ראול: "העזיבה שלי יכלה להיות ברוח טובה יותר"


כתב: צוות האתר | תאריך: 13/06/2017

ראול גונזאלס ששיחק רק לפני יומיים במשחק האגדות, הוא ה-'גיבור' של המגזין 'פאננקה', שם לורנה גונזאלס תפסה אותו לראיון צפוף. משאלות על העזיבה ב-2010 ועד לתוכניות שלו לעתיד. הנה דבריו:

הפרידה מריאל מדריד. "זה היה לא קל, גם עבורי וגם המועדון. כל החיים שלי כמעט הייתי בריאל מדריד. אבל זה היה צריך לקרות ולקחנו החלטה. בגקמרניה, שלושה חודשים לפני שעזבתי - כבר תיכננו את משחק הפרידה שלי. אני לא אומר שהרגשתי חוסר חיבה מצד המועדון או מערכת יחסים רעה, אבל הפרידה שלי הייתה יכולה להיות נעימה יותר. לאחר שלוש שנים הגיע התיקון עם המשחק בברנבאו ויכולתי להרגיש שוב חלק מהמועדון הזה ואת כל האהבה והתודה של המועדון. ידעתי שריאל מדריד תדע לגמול לי ולכבד אותי".

"החלום שלי היה לפרוש בגיל 30 במדי ריאל מדריד יחד עם עוד הרבה תארים, אך בבוא העת הרגשתי שאני רוצה להמשיך לשחק ולעשות צעד נוסף, לחוות משהו אחר ותרבות אחרת. כנראה שגם טוטי יילך באותה הדרך. גם צ'אבי לא סיים את הקריירה בברצלונה ונדיר שזה קורה". ראול סיפר על הפרידה של טוטי - "זה היה מאוד מרגש, הוא תמיד היה 'רומאי', הוא נתן את חייו למען המועדון והוא יישאר חלק מרומא לנצח, ולהיפך. הכרת התודה והאהבה שקיבל לאורך השנים - זה משמעותי יותר מעוד תארים".

העתיד. "החלום שלי הוא להיות חלק מריאל מדריד למשך זמן רב, אני לא יודע אם תמיד אהיה 'במשרדים' או בתפקיד כזה או אחר. יש בי את הדחף לאמן אך זה עדיין לא הזמן הנכון. עכשיו אני חוזר למדריד שם אני יכול להתמודד וללמוד בצורה הטובה ביותר. אני בתור ששם אקבל את הוויב הנכון וזה יכוון אותי. אני שוב אחייה את המועדון הזה כל היום. עכשיו אני צעד קטן מחזרה הביתה - ימים יגידו". ראול המשיך - המטרה היא להשריש את הערכים של ריאל מדריד. "אני רוצה לעזור לכולם לראות עוד צדדים בכדורגל ואני יכול להביא מניסיוני העשיר כשחקן, חוויתי את המעבר הלא פשוט מקבוצת הנוער ועד להפיכת שחקן משמעותי בקבוצה הבוגרת. אני רוצה לשמש יד מכוונת לצעירים כמו שצ'נדי, היירו וסאנצ'יז עטפו אותי. חייבים להנחיל מושגים כמו ענווה ועבודה. הרבה אנשים מסתכלים עלינו וכל ילד חולם לשחק בריאל מדריד".

לסיום התייחס ראול לפרק השחור בקריירה, שלו, יחסית - הנבחרת. קודם כל הוא דיבר על כך שהוא לא זכה בכדור הזהב אבל אמר שתמיד היה חשוב לו יותר להצליח במדי הקבוצה או הנבחרת, הקולקטיב. 'מובן שהייתי רוצה לזכות גם בתואר האישי אך זה לא חשוב', אמר ראול. "נהנתי מכל רגע בנבחרת שם שיחקתי קצת יותר מעשור. לא הצלחנו לזכות בתואר אבל היו לי רגעים גדולים". על הפרישה המאולצת מהנבחרת - "זה כואב כי הייתי בכושר טוב גם בריאל מדריד וגם בשאלקה אבל הייתי חייב לכבד את ההחלטה של המאמן שהחליט לא לזמן אותי ליורו 2008 או למונדיאל. אולי זה היה טוב לקריירה שלי כך יכולתי להתמקד בקבוצה ולתת הכל. אבל מה שחשוב הוא איך אנשים מתייחסים אליי כשאני חוזר לספרד. התקבלתי באהבה. הבית שלי היא ספרד. הבית שלי הוא ריאל מדריד".

****

ובנושא אחר, דני קרבחאל התראיין בתוכנית 'דקה' ברדיו ודיבר על הנושאים החמים. על פפה - "הוא שיחק בריאל מדריד עשר שנים וכמובן שעצוב לנו השחקנים שהוא לא ימשיך. לצערינו הוא היה פצוע ולא נפרד מהברנבאו על כר הדשא אך אין ספק שכולם מעריכים אותי". על מוראטה - "אני אף-פעם לא יכול לדעת מה יהיה, אני מאחל לו את הטוב ביותר. אפשר להבין שחקן שבשנה של מונדיאל רוצה לשחק יותר אבל אין לי עצות בשבילו. כמובן שאני מקווה שהוא יישאר". על זידאן - "הוא הפך את ריאל מדריד לכמעט מושלמת. זו הייתה עונה גדולה שלנו".

רפאל ואראן התראיין אף הוא ל-פראנס-פוטבול' ודיבר על כך שבגיל 24 זכה כבר שלוש פעמים בליגת האלופות - "יש שחקנים כמו בופון, מראדונה, רונאלדו נאזריו ואיברה שלא זכו. אני יכול להגיד שזה בלתי-נתפס מה שעשיתי ויש לי עוד שנים רבות לשחק". ואראן סולד מההשוואה למאלדיני - "אני לא אובססיבי ולא משווה את עצמי לאף-אחד". הוא דיבר על חדר ההלבשה - "כריסטיאנו רונאלדו, ראמוס ומרסלו הם המנהיגים שלנו והם יצרו אווירה נהדרת בחדר ההלבשה". על זידאן - "הוא מדבר מעט מאוד אבל כאשר הוא מדבר כולנו מקשיבים. הוא מאוד כריזמי, פועל בדיסקרטיות. המפתח הוא השלווה שלו, הוא תמיד מעביר רוגע וביטחון לשחקנים, לא משנה מה קורה במשחק. הוא שונה ממוריניו בסגנון שלו למשל". על ההתפתחות שלו כשחקן - "אני שחקן הרבה יותר בוגר ומקווה שאני ממש לא בשיא, אני רחוק ממנו".