יורו הצעירות החל: אסנסיו השמיד את מקדוניה


כתב: צוות האתר | תאריך: 17/06/2017

עד למשחק הערב היו למרקו אסנסיו ארבעה שערים במדי נבחרת ספרדU21 של אלברט סלאדס(14 הופעות). היה ברור שהוא מגיע לטורניר, אחרי עונת בכורה נהדרת בריאל מדריד - כיהלום שבכתר, ולא היה ספק לגבי חולצת ההרכב והעמדה בצד שמאל. והיום, עם משחק לפנתיאון וערב משובח - אסנסיו כמעט שיכפל את המספרים כשרשם שלושער ענק והוביל את ספרד לניצחון 5:0 נגד מקדוניה. 'סופר שלושער'(AS) ו-'אסנסיו משמיד את מקדוניה'(מארקה) - רק חלק מהכותרות, ואנחנו בטוחים שעד מחר כלי התקשורת יהיו יצירתיים עוד יותר. השחקן הטוב ביותר בעולם עד גיל 21, ללא ספק.

סאול, ההוא מהקבוצה הנחותה של מדריד, העלה את ספרד ליתרון בגולאסו בדקה העשירית, וכעבור שש דקות החל יום העבודה של מרקו. בשער דומה לזה שכבש נגד סביליה בסופר-קופה האירופי, אסנסיו שלח בעיטה אדירה מ-30 מטר היישר לרשת של השוער המקדוני שלא זז, וספרד מכפילה את היתרון. דאולפאו כבש את השלישי עבור ספרד בפנדל עוד במחצית הראשונה, ובדקה ה-54 הגיע עוד רגע קסום: אסנסיו כידרר בצד שמאל, הטעה את המגן, היה הרבה יותר מהיר, משך שמאלה ושלח בעיטה אדירה בחצי גובה לפינה הרחוקה, כבר 4:0 לספרד. המאמן סלאדס, אקס ריאל מדריד כזכור, כבר ביצע חילופים שונים אבל הוא לא היה יכול להחליף את השחקן מס' 1. בדקה ה-72 אסנסיו השלים שלושער, בדיוק כמו תיאגו הקטלוני בגמר הנבחרת הצעירה נגד איטליה ב-2013, טורניר שנערך כאן בישראל. הפעם פרץ מימין, חתך למרכז ואותו אי-אפשר לעצור. אז היו חלק מהנבחרת הזו שמות כמו איסקו, קרבחאל ומוראטה. בדקה ה-82 אסנסיו קיבל את הסטנדינג אוביישן והוחלף באויזראבל. יהלום.

*****

ואם כבר שחקנינו בנבחרות, מחר ייצא לדרך גביע הקונפדרציות. פורטוגל תשחק נגד מקסיקו במשחק הראשון(18:00). בצל השמועות ההזויות על עזיבה אפשרית של כריסטיאנו רונאלדו, הפנומן הפורטוגלי שלא נח לרגע יירצה לדבר בצורה הכי טובה - על המגרש. הוא כבש צמד ובישל שער נוסף במשחק האחרון של נבחרתו, במוקדמות המונדיאל נגד לטביה.