מארקה: סאגת מוראטה עשויה להימשך כל הקיץ


כתב: צוות האתר | תאריך: 14/06/2017

עונת המלפפונים בשיאה מה שנקרא, ומוראטה הוא המלפפון החם ביותר בספרד. במארקה מסבירים את מצב העניינים מבחינת ריאל מדריד - אין חיפזון, לא דחוף בכלל למכור את מוראטה. 'אם קבוצה רוצה את מוראטה - היא צריכה לשלם', אמרו במועדון שלא לייחוס. ריאל מדריד אישרה, כך לפי הדיווחים, שיונייטד שמחזרת אחריו נמרצות הציעה 70 מיליון יורו - בעוד ריאל מדריד רוצה 90 מיליון יורו. אגב, לאו דווקא אמרו זאת בספרד, אבל אולי ריאל מדריד תרצה 'למשוך' את מנצ'סטר יונייטד באוויר עד לרגע האחרון, כזכר לנקמנות על עסקת דויד דה-חאה שפוצצה ברגע האחרון. היחסים בין המועדונים ידעו ימים טובים יותר, בקיצור.

ריאל מדריד תדרוש סכום גבוה על מוראטה. ראשית כל, הסכומים בשוק משתוללים. שנית, זידאן מאוד מרוצה ממנו וקשה להתעלם מהמספרים הנפלאים שסיפק אשתקד - 20 שערים ב-43 משחקים. כמוכן הקהל מאוד אוהב את שחקן הבית שלו. ריאל מדריד יודעת שליונייטד יש 'שרירים פיננסיים' והיא יכולה להשקיע הרבה כסף. המועדון לא ביצע רכש כבד בעונה שעברה וריאל צירפה רק את מוראטה למעשה כשאסנסיו חזר מהשאלה, וקחו בחשבון שחאמס אולי יימכר ולא בזול. 'ריאל מדריד בבירור לא תתפשר על פחות מזה', נכתב במארקה, אולי רק בימים האחרונים של החלון. 'שלווה היא מילת המפתח של ריאל מדריד', נכתב.

ובנושא אחר, דנילו עשוי להמשיך בקבוצה. ריאל מדריד הביעה שביעות רצון מסיום העונה של המגן שימשיך למלא את החסר בהיעדרו של דני קרבחאל. זידאן לא רוצה שינויים רבים מדי בסגל והוא מאמין בברזילאי. חלק מהאוהדים אמרו על דנילו - "אנחנו בטוחים שהוא לא במאה אחוז יכולת אבל זה חשוב לראות שהוא תמיד משקיע את כולו ומתנהג כמקצוען". ואכן על הרעב של המגן אי-אפשר שלא להסכים. דנילו ספג שריקות בוז רבות בברנבאו וגם כבש שערים עצמיים בגביע המלך אבל הצליח להתאושש ולשכנע את זידאן. חוזהו הוא עד 2021 ולפחות מבחינת זידאן כשמדברים על הסגל העמוק של הקבוצה - מתכוונים גם לדנילו.

- כתבה נוספת במארקה:: ריאל מדריד - עשר שנים קדימה. הנה תמונה מגניבה. באתר מדברים על העתיד הגדול שמצפה לריאל מדריד שממלאת את הסגל שלה בשחקנים צעירים ומוכשרים. כמובן ששחקני המפתח מתחילים להזדקן - כריסטיאנו בן 32, ראמוס בן 31 כמו מודריץ', קיילור בן 30 ובנזמה בן 29. מצד שני, לריאל מדריד גדל 'דור זהב' של בני ה-25: קרבחאל, קאסמירו, איסקו, דנילו, לוקאס ואסקס ו-ואראן שצעיר מהם. אסנסיו עצמו רק בן 21, קובאצ'יץ' בן 23. ריאל מדריד עתידה לצרף גם את מרקוס יורנטה בן ה-22, חסוס ואייחו בן ה-20 יחזרו מהשאלה ותיאו הרנדס בדרך. מרסלו בן ה-29 ונאצ'ו הכל יכול בן ה-27 גם כן לא ממש מבוגרים.

- והפעם ה-AS: עוד כתבה משבחת על זידאן, כהרגלינו בחודשים האחרונים. זידאן בסה"כ 17 חודשים בכס המאמן ובאמתחתו 5 תארים! הוא המאמן החמישי הכי מצליח בהיסטוריה של ריאל מדריד. זיזו האפיל כבר על מוריניו(3 תארים) ואנצ'לוטי(4 תארים) וכמובן שהוא עשה מה שרבים לא עשו וזכה עם הקבוצה בדאבל היסטורי ראשון מזה 59 שנה. חוסה וילאנוגה, האחרון שעשה זאת לפניו, זכה בשישה תארים. הבא בתור הוא ויסנטה דל-בוסקה שבשלוש וחצי שנים זכה ב-7 תארים(פעמיים צ'מפיונס ופעמיים אליפות ספרד), ובמקום השני ניצב לואיס מולוני עם 8 תארים(3 אליפויות ספרד אך ללא גביע אירופה). במקום הראשון כמובן מיגל מוניוז האגדי שאימן 14 שנה בקבוצה וזכה ב-14 תארים, בהם 9 אליפויות וגביע אירופה אחד