומצד שני תמיד יש עליות וירידות. אם נמשיך ככה עם המאמן הזה, כמו נגד יונייטד - נזכה בעוד תואר".

הסופר-קופה. "ההבדל הוא שמדובר בשני משחקים ונצטרך להיות בריכוז מקסימלי. יכול להיות שהייתי מעדיף מאמץ מרוכז בגמר, משחק אחד".

כריסטיאנו והרוטציות. "כולם ייראו מחר. כולם בכושר פיזי מעולה והשתפרנו ביחס לקדם מהעונה. כולם רוצים לשחק וזה חשוב אבל אני צריך לבחור. כריסטיאנו מוכן והוא בסדר גמור. הוא היה בחופשה. לאחר-מכן הוא חזר ובסה"כ התאמן כבר חמישה ימים. למרות שיש לו עוד עבודה - הוא מוכן לשחק".

בארסה ללא ניימאר. "אני לא יודע מי ישחק ואני בטוח שיהיה בסדר עבורם. ניימאר טוב מאוד אבל היא מורכבת משחקנים רבים, זה הכוח של ברצלונה".

המאמן נשאל 'כמה זידאן היה שווה במארקדו הזה(שוק ההעברות - הסכומים שרצים) - "מעט מאוד", ענה בחיוך.

איסקו יחד עם ה-B-B-C? "הכל יכול להיות. מגיעה לו מילה טובה. אתם תראו. יכול להיות שאחד משחקני ההתקפה ינוח. אני לא יכול להגיד".

תיאו הרנדס. בתקשורת הרי פירסמו שייתכן ויפתח בהרכב. "הוא מאוד נחוש ומתלהב כמו היתר וממשיך להתפתח כשחקן. זמין לשחק כמו כולם".

"אנחנו יודעים מהי המשמעות של הסופר-קופה הספרדי ובטח נגד ברצלונה, אבל לטוב או לרע זה לא יטלטל את המועדון. העבודה בקבוצה היא יומיומית. לי כמאמן יש אחריות גדולה בטקטיקה וגם בפן הרגשי. אני צריך להביא דברים חדשים כל הזמן ולשמור על השחקנים בכושר טוב. יש לנו קבוצה טובה. אני בר מזל שיש לי קבוצה כזו". זידאן הוסיף שעד ה-31 באוגוסט הכל יכול לקרות אבל הוא שמח עם הסגל הנוכחי".