שירה בתנועה

"אלו לא דקות של כדורגל, אלא דקות של שירה", אמר שגיא כהן במהלך השידור. ואי אפשר היה לנסח את זה טוב יותר. זה היה אחד מהימים בהם הכל מתחבר, וכשהכל התחבר לאלופת אירופה דאז - גם מנצ'סטר יונייטד שימשה רק לתפאורה. שש שנים עברו מאז ולמרות שעברנו בהן גם לא מעט רגעים יפים, קשה לומר שריאל מדריד התקרבה מאז לאותה רמה של כדורגל. האמת? קשה לומר שאיזשהי קבוצה הגיעה לרמה הזאת.

                                             

ריאל של ויסנטה דל בוסקה, אלופת אירופה באותם ימים, הגיעה למפגש היוקרתי במצב רוח מצויין. היא צלחה את שלב הבתים השני בזכות השער הדמתי של פורטיו בדורטמונד והניצחון הגדול 3-1 על מילאן בברנבאו, ועמדה במצב טוב מאוד גם בליגה. חמישה ניצחונות רצופים בזירה המקומית, האחרון שבהם דרמתי במיוחד מול ראיו ואייקנו בברנבאו (3-1 למרות פיגור בדקה ה85), בנוסף לחזרתו של פרננדו היירו להגנה לאחר העדרות ארוכה, יצרו אופטימיות רבה במדריד לקראת מפגש הענקים מול מנצ'סטר יונייטד. וזה באמת היה מפגש ענקים, כי גם היונייטד של רוד ובקהאם הייתה אז קבוצה פשוט מצויינת.

שתי הקבוצות הגיעו בהרכבים מלאים, האולטראסור היו אחראים על התפאורה והכל היה מוכן לעוד ערב קלאסי של הצ'מפיונס ליג. הפתיחה הייתה מהוססת ומבולבלת מעט משני הצדדים. האמת היא שהאורחים היו טובים יותר בהתחלה וגם הגיעו למצבים הראשונים. בדקה העשירית, קרן של מיודעינו בקהאם נהדפה לסקולס שמ17 מטר בעט כדור שטוח אבל קסיאס הדף טוב. כעבור דקה עוד איום משמעותי של יונייטד: שוב בקהאם, הרים כדור לרחבה והפעם מיודע אחר, רוד ואן ניסטלרוי, כמעט ומצא את רשת במספרת אבל הכדור היה מעט גבוה.

המפנה הגיע כשהקוסם נכנס למשחק. הקוסם זידאן. בדקה ה12 הוא קיבל כדור מפיגו על סף הרחבה, הטעה את ווס בראון והחזיר קטנה לפורטוגלי שבחצי הרמה-חצי בעיטה מצא את החיבורים של פביאן בארטז. רגע של גאונות גלקטית, אחד מיניי רבים שזכינו לחוות. היכל הקודש ע"ש ברנבאו לא היה צריך יותר מזה כדי להכנס לטירוף מוחלט, והשחקנים לא היו צריכים יותר מזה כדי לספק קונצרט.

 
פיגו חוגג את הראשון.

"הואלס של זידאן", נכתב בכותרת של הAS למחרת המשחק. מעולם לא היה שחקן שיכל לגרום למשחק להראות כמו ריקוד איטי, מדוייק ומוקפד. ומה נאמר על הפרטנר שלו לריקוד באותו הערב? "ריאל קונה שחקנים גדולים כמו פיגו, זידאן ורונאלדו, אבל מבחינתי השחקן הטוב בעולם כיום הוא ראול. אנחנו יכולים להסתדר עם האחרים, אבל לראול עוד לא מצאנו פיתרון". גם סיר אלכס פרגוסון לא יכל שלא להריע ל7, אולי במשחקו הטוב בקריירה.

