אסנסיו עד 2023

מירוץ חידוש החוזים של ריאל מדריד נמשך והפעם אולי עם המסקרן ביותר: מרקו אסנסיו, ילד הפלא של הכדורגל העולמי, חתם רשמית עד 2023. אחרי עונת בכורה שפתחה את התיאבון והגולים שהספיק לכבוש באוגוסט - אפשר כבר לקבוע שעבור הילד השמיים הם הגבול.


כתב: דור רומנו | תאריך: 29/09/2017

בשנה שעברה עם הצגתו לתקשורת כשחקן ריאל מדריד, מרקו אסנסיו מירר בבכי. היום, 13 חודשים אחרי הוא עמד גאה 'על הפודיום' בברנבאו וזכה לאמון גדול של המערכת. חוזה חדש עד 2023 עם סעיף שחרור של 700 מיליארד יורו. 'אם אמבפה עלה 180 מיליון יורו - כמה שווה אסנסיו?', תהו לא מעט פרשנים בתקשורת. בכל-מקרה, . את היהלום הזה, השחקן הטוב ביותרU21 לפי הבחירה של 'לאקיפ'- אף קבוצה לא תוכל לקחת מריאל מדריד. "אני גאה להאריך את החוזה שלי במועדון הטוב בעולם, זה יום חשוב עבורי ואני קצת מתרגש. אני רוצה לזכות שוב בכל התארים כמו בעונה שעברה", אמר הילד שפירגן לכריסטיאנו רונאלדו וזידאן ואמר שהם המודלים לחיקוי עבורו בכדורגל. רק עצם השאלות על כדור הזהב מוכיחות עד כמה הילד ענק. עוד סימן אסנסיו מטרה את המונדיאל ברוסיה ובינתיים הוא בסגל הנבחרת.

"המאמן יודע מה צריך לעשות והוא שילב אותי בתבונה בעונה שעברה. התקדמתי שלב אחר שלב בריאל מדריד ויש לי את המטרות שלי(אסנסיו נשאל האם לדעתו הוא 'חייב' להיות שחקן הרכב והשיב שברור שהוא רוצה לשחק אבל טוב לו במקום שלו). אני נורא רגוע ושליו ובטוח בעצמי. שמחתי שהמועדון האמין בי ונתן לי את הצ'אנס כבר בשנה שעברה ולא הלכתי לשחק כמושאל בקבוצה אחרת". אסנסיו שוב אמר שהוא מבין שיש תחרות גדולה וזה לא מטריד אותו. המילה 'פחד' לא נמצאת בלקסיקון שלו. השער האהוב ביותר? - "אני אבחר בשער המרגש בגמר ליגת האלופות". הילד שוב חוזר ואומר שהכל קרה כל-כך מהר - וכמה הוא צודק. "אני עדיין צעיר ויכול להשתפר הרבה". "אני גאה להיות בסגל הנבחרת וזה חשוב עוד בשנת מונדיאל אבל יש עוד זמן רב".

אירוע כזה לא יכול להתקיים בלי הפריויו של אמיליו בוטראגיניו 'העייט' האגדי שצריך להצדיק את התפקיד שלו במועדון ובעיקר את שכרו. וכך אמר בוטראגיניו על הילד: "המשפחה שלך תמכה בך ללא הפסקה ויחד עם הכישרון שלך והעבודה הקשה שלך - הצלחת להגיע לריאל מדריד. למרות שאתה מאוד צעיר יש לך אישיות יוצאת דופן מה שהופך אותו לשחקן חשוב מאוד בקבוצה כבר עכשיו. אנחנו סומכים עליו, תדע שזה הבית שלך ואנחנו בטוחים שתעזור לנו להגשים את המטרות שלנו".

בחלוף שנה להצגתו של אסנסיו לתקשורת, כתבתי כמה פיסקאות על ילד הפלא. עם כל הכבוד להבזקים קצרים של חסה ולגולים של מוראטה - אף ילד לא הדליק ככה את הברנבאו מאז המלך ראול, עד שבא אסנסיו. כמה הוא הספיק והכל בשנה אחת. כבש כמעט בכל משחק גדול והוכיח בגרות יוצאת דופן. קבלת החלטות, קרח במקום דם שזורם בורידים והכי כיף שאנחנו נהנה ממנו עוד הרבה שנים. הוא מבסוט מהמקום שלו ומודה על כל רגע בקבוצה. "ריאל מדריד יכולה לשחק 11 נגד 11 בגמר ליגת האלופות", אמר בראיון למחרת.

עם עזיבתם של חאמס ומוראטה - נראה שאסנסיו, גם בשל פתיחת עונה פנטסטית עכשיו(זוכרים את צמד הגולאסוס נגד בארסה?) - מקבל תפקיד עוד יותר חשוב ומצפים ממנו לעוד. ותחשבו על זה, מטורף: הוא עלה רק 4 מיליון יורו. אחת הרכישות הגדולות ביותר. הנשיא פלורנטינו פרס ידוע כאדם קר רוח ומחושב בגדול. שומר על ארשת פנים קרה גם בפנדלים בגמר ליגת האלופות. הצלמים שעוקבים אחריו באדיקות במעמדים הגדולים ראו אותו יוצא מגידרו רק פעמיים - בגול האל-מותי של ראמוס בדסימה זה קרה בפעם הראשונה כשמחא כאפיים בעליזות, ובפעם השנייה - עם הפצצה של אסנסיו בקאמפ-נואו, שער שהיה שווה 3:1. "ראיתי את התגובה של פלורנטינו כאשר כבשתי בקאמפ-נואו וזה היה מרגש", אמר אסנסיו, מרגש בעצמו.

הזכרנו את הראיון ההוא ואין דרך טובה יותר לסיים את הכתבה מעוד כמה פנינים.  "בגילי יש לי יותר תארים מ-99% מיתר השחקנים? לא חשבתי על זה, אבל אם זה נכון אז כמובן שהסיבה היא - כי אני משחק בריאל מדריד"| "אני נהנה לקום כל בוקר וללכת לעבודה שלי, להתאמן בריאל מדריד, בגלל שני דברים: חברי הצוות שלי והמועדון הזה, והכדורגל. אני מרגיש נפלא ובר מזל"|. "זידאן הבהיר מהתחלה כי כולנו חשובים כאן. אני לא מבין למה התקשורת אובססיבית לגבי מי השחקן שיפתח בהרכב".| "אני במקום הטוב ביותר, המקום בו אני רוצה להיות - ריאל מדריד. אני תמיד אהיה אסיר תודה לריאל מדריד על הצ'אנס לשחק כאן ועל התמיכה בי".

 
תגובות