הסיר את הכישוף

הקוסם איסקו כבש צמד, אחד בכל מחצית, ובשעה טובה ריאל מדריד שמה את המנחוס בברנבאו מאחוריה והשיגה ניצחון ביתי ראשון במסגרת הליגה, 2:0 על אספניול. למרות שיפור מסוים - הכדורגל רחוק מלהיות כוס התה שלנו.


כתב: דור רומנו | תאריך: 01/10/2017

כבר אחרי 20 ומשהו שניות נשלח איסקו לאחד על אחד. כדור ארוך של הקפטן ראמוס סירבל את הגנת אספניול שעדיין כנראה לא עלתה מהמנהרה. איסקו בעט ברשלנות על השוער והוציא את פאו לופס גדול, באקט שהיה מתאים לשחקן של לפני שנתיים. אם הכדור הזה היה נכנס הלחץ היה פוחת ואולי ריאל הייתה מביסה לשם שינוי, הפקק ההתקפי היה משתחרר, אבל אין דבר, נחכה לפעם הבאה. בניגוד לחברים שלו - איסקו ידע להתעלות ולתקן. בדקה ה-30 הוא נהנה ממסירה של כריסטיאנו ועם השפיץ, כמו בשכונה, דחף את הכדור לרשת ועשה את ה-1:0; ובדקה ה-71 הגיע השער השני, הפעם אחרי בישול חביב של מרקו אסנסיו שאחרי מתפרצת הרים את הראש ומסר אחורה ואיסקו סיבב בקלילות לרשת. כשהוחלף בדקה ה-85 הוא קיבל את הכבוד הגדול שמגיע לו.

שעת הצ'מפיונס אולי עשתה את שלה בערב בו יובה משמיטה יתרון של 2:0, וכך גם באיירן מינכן ואפילו מכבי ת"א - לפחות הקבוצה שלנו שמרה את המתח לפעם אחרת. ריאל עדיין רחוקה שנות אור מבארסה המוליכה אבל המקום החמישי כבר נראה יותר טוב. היריבה הבאה אחרי פגרת הנבחרות תהיה חטאפה, משחק חוץ, אתם מבינים..

ריאל עלתה עם ההרכב הצפוי - עם אסנסיו שבנסיגה גדולה - במקום בייל הפצוע הכרוני, עם אשרף הצעיר בפרמיירה מכובדת לכל הדיעות בברנבאו(לא מפחד לשים גוף, יצא קדימה, הפגין שקט וקור רוח. 'הוא עלה למעלה, למטה, תקף, תיקל, אני מאושר עבורו', סיכם זידאן), עם נאצ'ו הכל-יכול כמגן שמאלי(הציל גול אחרי התחכמות מיותרת של ראמוס ברחבה, ומזל טוב על הניצחון המאה בלבן!) ולבסוף דני סאביוס המאוכזב שוב נותר על הספסל. ועם הקישור הקבוע.  הפתיחה הייתה עם מספיק הזדמנויות. אסנסיו בעט מהאוויר כדור שחלף ליד הקורה אחרי קרן, כריסטיאנו בעט מהאוויר ברגל שמאל ממצב ממנו אנחנו מצפים להבקיע, הקפטן ראמוס לא הצליח להכניע את פאו בנגיחה מצוינת ואספניול התעוררה רק סמוך להפסקה ומצאה את הקורה.

ועדיין, גם אם יתרון גדול יותר היה משקף, זו עדיין לא ריאל מדריד. אנחנו לא באמת נהנים מהכדורגל וכל גול הוא כמו לידת תינוק. כבר כמה משחקים שאני מצפה לעוד ועוד גולים וזה לא קורה. "כריסטיאנו מאוד מאוכזב", אמר זידאן שהודה שהמחצית השנייה הייתה לא טובה. רונאלדו היה 'ליד' אבל לא באמת הגיע למצבים אפילו. מנתר גבוה מדי לנגיחה, נכנס מוקדם מדי לרחבה, לא מועיל עם הכדור, די מאכזב. זידאן הוסיף שקשה לקבוצה לשחק נגד בונקרים אבל יש מספיק שחקנים שאמורים לעשות את ההבדל.

המחצית השנייה הייתה עייפה יותר. סרחיו גארסיה עלה לשחק בשורות אספניול אבל האמת נראה כמו שחקן עבר, וריאל לא הצליחה להגיע למצבים בגלל קבלת החלטות לא נכונה.  אסנסיו מכדרר יותר מדי וכמובן שאשרף ונאצ'ו הם לא קרבחאל ומרסלו. היה ריח של שער של אספניול באוויר. בדקה ה-70 ראמוס איבד כדור ברשלנות עמוק ברחבה ובפטיסטאו ניסה למסור אבל נאצ'ו היה במקום. מייד אחר-כך הגיע השער במתפרצת שקצת הרגיע. לוקאס ואסקס החליף מייד אחר-כך את קרוס(כמעט כבש בדקה ה-88) והחבר'ה כבר התחילו את המחשבות על פגרת הנבחרות.

"אנחנו מתקשים להבקיע שערים אבל כן מגיעים להזדמנויות", אמר איסקו שמייד לאחר המשחק ניגש לעמדת הראיונות. 'עם איסקו כנושא הדגל', נכתב במארקה לאחר המשחק, בשימוש במשחק מילים משעשע לאור דגלי ספרד הרבים שהיו במגרש הערב ואתם מבינים למה. איסקו גילה שכבש עם השפיץ גם במדי נבחרת ספרדU21 ועל הניצחון עצמו אמר - "היינו חייבים את זה לעצמינו, זו תחושה טובה לנצח בבית אבל זו רק תחילת המירוץ ואנחנו חייבים לנצח". ואם כבר מירוץ, אמיליו בוטראגיניו התראיין לאחר המשחק ודיבר על קרבחאל - "בתוך מס' שבועות יערוך בדיקה נוספת. זה לא נראה רציני אבל אנחנו חייבים להיות עם היד על הדופק". רק בריאות, דני, אוהבים. ואפרופו בריאות - תחזרו בשלום מפגרת הנבחרות.

האמת, המספרים מהמשחק יותר מרתקים מהערב עצמו:

- זינדין זידאן רשם את נצחון הליגה ה-50 שלו במדי ריאל מדריד מתוך 65 משחקים. הוא המאמן שהגיע הכי מהר לרצף הזה בתולדות הליגה!

- כריסטיאנו רונאלדו שבישל לאיסקו הגיע לציון דרך ענק של 200 בישולים בקריירה.

- נאצ'ו רשם הערב את הניצחון המאה שלו במדי ריאל מדריד מתוך 126 משחקים. זו הפעם ה-34 אגב שהוא משחק כמגן שמאלי.
תגובות