אסנסיו בראיון למארקה: "אסור לנו לאבד את הרעב לנצח"

ילד הפלא של הכדורגל הספרדי מסכם עונת בכורה מטורפת במדי ריאל מדריד וחולם לזכות עם הנבחרת הצעירה של ספרד באליפות אירופהU21 - כל זה בראיון ארוך ומפורט למארקה.


כתב: דור רומנו | תאריך: 15/06/2017

מה לא נאמר כבר על עונת הבכורה של מרקו אסנסיו בריאל מדריד. השאיר אבק לחסה רודריגס(2013/14) ואפילו למלך ראול. חיוך רחב 'שולט' בפניו של הילד בן ה-21 מהרגע שהצטרף לריאל מדריד. ואחרי שזכה עם הקבוצה בדאבל היסטוריה, נראה שהשמיים הם הגבול. המטרה הבאה של אסנסיו: להפוך לשחקן קבוע בהרכב וגם להיות חלק חשוב מנבחרת ספרד במונדיאל ברוסיה.

כבשת את השער הראשון שלך כבר בסופר-קופה נגד סביליה. האמנת שתצליח להמשיך ברמה הגבוהה הזו ולהשיג הכל?

- "מובן שהאמנתי, גם אם העונה הייתה מעל המצופה. במועדון גדול כמו ריאל מדריד אתה חייב לשאוף לטוב יותר ולזכות בכל התארים".

כל-כך הרבה עבר עליך השנה והנה אתה כבר בשער המארקה.

- "זו הייתה שנה נהדרת בשבילי, למדתי הרבה והתפתחתי לא רק ככדורגלן אלא גם כאדם, התבגרתי. אני מנסה לקחת הכל בצורה טובה ובאופן טבעי ככל האפשר גם אם לא בכל רגע אני מרגיש בן 21. במועדון כמו ריאל מדריד כל יום הוא אינטנסיבי ואתה עובר הרבה. כל שלושה ימים יש משחק חשוב ואין זמן לנוח, לחשוב, להתחרט, לנצח. הדברים הלכו מצוין ואין מה להתלונן, רק שימשיך ככה".

אסנסיו המשיך - "אני כן צורך את התקשורת מידי פעם, זה תמיד נחמד לקבל מחמאות וזה אומר שהשגתי הרבה אם מדברים עליי בכלי התקשורת במדריד או בכל המדינה". הוא נשאל האם חבריו משחקים ב-'לה-ליגה פנטזי' והוסיף - "האמת שכן ואני תמיד נוזף בהם אם מישהו מעז לא לקנות אותי למרות שאני שחקן יקר"(צוחק). אסנסיו מספר שהוא משחק בפיפה רק עם ריאל מדריד.

אתה באמת אותו מרקו אסנסיו שהגיע לריאל מדריד?

- "אני לא צריך לשנות כלום. כל ניסיון מלמד אותך. אני לא יכול להיות זהה אחד לאחד אבל האופי שלי זהה וגם החיוך".

מה הרגשת בגמר ליגת האלופות?

- "יממה קודם לכן דמיינתי שניצחנו ואני הולך להניף את הגביע ולעשות תמונה מצמררת יחד איתו. כשאתה עושה את זה, כשאתה משחק וכובש שער, גם אם הוא השער הרביעי והניצחון הובטח עוד קודם לכן - זו הרגשה נפלאה, הרגשה אדירה. כן, פתאום אתה נזכר שאתה רק בן 21 ויש שחקנים שכל הקריירה מחכים לריאל מדריד או לזכייה בתואר הזה".

רק לפני שנתיים לא זכיתב כלום. וכעת אתה שחקן חשוב בנבחרת ספרד U21 וזוכה בתארים עם ריאל מדריד.

- "זו הייתה שנה טובה מאוד, זכיתי בסופר-קופה האירופי, גביע העולם למועדונים, אליפות וליגת האלופות, הרגשתי חשוב".

זה נראה שאתה כלל לא מתרגש ולא חשוב אם היריבה היא יובנטוס בגמר, ברצלונה בליגה או משחק בגביע המלך

- "אני בדרך-כלל לא מתרגש על כר הדשא עצמו ומנסה להתנתק. הכדורגל חלק חשוב או כל חיי מאז שאני ילד. לפני המשחק עצמו יש קצת לחץ או דאגה ואחרי המשחק מותר 'להתפרק' ולהקצין רגשות אבל במגרש אתה ממוקד. כשאני עולה לשחק מובן שאני רוצה לנצח אבל גם ליהנות, זה המקוע שבחרתי בו. יש לי אחריות לעשות את הטוב ביותר שלי. זו הדרך".

אתה מסמיק כשמעריצים קופצים עלייך ברחוב ומפגינים חיבה, לעתים מוגזמת?