השחקנים של מנ'צסטר יונייטד פשוט עמדו ולמדו, נתנו לו ולקבוצה כולה לתת את אחד מערביה הגדולים. בדקה ה28 הגיע השני. רוברטו קרלוס חטף כדור לסקולס כ30 מטר מהשער, זידאן השתלט והכניס קטנה גאונית לראול, שהתמקם כמו שרק הוא יודע, הסתובב כמו שרק הוא יודע על הפרצוף של ריו פרדיננד, ונעץ ברשת של בארטז. גולאסו.

משולשים, עקבים, תנועה ומסירות גאוניות. הכדורגל כמו שהוא צריך להיות משוחק, כמו שהמדרידיסמו רוצה וצריך לראות. הקפטן היירו פיקד מאחור, מקללה היה בכל מקום, רוברטו קרלוס וסלגאדו שרפו את האגפים והגלקטיקוס באמת נראו כאילו נפלו מגלקסיה אחרת. היחיד שלא השתתף בחגיגה היה רונאלדו, אז עוד בימים שקיבל שריקות בוז בברנבאו, אך גם הוא תרם את שלו והיה צריך לזכות בפנדל אחרי שהופל על ידי ווס בראון. אין דבר, הפנומנו שמר את שלו לגומלין...

 
שירה בתנועה.

למחצית השנייה עלתה יונייטד נחושה יותר, אחרי שיצאה קצת מההלם. אבל לטריו זידאן-פיגו-ראול היו תוכניות אחרות. ארבע דקות בלבד אחרי החזרה מההפסקה יצאה ריאל למתפרצת... ועוד איזה מתפרצת. מקללה חטף כדור ברחבה שלנו, העביר לזיזו שהעביר מהר לראול; ראוליטו עבר את קו החצי ושלח כדור נהדר לפיגו שרץ בימין, התקדם לרחבה, עשה סחרחורת לווס בראון וזיהה את ראול נשאר מאחור ולא ממשיך את התנועה לכיוון הרחבה. את העצירה הזאת של ראול מחוץ לרחבה נגד התנועה של כל הגנת יונייטד צריך ללמד בבית ספר לכדורגל. את הסיום אתם בטח מכירים: עצירה, סידור של הכדור ובעיטה שטוחה וסופר מדוייקת לפינה הרחוקה של בארטז. 3-0. אין דברים כאלה.

                                         

את החגיגה הרס מי אם לא רוד, שבדקה ה51 השתלט על ריבאונד כדי לכבוש שער רודי טיפוסי מקרוב. שער החוץ הזה הותיר סיכוי מסויים לשדים האדומים בגומלין, סיכוי שהוביל לעוד קלאסיקה בגומלין כעבור שבוע ועל כך אנו מודים להולנדי המעופף. עד הסיום, היונייטד המשיכו לנסות ולכבוש שער נוסף ללא הצלחה בעוד ריאל התרכזה בהגנה ומתפרצות. בראשינו אנו עדיין יכולים לראות את הריצה של ראול לבדו לאורך כל קו החוץ מול שני שחקני יונייטד. בדמיוננו אנו עדיין רואים את נגיעות הקסם של זינדין זידאן. האם קאקא וכריסטיאנו רונאלדו יחזירו את אותו הקסם לברנבאו? 

השערים להורדה (להפעלה יש צורך בנגן Real): פיגו 1-0 | ראול 2-0 | ראול 3-0   
הנגיעות של זיזו (Youtube)

הרכבים:

ריאל מדריד:

איקר.
רוברטו קרלוס, היירו, הלגרה, סלגאדו.
מקללה, פלאביו קונססאו.
זידאן, ראול, פיגו.
רונאלדו (גוטי 84).

מנצ'סטר יונייטד:

בארטז.
סילבסטרה (אושיי 58), בראון, פרדיננד, נוויל (סולשיאר 86).
קין, באט.
גיגס, סקולס, בקהאם.
רוד.

שפט: אנדרס פריסק (שבדיה).