דני שובבני

הוא היה בתמונת ההרכב במשחק נגד בטיס ובסוף לא שיחק אפילו דקה. והערב,בתזמון מושלם, כשרונאלדו עדיין לא מוצא את הרשת(בניגוד למוראטה) והכל הולך קשה, גם נגד אלאבס החלשה - דני סאביוס כבש צמד ראשון בקריירה והוביל את ריאל מדריד לניצחון חוץ שלישי ברציפות.


כתב: דור רומנו | תאריך: 23/09/2017

בואו נהיה כנים, גם עשירייה הערב באלאבס לא הייתה מספקת אותי והייתי מגיב בחצי חיוך מריר. ככה זה, ההפסד לבטיס עדיין יושב עמוק בגרון ותחושת המועקה על הסיטואציה המורכבת בליגה, וזה ניכר גם ע"י השחקנים שלא מסוגלים לגמור משחק. במקום לבוא ולהתפוצץ אחרי האכזבה בברנבאו - מסתפקים ב- 2:1 דחוק על אלאבס, הקבוצה הגרועה בליגה בצוותא עם מאלגה נכון לכתיבת שורות אלה. עד הערב אגב, אלאבס לא כבשה שער, ואז בא מאנו גארסיה. למזלינו, שער השיוויון החזיק מעמד מעט מאוד זמן וסאביוס הגיע שוב, כעבור שלוש דקות, וניצל בלבול בין השוער לבין שחקן ההגנה שלו כדי לבעוט מכל הלב לרשת.

רונאלדו עושה הכל נכון ובועט לקורה אחרי תרגיל מדהים וחסר את הגרוש ללירה, ראמוס בשער ריק מצליח להרוג ציפור ואיסקו, שקיווינו שיהיה סיפור המשחק לאור ההופעה ה-200 שלו - מקבל את כל הזמן שבעולם אבל בועט ביצירתיות על דני פאצ'קו. גם אלאבס פגשה את העמוד מצד שני וקודם לכן את המשקוף. פשוט קבוצה שלא מסוגלת לכבוש, וכל זה בזמן שהאקס האהוב אלבארו מוראטה עושה חייל בצ'לסי וטוחן את סטוק עם שלושער וסה"כ 6 שערים ב-6 משחקים בפריימרליג. כל ריאל מדריד אגב כבשה 11 שערים.

אפרופו שערים, ריאל תתנחם בשיא היסטורי שטותי אחר, מעבר לנקודות. ריאל של זידאן כבשה בכל 33 משחקי החוץ שלה וזה שיא ספרדי, כזה ששם את בארסה של השנים 2012-2013 בצל. דווקא פתיחת המשחק הייתה טובה - שער מהיר, פרגון לא צפוי של רונאלדו שבמקום לבעוט - הגביהה כדור חופשי לראמוס שנגח לידיו של השוער פאצ'קו, שבהמשך התעופף והדף נגיחה אדירה של נאצ'ו. בדקה ה-40 אלאבס השוותה בהתקפה הראשונה שלה במשחק כשמוניר הגביהה ומאנו גארסיה הלא מכוסה נגח לרשת - ממש ריאל מדריד קלאסי. אבל אז הגיעה הדקה ה-43.

'דני סאביוס מציל את מדריד', זו הכותרת המדויקת של המארקה ולא יכולנו לנסח את זה טוב יותר, והילד 'הגיע לשנתית' שלו כבר אחרי הופעה אחת בהרכב ובהחלט מנע אסון נוסף. זידאן רצה לשלב אותו נגד בטיס אבל אירועי המשחק לא איפשרו זאת. הילד בלע את הגלולה המרה והפגין הרבה תשוקה ונמרצות. טוב לראות קשר מאיים על השער בלי סוף ומריח את הסיטואציות וגם משתתף בלחץ הקבוצתי. הוא הרבה יותר טוב ממרקוס יורנטה שעלה מהספסל בהמשך המשחק וקיבל מחיאות כאפיים מהקהל המקומי שלא שכח את תרומתו בשנה שעברה. הרוטציות, כנראה בפעם הראשונה העונה - הצליחו לזידאן. מודריץ' נשמר לדורטמונד וכך גם בייל ובהתחשב בכך שקרוס הפצוע נעדר - ריאל שיחקה עם מרכז שדה אחר לחלוטין.

עוד אפשר לציין את לוקאס ונאצ'ו שתמיד כיף לראות אותם עולים לכר הדשא ונותנים הכל. נאצ'ו היה פעיל מאוד התקפית בעוד לוקאס לעולם לא יכבוש ולו חצי מהמכות של בייל והוא מאוד מסורבל, אבל במחצית הראשונה גרם להרבה בלאגן. בלאגן היה גם שם המשחק במחצית השנייה. רונאלדו בעט פעמיים קרוב-קרוב - פעם אחת אחרי מסירה של איסקו ובהמשך אחרי מהלך יפה בצד שמאל, ואיסקו עצמו קיבל כדור ארוך מואראן ופשוט טעה. את החמצת המשחק רשם ראמוס בדקה ה-75 אחרי שפאצק'ו הדף כדור רוחב של איסקו שעצר את הכדור הארוך בגליץ', וראמוס שהריח את השער מאחור פשוט בעט לשמיים. כעבור דקה ריאל כמעט שילמה מחיר כבד - פדרסה המחליף חטף כדור מואראן ודהר קדימה, הצליח להקדים את קיילור אבל הכדור פגע בקורה. כמאמר הקלישאה: נגד דורטמונד זה לא יספיק...
תגובות