- "בשלב הראשון בוודאי, הייתי מאוד נבוך כשהלכתי עם חבריי ברחוב בפלמה, כשהייתי חלק מקבוצה הראשונה, ואנשים עוצרים אותי וצועקים 'זה מרקו אסנסיו!'. מרוב בושה אני חושב שבפעם הראשונה אמרתי 'זה לא אני'. החברים שלי צחקו. בסופו של דבר אתה מתרגל לזה ומבין עד כמה זה מרגש". אסנסיו נשאל האם הוא יכול 'לצאת החוצה' או שיש עומס מטורף. "אני אוהב לצאת החוצה ולהסתובב. נכון שאנשים מכירים אותי לאט-לאט אבל זה דבר טוב. אני כן מקדיש תשומת לב גם אם אני בארוחת ערב או בקולנוע. האוהדים אוהבים אותי".

מה זידאן אמר לך בשיחה הראשונה שלכם?

- "הוא דיבר איתי והודיע לי קודם כל שאני נשאר חלק מהקבוצה הראשונה והרגשתי הקלה. מעבר לכך הוא היה כדורגלן הרי ויודע את המסלול, את התחושות. הוא אמר שאני נער צעיר ומוכשר שעושה את צעדיו הראשונים בקבוצה גדולה - והצ'אנס שלי יגיע - וכך היה. הייתה לי אפשרות או יותר נכון זכות לשחק באופן רציף במשחקים החשובים בישורת האחרונה של העונה והרגשתי שעזרתי לקבוצה לזכות בתארים וזה חשוב". אסנסיו מספר שהתרגש מאוד משער הבכורה שלו בסופר-קופה האירופי.

איך זה להתאמן תחת מי שהיה האליל שלך כילד?

- "זו חוויה גדולה ללמוד ממנו. הערצתי אותי, ראיתי את כל המשחקים שלו, בעיקר בריאל מדריד אבל גם במדי יובה השלמתי ובמדי נבחרת צרפת. היו לי תמונות שלו בחדר, הוא היה אומן עם הכדור. בשבילי זה יוצא מן הכלל. אני מקשיב לעצות שלו ולומד ממנו. כמובן שאני לא מנסה לעשות את התרגיל שלו 'הרולטה'(צוחק).

בדרך-כלל שחקנים הם אנוכיים, ואתה יודע שהתחרות שלך על מקום בהרכב קשה. אתה לעומת זאת מאוד מפרגן.

- "אני תמיד מנסה להיכנס לראש של המאמן. אנחנו קבוצה עם סגל עמוק וזה הסוד שלנו, כולם חשובים, כולם ישחקו, כולם תורמים, כולם ראויים לדקות. זידאן באמת גורם לנו להרגיש חשובים, הוא עושה את הבחירות שלו, מה גם שהשחקנים שמתחרים איתי על מקום בהרכב, אלה שהזכרת - איסקו, חאמס, קובא - אנחנו צעירים וחברים טובים ומפרגנים. זכינו בדאבל אחרי שנים ארוכות וזו התשובה".

האם אתה מבין את מוראטה וחאמס שמחפשים את דרכם החוצה?

- "הם שחקנים גדולים וזה נורמלי שהם רוצים לשחק יותר. זה תלוי בפער בינם לבין המועדון. כמובן שהרבה קבוצות רוצות את השחקנים האלה כי הם הטובים ביותר. אני מקווה שהם יישארו".

מה למדת מהימים בהם לא שיחקת? בשלבים מסוימים של העונה הייתה הרבה ביציע.

- "למדתי לא לוותר, להמשיך לעבוד קשה ובאמת האמנתי שהצ'אנס יגיע. כמובן שזה הכי קשה עבור שחקן לא לשחק או לא להתלבש, אבל אני בריאל מדריד".

ומה למדת מכריסטיאנו רונאלדו?

- "למדתי ממנו המון! אני מעריץ ביותר את השאיפה שלו למצוינות, הוא זכה בכל-כך הרבה תארים ועדיין רעב. זו הצגה לראות אותו מתאמן, פשוט ככה. הוא תמיד נשאר בחדר כושר כשכולם הולכים הביתה, הוא מחייך. הוא רוצה לתרום כמה שיותר". על ההישג של כריסטיאנו - 10 שערים בחמשת המשחקים האחרונים בליגת האלופות, אמר אסנסיו - "מה אני יחכול להגיד? זה מטורף. לשמחתי הוא בקבוצה שלנו. זה היה אכזרי עבור היריבות".

אתה מדרידיסטה  מאז הילדות. איך זה להיות חלק מריאל מדריד 'בפנים'?

- "זה משהו שונה, מאוד-מאוד גדול. קשה לעכל בהתחלה את מתחם האימונים, חדר ההלבשה והכוכבים, הברנבאו, את ריאל מדריד. אבל ריאל מדריד היא תובענית מאוד - אתה חייב לנצח וכל הזמן. אסנסיו נשאל האם ריאל מדריד היא 'מפלצת' ואמר - "אפשר להגיד שכן, ריאל מדריד היא כמו מפלצת שאוכלת ולעולם לא שבעה, אבל המועדון מתנהל בצורה הרבה יותר טובה ממה שחושבים אפילו". 

מדברים על כך שהיית יכול לשחק בבילבאו, ספר לנו.

- "כן, זה נכון, בערך לפני שנתיים, אבל זה לא הסתדר".

זכיתם בצ'מפיונס-ליג שלוש פעמים בארבע העונות האחרונות, האם אתם מודעים לכך?

- "זה דבר אדיר. עבור ריאל מדריד אולי זה נשמע כמו מובן מאליו אבל זה מדהים קשה מאוד, מצביע על שאפתנות מדהימה וסגל שחקנים מעולה. אנחנו לא יכולים לאבד את הרעב שלנו לנצח, זה המפתח".

אתה בן 21 בסה"כ ובשלב הזה נראה שבוודאות תהיה חלק מהגביע ה-13.

- "דיברתי עם הקפטן סרחיו ראמוס. אנחנו יודעים שריאל מדריד חייבת לנצח ומצד שני אסור להתרגל להצלחה, זה מאוד מסובך. הוא היה שם ברגעים הקשים בהם הגמר חמק שוב ושוב ושוב מהזרועות של ריאל מדריד וכך גם תואר האליפות. היו כאן אגדות רבות במועדון שלא זכו לנצח את כולם באירופה. לשמחתי אני זכיתי בהכל כבר בשנה הראשונה שלי בקבוצה".

מה דעתך על אמבפה?

- "לא ראיתי אותו הרבה אבל נראה שהוא שחקן גדול עם עתיד מזהיר ולא חשוב היכן ישחק".

אחרי השער בקארדיף קפצת ליציע.

- "ידעתי היכן המשפחה שלי יושבת ומאוד רציתי לכבוש ולחגוג איתם את הרגע הגדול ביותר שלי. אני תמיד פונה לשמיים אחרי השערים שאני כובש ומקדיש אותם לאמי ז"ל ואחר-כך מחפש את אבא ואחי ביציע".

כבשת את השער הראשון של ריאל מדריד העונה וגם האחרון. תבקיע בגמר היורוU21 בקראקוב?

- "הלוואי! אנחנו מחכים לזה במשך זמן רב. לספרד כמו תמיד יש סגל שחקנים נהדר. זה לא יהיה קל. אנחנו צריכים לחשוב משחק אחרי משחק ולנצח את מקדוניה". אסנסיו מפרט - "יש לנו את סאול, קפה, ואייחו, ביירין, סאביוס. שיחקנו בליגות הגדולות, חלקנו צברנו ניסיון במועדוני על, אבל אנחנו צריכים לבוא ליד ביטוי גם בנבחרת בטורניר בפולין. לכל נבחרת יש חולשות. אנחנו חייבים לחשוב על המשחק שלנו ולשחק את הכדורגל שלנו". בהמשך מתייחס אסנסיו לייראי מבילבאו ששוב יעצור את הכדורגל בגלל מחלת הסרטן. "זו מכה קשה לכולם. הכדורגל הוא החיים אבל בעצם הדברים האלה גורמים לך לחשוב ולקחת הכל בפרופורציות. הוא בחור נהדר ופייטר, חרוץ, חייה, כזה שכבר כמעט התגבר. אנחנו מעודדים אותו, הוא תמיד עם חיוך על הפנים. אנחנו בטוחים שיחזור לשחק ורוצים לזכות בתואר בשבילי". אסנסיו סיפר שייראי שלח הודעה מעודדת בקבוצת הוואטספ של הנבחרת הצעירה.

בתוך שנה אסנסיו יהיה במונדיאל?

- "זה החלום שלי. זה יהיה מדהים".

 

 

ועכשיו לעשר שאלות קצרות של המארקה:

כמה מכוניות יש לך? - "אחת, אאודיQ7"

הסטטוס שלך בוואטספ? - "אין סטטוס"

מתי בפעם האחרונה בכית? - "בגמר ליגת האלופות, ברור"

אם לא כדורגל אז? - "משהו שקשור לספורט ללא ספק"

איפה היית רוצה לזכות בליגת האלופות? - "באצטדיון של מאיורקה, אם אפשר"

הכינוי הטוב ביותר בקבוצה? - "הוא יתעצבן, אבל אנחנו קוראים למוראטה - שיער עכברוש"

פיקה במילה אחת - "שחקן גדול"| זידאן - "גאון"

הדבר האחרון שקנית? - "כרטיס לחופשה במאיורקה"

מסי יחתום בריאל מדריד? - "לא כרגע"(צוחק), הקבוצה מעולה. אם נישאר עם אותו הסגל - זה מושלם".

 
תגובות